Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Ayna Altı Led Aydınlatma

Önerilen Mesajlar

Merhaba. Bugun aracima ayna alti led lamna montaji yapmak için ugrastim. Aynayi söktüm altina delik açıp led lambayi yerlestirdim ama ne yaptiysam led lambanin kablosunu aynanin icinden ayna soketinin bulunduğu yere cekecek bir yer bulamadim. Aynanin icini dahi söktüm ama basaramadim. Resimleri ekledim. Bu lambanin kablosuni araç içine geçirmek icin bir fikriniz var mi ?

20180314_181505.jpg

--2 dakika sonra eklendi--

20180314_181530.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kabloyu Kapi içine alabilsem kapiyi araca baglayan yerdeki körüğün içinden araca gecirecegim kabloyu ama daha aynanin sinyal lambasinin oldugu yerden yani ayna arkasindan sinyal kablosunun artaca geldigi yerden kabloyu geciremedim. Kablolar aynanin altindan giriyor üstünden çıkıyor. Cekipnuzatma sansim da yoktu soketlerin kablolari filan cok kisa. Yani bütün mesele araci park ettigimizde  aynayi katliyoruz kapatiyoruz ya tam o katlanan bolgede. Orayi sokme sansimiz var mi. Veya sokersek elimizde kalir mi ayna :)

--0 dakika sonra eklendi--

Bu arada kapi trimi dediğiniz yer neresi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bence hiç girişmeyin, bir ustaya gidin. Acemisi için kolay bir işlem değil. Ayrıca körükden de geçmeyecek çünkü, işlem yapılması gerekecek. Ama isterseniz youtube'da videolar var, mesela "focus 2014 door trim removal" ya da kapı döşmesi sökülmesi vs diye ararsanız çok sayıda video bulursunuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende geçen hafta perşembe günü Mk 2 makyajlı kasa aracıma yaptım bu uygulamayı. 

Led olarak orjinal şekline benzeyenden almıştım onu yaptım. 

Her şey tamam ama kabloyu aracın içine geçirmek için yer bulamadım. Kapı döşemesini söktüm ama körüğe ulaşmak için camın önünde ki büyük gri metal parçayı da sökmem gerekiyor sanırım ama onu sökemedim. Kırmızı ile işaretlediğim yerde ki 3 adet klips nası çıkıyor çözemedim bir türlü.

Mecbur dışardan geçirdim cırt kelepçe ile tutturdum ama içim rahat etmedi böyle. Turuncu kısımlarda kablo görünmüyor, mavi kısımlarda görünüyor.

5aab849cc6886_WhatsAppImage2018-03-08at15_20_42.thumb.jpeg.2158f702162a7081b85d5339df52b7d9.jpeg

Bir de gizli özellik olarak ayna ışığının elektriğini açıyorlarmış onu yapabilsem sorun kökten çözülecek ama bulamadım bir türlü. Modifiyeli elm327 kablom var ama program nedir, kod nasıl bilmediğim için yapamadım. Kodu bulsam yaparım diye düşünüyorum.

DSC_0177.thumb.JPG.3d363be297619088914ccfbd7fa6d9cb.JPG

Eren K. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

elinize sağlık çok güzel olmuş. ilk resimde aynanın bağlantı yerinde aracın kapı içine giriş için yer var benim aracımda. aracım focus 3. oradan kabloyu alıp hoparlörü sökerek hoparlörün olduğu için kapı ile araba arasındaki körüğe girerim diye düşünüyorum. siz de höparlörü sökerseniz ulaşırsınız tahminimce. bende de elm327 kablosu yok. bildiğim kadarıyla foccus programı ile aktif ediliyor gizli özellikler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Ayna Altı Led Aydınlatma olarak değiştirdi

Merhaba. Dün yaklaşık 3 saat ugrasmanin sonucunda ayna alti ledleri monte ettim. Ne kadar ugrastiysam kapi icinden araca giren köruğe kablolari yerlestiremedim. Sonuçta böyle bir görüntü oluştu. Aytica kapi içlerindeki yansiticilarin icine de birer led lamba koyarak güzel bir görüntü elde ettim. 

20180318_185647.jpg

--1 dakika sonra eklendi--

20180318_185444.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16.03.2018 - 12:25 tarihinde, Volkan ŞİMŞEK yazdı:

elinize sağlık çok güzel olmuş. ilk resimde aynanın bağlantı yerinde aracın kapı içine giriş için yer var benim aracımda. aracım focus 3. oradan kabloyu alıp hoparlörü sökerek hoparlörün olduğu için kapı ile araba arasındaki körüğe girerim diye düşünüyorum. siz de höparlörü sökerseniz ulaşırsınız tahminimce. bende de elm327 kablosu yok. bildiğim kadarıyla foccus programı ile aktif ediliyor gizli özellikler. 

Teşekkürler. Hoparlör vidalı değil perçinli. O yüzden sökmedim. 

Gizli özellikleri aktif etmeyi başardım ayna ışıklarını da açtım ama denediğimde yanmadı ışıklar. O yüzden aynı şekilde kullanıyorum şimdilik. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.