Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Anahtar Kumandası Pili Sürekli Tükeniyor

Murat Can Büyükkıdık

Soru

Merhaba arkadaşlar 1 ay önce 2012 model focus 3 1.6 tdci  aldım. Aldığımdan beri kendim ve servis dahil olmak üzere  4 sefer kumanda pili değiştirdim çözüm bulamadım. Yenisini takıyorum  1 hafta iyi sonrasında çalışmıyor. Böyle bi durumla karşılaşan ya da  problemin çözümünü bilen var mı  ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Normal şartlarda pil birkaç sene dayanması lazım.Acaba anahtarın düğmesi basık kalıyor olabilirmi.Cebinizde,çantanızda vb. yerlerde düğmenin üstüne bişey gelip basık kalıyor olabilir.Eğer yedek anahtarınızda düğmeli anahtarsa bir süre onu kullanmayı deneyin.Yine aynı problemle karşılaşacakmısınız deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Normal şartlarda pil birkaç sene dayanması lazım.Acaba anahtarın düğmesi basık kalıyor olabilirmi.Cebinizde,çantanızda vb. yerlerde düğmenin üstüne bişey gelip basık kalıyor olabilir.Eğer yedek anahtarınızda düğmeli anahtarsa bir süre onu kullanmayı deneyin.Yine aynı problemle karşılaşacakmısınız deneyin.

anahtara herhangi bir müdahele yok. beni de şaşırtıyor bu durum çözemedim olayı. yedek anahtarı düğmesiz ve düz . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anahtarı söktüğünüzde herhangibir yerinde oksitlenme benzeri bişey gördünüzm mü? Bence anahtarı komple söküp alkol ve diş fırçası yardımıyla iyice temizleyin.Muhtemelen biryerinde kısa devre oluyor.

--6 dakika sonra eklendi--

Birde pile dokunan + ve - bacaklarını biraz kapatın ( tam nasıl ifade edeceğim bilemedim :blink:) . Yani o bacaklar zamanla esneyip geriye doğru gidiyor.Bundan dolayı pile arada değiyor arada değmiyor.O bacakları düz tornavida yardımıyla öne doğru çekin.

Şimdilik aklıma bunlar geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dandik piller hemen bitiyor. Ben de aynı durumdan muzdariptim. Maxell ya da Duracell pil kullanın. Uzun süre beklemiş pilleri satın almayın. Çantanızda ya da cebinizde anahtarın düğmelerinin basılı kalmadığına emin olun. Anahtarınızda şase yoksa sorununuz kalmayacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Anahtarı söktüğünüzde herhangibir yerinde oksitlenme benzeri bişey gördünüzm mü? Bence anahtarı komple söküp alkol ve diş fırçası yardımıyla iyice temizleyin.Muhtemelen biryerinde kısa devre oluyor.

+1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Dandik piller hemen bitiyor. Ben de aynı durumdan muzdariptim. Maxell ya da Duracell pil kullanın. Uzun süre beklemiş pilleri satın almayın. Çantanızda ya da cebinizde anahtarın düğmelerinin basılı kalmadığına emin olun. Anahtarınızda şase yoksa sorununuz kalmayacaktır.

denemediğim  pil markası kalmadı diyebilirim bilinen markalardan. diğer arkadaşlar ve sizin de dediğiniz gibi bi kısa devre olayı var ki kendi kendini bitiriyor.

--0 dakika sonra eklendi--
10 saat önce, Ozan Kar yazdı:

+1

bi de bunu deneyeyim bakalım çözüme ulşacak mıyım :D Teşekkürler herkese yardımlarınız için. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.