Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yol Bilgisayarı Vites Geçiş Göstergesi Sorunu

Erol Pamukcu

Soru

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

nasıl çalışmıyor..ok hiç mi çıkmıyor..

gaza yavaş yavaş basarsanız 1800 devirde ok çıkabilir, biraz köklerseniz 2500 devirde çıkabilir..

ok un amacı sizin sürüş tarzınıza göre ekonomik kullandırmaktır..

(belkide hepsini biliorsunuz ama verdiğiniz bilgi kısıtlı olunca yazdım)

ok çıkmıyorsa servise gidin yapacak birşey yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
55 dakika önce, Erol Pamukcu yazdı:

Ok genellikle çıkmıyor özellikle yüksek devirlere kadar denedim, ama bazen dusuk devirlerde çıkıyor bir dengesizlik var , servise uğramam gerekiyor sanırım ama ben merak ettim neden kaynaklanıyor 

Çıkıyor mu çıkmıyor mu karar vermeniz lazım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14.09.2016 - 10:33 tarihinde, Erol Pamukcu yazdı:

Ok genellikle çıkmıyor özellikle yüksek devirlere kadar denedim, ama bazen dusuk devirlerde çıkıyor bir dengesizlik var , servise uğramam gerekiyor sanırım ama ben merak ettim neden kaynaklanıyor 

:)

Düz yola geçin az devirli kullanın 2bin devir civarında çıkar. Yüksek devirli kullanın dizelse 3500-4000 arası benzinliyse 5000-5500 arası çıkar.

Düşük devirlerde çıkması demek ekonomik kullanmaya teşvik ediyor, yüksek devirlerde kullanması demek motora zarar vermenizi engellemek için.

Ki bu değerler eğime, güç gereksinimine, vitese ve gaz pedalı pozisyonuna göre değişir. 

Siz hep sabit devirlerde yanmasını bekleyerek yanılıyorsunuz :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konu biraz hort olacak ama:)benim izlenimlerim şöyle: Siz arabayı sakin ve gaz pedalına nazikce basarsanız araç size 2000 devir civarı ekonomi odaklı vites ikaz işaretini gösterir. Yok pedala biraz agresif(devirli)basarsanız araç zaten doğal olarak ekonomi modundan çıkar ve hiçbir devirde vites ikazı yapmaz...
Çoğu kez tarafımdan denenmiştir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.