Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaz Köklendiğinde Devrin Düşüp Geri Yükselmesi

Mustafa Tokat

Soru

Selamlar değerli arkadaşlar; 

2013 Focus’umda(1.6 TDCI, Manuel, 115 bg) bugün gözlemlediğim bir sorun(?) var. 5. viteste iken gazı köklediğimde (devir, vites değiştirme anındaki devir gibi davranıyor diyebilirim.) devir düşüp normal bir şekilde yükseliyor. Bunu sadece 5. viteste gözlemledim. Araç otomatik vites gibi davranıyor diyebilirim. Bununla birlikte birkaç hafta önce görmezden geldiğim ancak bugün bu sorunla ilişkilendirdiğim bir konu daha var. Araç yine 5. viteste 2000 devirin altında hız sabitleyiciyi aktifleştirdiğimde gazı birden yükseltip sonra hız sabitleyiciyi devreden çıkarıyor. (Bunu, devir yeterli gelmiyor diye düşünüp görmezden gelmiştim fakat bugünkü sorunla ilintili görüyorum.) 

Bu bir sorun mudur? Ne yapmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu bir sorun, ama hayati değil. Servise gitmenizde fayda var. Tam tersini söylemiş olsaydınız baskı balata derdim. Basit bir şekilde arıza tespit cihazına da soksanız size ipucu verir. 

Ben oyumu basınç tutan borular yada basınç süren selenoid, wastegate gibi elemanlardan yana kullanırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13.12.2018 - 19:42 tarihinde, Mustafa Tokat yazdı:

Birkaç hafta önce hava filtresini vs. değiştirmiştim. Sök tak esnasında bir problem olmuş olabilir diye aklıma gelmiyor da değil..

hava filtresinin devamında maf sensörü var onunla oynadınızmı? herhangi bişey sıktınızmı temizlik amaçlı veya soketini çıkarıp taktınızmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15.12.2018 - 10:23 tarihinde, Serkan Karakoca yazdı:

hava filtresinin devamında maf sensörü var onunla oynadınızmı? herhangi bişey sıktınızmı temizlik amaçlı veya soketini çıkarıp taktınızmı ?

Usta orada gava filtresini söktü ama çok da güven vermedi açıkcası bana. Dediğiniz yere baktırayım en iyisi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.