Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Servis Geçmişi Hakkında..

Önerilen Mesajlar

İyi forumlar arkadaşlar. Aranıza 15.08.2016 tarihinde almış olduğum 2013 Focus 1.6tdci aracımı alarak katılmış bulunuyorum. Öğrenmek istediğim konu aracın bugüne kadar yapılmış olan bakımlarını (geçmiş servis kayıtlarını) dilediğim herhangi bir ford yetkili servisinden yazılı olarak yada şifaen öğrenebilirmiyim? 2 farklı şehirden yetkili servisler ile yaptığım telefon görüşmelerinde aracın yetkili servis bakımlı olduğunu öğrendim ama bugüne kadar yapılanlar hakkında detay verilmiyor sadece evet otokoç servis bakımlı düzenli olarak servise girmiş ve en son şu kmde girmiş deniyor. 2 serviste şahsıma bizzat gitsemde döküman-detay verilemeyeceğini belirtiyor. Aracın ruhsat sahibi olarak tarafıma geçmiş kayıtlarını-bakımlarını gösteren evrakları nasıl ve ne şekilde temin edebilirim/edebilirmiyim? Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Müsait olduğum en kısa sürede servise muhakkak gidicem fakat telefon görüşmemizde servisimize gelsenizde önceki kayıtları vermemiz mümkün değil deniyor, benim anlamadığım kısım bu. Yani ben bu araca detaylı olarak hangi km'de ne yapılmış, hangi parçalar değişmiş (örn. akü vs.vs.) bunu yazılı olarak neden alamıyorum anlamış değilim. 3. şahıs olsam tamam haklılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Selçuk Karaman yazdı:

öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Müsait olduğum en kısa sürede servise muhakkak gidicem fakat telefon görüşmemizde servisimize gelsenizde önceki kayıtları vermemiz mümkün değil deniyor, benim anlamadığım kısım bu. Yani ben bu araca detaylı olarak hangi km'de ne yapılmış, hangi parçalar değişmiş (örn. akü vs.vs.) bunu yazılı olarak neden alamıyorum anlamış değilim. 3. şahıs olsam tamam haklılar.

Vermeleri gerekli, ya yanlış söylemişler, ya da siz yanlış anlamışsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Bildiğim kadarıyla expertiz raporu haricinde vermezler. Onu da yapmıyorlar.

Mecburen ortaya çıkmayacak mı? Örneğin; fren balataları kaç km değişmiş, triger deşimi olmuş mu, yağ ve filtlereler en son kaç km değişmiş? vs. vs. Bunları görmeden nasıl işlem yapacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Mecburen ortaya çıkmayacak mı? Örneğin; fren balataları kaç km değişmiş, triger deşimi olmuş mu, yağ ve filtlereler en son kaç km değişmiş? vs. vs. Bunları görmeden nasıl işlem yapacak?

Bakan arkadaş sözlü olarak size herşeyini söyler. Ama yazılı bir şey vermiyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Selçuk Karaman yazdı:

İşte tamda bahsetmek istediğim Murat beyin söylediği. Aracı satın almamış olsam haklılar 3.şahıs vs denilecek ancak araç sahibi olarak istememe rağmen neye dayanarak verilmiyor anlamıyorum. 

Selçuk yazılı olarak vermek istemeyecekler, fakat bu senin servis ile olan ilişkilerinle aşılabilir, mesela ekran görüntüsünün fotosunu çekersin, neticede burada art niyet olmadığı aşikar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Selçuk yazılı olarak vermek istemeyecekler, fakat bu senin servis ile olan ilişkilerinle aşılabilir, mesela ekran görüntüsünün fotosunu çekersin, neticede burada art niyet olmadığı aşikar...

Haklısınız umarım yetkili kişi yokuşa sürmez işi. Halbuki neden yazılı olarak verilmiyor anlamak mümkün değil illa kaşeli onaylı imzalı değilde yeni sahibine bilgilendirme amaçlı çıktı verilmeli aslında. Bu Forda has bi durummu yoksa diğer marka servislerindede böylemi  acaba? Mantığım almadı bir türlü sahibi olduğun aracın geçmişine ulaşamamak.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamamen fikirdir; bahsettiğiniz belgelerde önceki sahibinin kişisel bilgileri olduğundan "kişisel bilgileri koruma kanunu"na müteakip vermiyor olabilirler. Tabi sadece ne yapıldığını gösterir bir belge vermeleri gerektiği gerçeğini değiştirmez bu, onda haklısınız.

Ben aracımı satarken tüm servis kağıtlarının fotokopisini alıcıya vermiştim, uzatılmış garanti vs dahil; satıcıdan isteme yoluna gitseniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 bin bakımı geldi.geçen servise uğradım.km yi kontrol ettirdim.19/12/2015 te girmişim km olarakta 19000 km görünüyor.benim gittiğimde 29000 km deydi.servistekiler sanırım yanlış girmiş.aslında 34000 km deyken aramışlar ve bende 29000 de yaptırdım demiştim.şimdi sıkıntı yaratırlarmı diye düşünüyorum.yaklaşık aynı tarihte LPG bakımı 10000 km bakımına gitmişim ve ordaki kayıtlarda 29000olarak görünüyor.artık aynı servise gitmeyi düşünmüyorum.120 km uzaktaki yerden fiyat alıp gitmeyi düşünüyorum ama sorun çıkarırlarsa özel servise müracat garanti dolmasına yaklaşık bir yıl var hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi akşamlar.yukarıda da yazmıştım.bugün 45000 bakımı için servise gittim.19000 km  sıkıntı olmadı normal olarak bakımları yapıldı.yağ, hava ve yağ filitreleri,tapa,conta işçilik ve en önemlisi ne olduğunuda pek anlamadığım 3.yıl  bakımı diye 184,00 TL olmak üzere 429 TL fatura çıktı daha önceleri ford life kartım yoktu onu çıkardılar. indirimli olarak 386,00 TL ödedim.ayrıca aracın bujilerinin değişmesi gerektiği tutarının 86.00 TL(yanlış anlamadıysam)yine ön fren balatalarınında değişmesi gerektiği ve  251.00 TL olduğu belirtildi.fazla olduğunu düşünerek daha önce ford yetkili servisi olan ve bırakan arkadaşa telefon ettim.orjinal bujilerin 4 tanesinin 40.00TL olduğu yine orijinal olmayan ancak kaliteli ve kendi aracında kullandığı fren balatasının benim için 50.00 TL ve 50.00 TL de işçili olmak üzere 140.00 yeteceğini belirtmesi üzeine buji ve balataları arkadaş değiştir.serviste ayrıca kapı camlarının arasınnda bulunan silah parlak plastiklerin sanki cam var ve altında boya sıçraması gibi beyaz noktaların (sağ sol toplam 6 parçada yer yer var)olduğunu servise belirttim.resimleri çekip garantiden değiştirilmesi için yazı yazıldı son olarak ta herkesin sorunu 4 adet bijonun kapaklarının değişmesi için servis yazısı yazdırdım hayırlısı bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.