Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2013 1.6 Tdci Performans Sorunu

Erkut Menekşe

Soru

Hac kasa 2013 model 115bg focusum var.aracımın performans kaybı yaşadığını düşünüyorum.ikinci viteste aracıma yüklendiğimde sanki istediğim ivmeyi gidişi kazanmıyor.3.vitesten sonra aracımın açılmasını beklerken sanki benim aracım açılmıyor gibi..nerede kime danışabilirim yada sizlerin bir önerisi var mı teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
29.11.2016 - 01:24 tarihinde, Erkut Menekşe yazdı:

Hac kasa 2013 model 115bg focusum var.aracımın performans kaybı yaşadığını düşünüyorum.ikinci viteste aracıma yüklendiğimde sanki istediğim ivmeyi gidişi kazanmıyor.3.vitesten sonra aracımın açılmasını beklerken sanki benim aracım açılmıyor gibi..nerede kime danışabilirim yada sizlerin bir önerisi var mı teşekkürler 

Benzer motor ve modelde başka bir focusu deneyip karşılaştırma yapıp, daha net konuşabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kış şartları aracin performansını bir nebze düşürür. Bunun yanı sıra bir müddet sonra kirlenen hava yakıt filtreleri gibi sarf malzemeler de performans düşüşüne sebeptir. Kış lastiklerini de yabana atmamak lazım tabiki. Tüm bu etmenler birleşince aracınızın eskisi gibi 2. Viteste gaza abanınca lunapark gibi tüm ışıkları yakması zorlaşıyor [emoji3] Bence havaların biraz ısınmasını bekleyin. Yaz lastiklerini takınca bir de hava filtresini değiştirin. Eskisinden daha iyi olacağını göreceksiniz. Kazasız sürüşler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Kış şartları aracin performansını bir nebze düşürür. Bunun yanı sıra bir müddet sonra kirlenen hava yakıt filtreleri gibi sarf malzemeler de performans düşüşüne sebeptir. Kış lastiklerini de yabana atmamak lazım tabiki. Tüm bu etmenler birleşince aracınızın eskisi gibi 2. Viteste gaza abanınca lunapark gibi tüm ışıkları yakması zorlaşıyor emoji3.png Bence havaların biraz ısınmasını bekleyin. Yaz lastiklerini takınca bir de hava filtresini değiştirin. Eskisinden daha iyi olacağını göreceksiniz. Kazasız sürüşler.

Tam tersine, soguyan hava nedeniyle arabanin performansi artar (arabaya daha fazla O2 girer cunku). Hava filtresini atmosferdeki CO2 ile tikayamazsiniz, hava yanma kalitesini de hissedecek sekilde dusuremezsiniz. Yanlizca yerler islaksa ve tutunma zorlasiyorsa daha fazla tcs isigi gorursunuz. Peformansi kotu etkileyen tek etmen kislik lastiklerin surtunmesinin fazla olmasi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Tam tersine, soguyan hava nedeniyle arabanin performansi artar (arabaya daha fazla O2 girer cunku). Hava filtresini atmosferdeki CO2 ile tikayamazsiniz, hava yanma kalitesini de hissedecek sekilde dusuremezsiniz. Yanlizca yerler islaksa ve tutunma zorlasiyorsa daha fazla tcs isigi gorursunuz. Peformansi kotu etkileyen tek etmen kislik lastiklerin surtunmesinin fazla olmasi.

Söylediklerinize katılmıyorum. Benim bahsettigim oksijenin hava filtresini tıkanması falan değil bu sonuca nasıl ulaştınız anlayamadım. Soğuk hava performansı artırır kabul ederim ama dondurucu soğuk değil [emoji4] 5 yıldır TDCI kullanırım benim ulaştığım sonuç sizinkiyle aynı degil. Tdci motorlar kışın şehir içinde çoğu zaman optimum sıcaklığa ulaşamazlar. Kış lastiklerinin yuvarlanma direnci üstüne bir de filtreler kirlenmişse-kirli olamayabilir bahsettigim kirlilik sarf malzemesinin zamanla olağan birikimi, misal son bakım 10 bin km önce yapılmıştır artık hava filtresi dolmuştur vs- gibi nedenlerle kışın biraz daha performanstan ödün verebiliyor.
Tabiki burada varsayımsal bir fikir beyanı yapıyoruz. Hiçbiri de olmayabilir. Dpf temizliği sırasında da bariz bir performans düşüşü oluyor belki bu zaman denk gidildi. Tdci motorlar çok uzun süre şehir içi ve ya dusuk devirde kullanılırsa yine bir performans düşüşü oluyor ya da belki gerçekten bir sorun var. Bunu aracı görmeyen kimse bilemez. İyi akşamlar dilerim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.