Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus iii 1.6 Tdci Trend X Rölanti Devri

Hasan Ay

Soru

Merhaba arkadaşlar. Aracım 2013 model 1.6 Tdci Trend X paket. Sorunum araç soğukta çalıştığında eğer gaz vermezsem stop ediyor. Hatta geçen gün sabah stop etti bir daha çalıştıramadık aracı bırakıp gittim öğle vakti hava biraz yumuşamıştı tekrar denedim çalıştı bu kez. Bu sıkıntı neden kaynaklanıyor olabilir? Aracın rölanti devri çok düşük gibi geliyor bana. 1000 devir göstergesinin altındaki çizgide rölanti devri. O çizgi 750 devir galiba benim araçta 750 ile 800 devir arasında çalışıyor rölantide. Sıcak yada soğuk hava farketmiyor rölanti devri hep aynı yerde neredeyse. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba arkadaşlar. Sorunum çözüldü. Sorun filtreden kaynaklanıyormuş. zaten bakımdan sonra ortaya çıkmıştı sıkıntı. Filtrenin takıldığı plastik yuvadaymış daha doğrusu sorun hava alıyor dedi usta. Yenisi ile değiştik komple plastik yuvası ile birlikte yani. Şimdilik sıkıntı yok bakalım aracın devride düzeldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Soğuk iken rölanti devri 1200 rpm dir. Motor sıcaklığı normale dönünce 900 rpm civarına sabitleniyor. Sizdeki sorun aku olabilir.

Teşekkürler. Yarın gidip ölçtüreyim bakalım aküyü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Hasan Ay yazdı:

Aküyü ölçtürdüm 12.2 çıktı değer. Araba çalışınca hemen yükseliyor. Sorun akü değildir muhtemelen.

araba çalışırken aküye direk alternatörden elektrik gelir onu ölçersiniz. araba çalışırken akü ölçülmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.