Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Dizel - Soğuk Hava - Gaz Sorunu

Kadir Hakan

Soru

Arkadaşlar merhaba,

Geçtiğimiz ay style dizel hb focus alarak hem focus ailesine hem de foruma katıldım. Lakin geçtiğimiz bir ay içerisinde söyle bir sıkıntı yaşadım. Aracı ilk çalıştırdığımda (bu ara ankarada havalar çok soğuk) motor ısınana kadar araca gaz verdiğimde devirde titreme oluyor.

Daha iyi açıklamak gerekirse; öncelikle aracın rolantisi 800-900 devir civarı. Araç soğukken hafif gaz verdiğimde, yani deviri 1100-1200 civarına çıkardığımda, devir kadranı 900 ile 1200 arasında gezinmeye başlıyor. Yani araç kendi kendine gaz kesiyor, sonra tekrar gazı alıyor. Biraz daha yüksek devirlere çıktığımda sorun ortadan kalkıyor. Aracın motoru ısındığında da sorun olmuyor. Fakat bu titreme durumu, özellikle motor ısınana kadar 1.viteste düşük hızlarda gittiğim zaman arabanın tekliyormuş gibi hareket etmesine yol açıyor.

Servisle konuştum, soğuk havalardan dolayı böyle olduğunu aracımda bir sıkıntı olmadığını söyledi. Hatta benim gibi özellikle doğu ve güneydoğu anadoludan servisi arayan insanlar varmış. Bana pek inandırıcı gelmedi açıkcası. Aranızda bu veya buna benzer bir sıkıntı yaşayan biri var mıdır?

İyi Günler Dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Servis benim servisim değil ^_^ tabi bu latifeydi Ben Edirne deyim ve Edirne deki serviste yapamamıştı Sakarya da 2 günlük işim vardı oradaki servise uğradım onlar yaptı kendilerinle pek bağlantım yok .Buyrun adres bilgileri http://www.akgunoto.com/adres.php bu adreste vardır.Bu arada hoparör ses promleminide bu serviste halletiler ustanın adıda İsmail servise gidenler bizzat isim verebilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup bey günlerdir mesajlardan alıntı yaparak mesaj gönderemiyorum gönderiyor diyerek kalıyor . normal mesaj yazınca direk gönderiyor sitenize de girmek zorlaştı kolay kolay acılmıyor.İnternetinizde sorun var diyecekseniz aynı anda birçok sayfa acıyorum problem yok .Herhalde sitenize talep çok yoğun ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sakarya servisiyle görüştüm.İsmail usta yemekteymiş başka birisiyle görüştüm ismail usta kaportacıdır o anlamaz güncellemeden falan güncelleme atılsa bile o atmaz diyolar. Sizin sorun enjektörden de olabilir getirin görelim diyolar:D Yakın olsa götürcem valla . Şimde kendi servisime de arayın sakaryayı görüşün desem onlarada aynı şeyi söylicekler .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sakarya servisiyle görüştüm.İsmail usta yemekteymiş başka birisiyle görüştüm ismail usta kaportacıdır o anlamaz güncellemeden falan güncelleme atılsa bile o atmaz diyolar. Sizin sorun enjektörden de olabilir getirin görelim diyolar:D Yakın olsa götürcem valla . Şimde kendi servisime de arayın sakaryayı görüşün desem onlarada aynı şeyi söylicekler .

Aynı servise bende gidicem pazartesi randevü aldım silkeleme ve hoporlör zırıltısı için,bakalım ne olacak.bu arada İsmail ustadan hoporlör sorununu giderdi diye bahsedilmiş,güncelleme ile ilgisi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı servise bende gidicem pazartesi randevü aldım silkeleme ve hoporlör zırıltısı için,bakalım ne olacak.bu arada İsmail ustadan hoporlör sorununu giderdi diye bahsedilmiş,güncelleme ile ilgisi yok.

Alper kapıların içlerini söktürme istersen...Yeni araba çok rahatsız emiyorsa şu zırıltı işi.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alper kapıların içlerini söktürme istersen...Yeni araba çok rahatsız emiyorsa şu zırıltı işi.....

