Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ayak Alti Aydinlatma Için 12v Alabileceğim Yerler?

Furkan İlker Özmen

Soru

Herkese öncelikle merhaba. Aliexpress' den çakmaklık girişli ayak altı aydınlatma aldım. Fakat çakmaklığa takmak istemiyorum çünkü görüntünün hiç hoş olmayacağını düşünüyorum. Onun dışında forumda gördüklerim tavan aydınlatması diyorlar. Fakat tavan aydınlatmasından gizleyerek nasıl alacağım ve zaten tavan aydınlatması sönünce oda sönücek o yüzden tavandan alamayacağımı düşündüm. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

sürekli mi yansın istiyorsun? torpidonun altında sigorta kutusu var (BCM) sigorta listesinden kontak açınca gelen yada parkları yakınca gelen bir sigorta bularak yada kontrol kalemiyle bakarak (12v için uygun olması lazım) uygun bi tanesinden alınabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Dört adet iletken var. Öyleyse 12 adet kombinasyon var. Deneyip bulacaksınız. Ya da voltmetre kullanacaksınız. Ama yanlış hatırlamıyorsam dıştaki iletkenler olması lazım. Her iki yönü de deneyin. Çünkü LED tek yönlü akım geçirir. Kolay gelsin ?

--3 dakika sonra eklendi--

Çektiğiniz kabloların uçlarını toplu iğneye sararak deneme-bulma kısmını hızlandırırsınız ?

Bedirhan Doğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Bedirhan Doğan yazdı:

Merhaba,

Dört adet iletken var. Öyleyse 12 adet kombinasyon var. Deneyip bulacaksınız. Ya da voltmetre kullanacaksınız. Ama yanlış hatırlamıyorsam dıştaki iletkenler olması lazım. Her iki yönü de deneyin. Çünkü LED tek yönlü akım geçirir. Kolay gelsin ?

--3 dakika sonra eklendi--

Çektiğiniz kabloların uçlarını toplu iğneye sararak deneme-bulma kısmını hızlandırırsınız ?

Saol onun yerine duyuna direk bağlamak daha mantıklı bir çözümdü oraya bağlayıp sonlandırdım. Çalışıyor sorunsuz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar sigorta tablasinin orada bir tekli beyaz siyahmiydi neydi 1mm lik kablo olacak birini ona digerini ise yukaridan sag direk tarafindan inen kahverengi yesile baglayin tmm dir

--4 dakika sonra eklendi--

20180304_225423.jpg

--5 dakika sonra eklendi--

20180304_225408.jpg

--7 dakika sonra eklendi--

20180304_225357.jpg

--8 dakika sonra eklendi--

Tavan danda emin degilim ama kahve yesil kesin digeride ucuncuydu galiba 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.