Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Park Lambalarını Sürekli Yakabilir Miyim?

Önerilen Mesajlar

• Yakup Ç. A., başlığı Park Lambalarını Sürekli Yakabilir Miyim? olarak değiştirdi

Far anahtarını resimde işterlediğim konumda tutarsan zaten parklar sürekli yanar. Daha kuvvetli yansın istiyorsan led olanlardan kullanabilirsin tabi. Yada amerikan park modülü alıp simyal lambalarını kullanırsın. 

IMG_8726.JPG

Ercan Gülmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gündüz farı gibi elm'den falan yapamazmıyız acaba Teoman abi? hat kablo vs uğraşmak istemiyorum. kendimi biliyorum sonra kesin o kısa devre yapar :)

--1 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Elm varsa gündüz farı ile ilgili seçenekleri deneyin. İstediniz kısalar için oluyor ama parkları hatırlamıyorum. 

Ozan merhaba,

elm var ama hangi seçenektir. bilmiyorum akşam bi deneyip bakacağım ama ne olacak hiç bir fikrim yok. 

çünkü gündüz farlarını parklara bağladım. parklarla beraber yanıyor. onun için gündüz farı gibi kullanabilir miyiz diye soruyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 dakika önce, Cihat A. yazdı:

Gündüz farı gibi elm'den falan yapamazmıyız acaba Teoman abi? hat kablo vs uğraşmak istemiyorum. kendimi biliyorum sonra kesin o kısa devre yapar :)

--1 dakika sonra eklendi--

Ozan merhaba,

elm var ama hangi seçenektir. bilmiyorum akşam bi deneyip bakacağım ama ne olacak hiç bir fikrim yok. 

çünkü gündüz farlarını parklara bağladım. parklarla beraber yanıyor. onun için gündüz farı gibi kullanabilir miyiz diye soruyorum.

Gündüz farının parklara bağlanması doğru değil. Gündüz farı amacı itibariyle karşıdakinin gözüne gelecek şekilde olmalı gündüz bile dikkat çekerken gece rahatsız edecektir. Bu yüzden kontak açılınca yanmalı, park yada far açılınca kısılmalı yada kapanmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Gündüz farının parklara bağlanması doğru değil. Gündüz farı amacı itibariyle karşıdakinin gözüne gelecek şekilde olmalı gündüz bile dikkat çekerken gece rahatsız edecektir. Bu yüzden kontak açılınca yanmalı, park yada far açılınca kısılmalı yada kapanmalı. 

mantıklı olan bu zaten. bende onu yapmak istiyorum. bi çözüm bulacağım artık. ya direk yeri var mı acaba diye düşünüyorum. elm ile aktif edip, sigortasına bağlamak, (artık nasıl olursa, bir elektirikçiye götürüp yaptırmak lazım.) ya da direk kontağa bağlayacağım ama bu seferde kısılırmı kısılmaz mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Cihat A. yazdı:

mantıklı olan bu zaten. bende onu yapmak istiyorum. bi çözüm bulacağım artık. ya direk yeri var mı acaba diye düşünüyorum. elm ile aktif edip, sigortasına bağlamak, (artık nasıl olursa, bir elektirikçiye götürüp yaptırmak lazım.) ya da direk kontağa bağlayacağım ama bu seferde kısılırmı kısılmaz mı bilmiyorum.

Genelde modul olur, park ve kontak bağlanan. Ya bağlantılar yanlış yada modul yok. Modul yoksa röle ile de yapılır ancak kısılma olmaz kapanır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.