Abi ben dahil evdeki herkesi rahatsız ediyor,arabadan anlamayan annem bile eski arabanın sesi daha iyiydi bu zırıltıda neyin nesi diyor,durum bu kadar vahim abi gerisini sen düşün,bu arada hopolördeki zırıldamalar sadece yüksek seste deil düşük seslerde bile rahatsız ediyor.Bu arada kapı içlerini sökmelerinden nasıl bi sıkıntı olabilirki abi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neticede sökme işi ve daha yeni araçlar...Hani kaç tane gelmişte sökmüşler daha....Şimdi orayı yapayım derken yalıtımı ve kimbilir pimler ...Yani kapılardan zırıltı geldiğinden tamamen emin ol bence .....Belki şu aynanın ordaki sensörlerin bulunduğu yerden geliyor diyorlardı bir dinle belki de ordandır....ben yeni aracı hele yeni kasa öyle pek söküm takım işlerine sıcak bakmıyorum....Ustalar eğitim alıyor ama söke taka kendilerini geliştiriyorlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neticede sökme işi ve daha yeni araçlar...Hani kaç tane gelmişte sökmüşler daha....Şimdi orayı yapayım derken yalıtımı ve kimbilir pimler ...Yani kapılardan zırıltı geldiğinden tamamen emin ol bence .....Belki şu aynanın ordaki sensörlerin bulunduğu yerden geliyor diyorlardı bir dinle belki de ordandır....ben yeni aracı hele yeni kasa öyle pek söküm takım işlerine sıcak bakmıyorum....Ustalar eğitim alıyor ama söke taka kendilerini geliştiriyorlar....

Abi sensörlerle ilgisi yok,müzik dinlerken bass lı parçalarda ağırlıklı bayağa kötü zırıldıma yapıyor kapılardan,bu arada adapazarı akgüne gidecem aynı problemleri Tolga abi orda gidermiş.Biraz tecrübeli sayılırlar yani :balon:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İsmail usta hoparlör içindi yazılım için değil :nazar:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tolga bey sakarya servisinde size yazılım desteğini veren ustayla görüşüldü.Usta focus 3'lerde yeni yazılım yok diyor. Biz o arabanın eeg mi dedi egg mi dedi onu sıfırladık sadece dedi.Servis benim yanımda konuştu. Size yapılan o işlemi bende yaptırcam arabanın bütün verilerinin sıfırlanmasıymış galiba. Deneyeyim bakalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün Sakarya akgün otodaydım ,Tolga abinin araca program güncellemesi yapan,hatta Murat beyinde telde konuştuğu,konuşturduğu ustaya benim araca da program güncellemesi arttırdım en kapsamlı olanından(enjektör sıfırlaması falan dahil) yaklaşık 1.5 saat sürdü,teste çıktık ve silkeleme problemi hala devam etmekte,aracın veri toplaması gibi bi durumdan dolayı 40-50 km kadar 3-4. viteslerde 2200-2800 arası gaz ver bırak şeklinde kullandım.(bana söylenen şekli bu idi).Şuan için sorun devam etmekte(çok rahatsız edici durumdada değil) benden geri bildirim bekliyorlar şuan düzelip düzelmediği ile ilgili ona göre otasanla bağlantı kurulacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün Sakarya akgün otodaydım ,Tolga abinin araca program güncellemesi yapan,hatta Murat beyinde telde konuştuğu,konuşturduğu ustaya benim araca da program güncellemesi arttırdım en kapsamlı olanından(enjektör sıfırlaması falan dahil) yaklaşık 1.5 saat sürdü,teste çıktık ve silkeleme problemi hala devam etmekte,aracın veri toplaması gibi bi durumdan dolayı 40-50 km kadar 3-4. viteslerde 2200-2800 arası gaz ver bırak şeklinde kullandım.(bana söylenen şekli bu idi).Şuan için sorun devam etmekte(çok rahatsız edici durumdada değil) benden geri bildirim bekliyorlar şuan düzelip düzelmediği ile ilgili ona göre otasanla bağlantı kurulacak.

üzüldüm insallah hallederler ozaman şu oluyorki ya şansa düzeliyor ya farklı sorunlar var çok ilginç :blink:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.