Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2016 Trend X1.6 Benzinli Performansı

Tümer Demirel

Soru

Herkese iyi günler arkadaşlar. Aracım 2016 benzinli 1.6 trend x. Arkadaşlar aracı alalı 15 gün oldu. Nedense aracımda 125 beygirlik bir araç istediğim performansı göremiyorum.  Özellikle rampalarda çok iyi gitmiyor. Acaba bu neden olabilir. Yoksa benim mi beklentim çok yüksek. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
30.01.2017 - 13:09 tarihinde, Olcay Sert yazdı:

derece kavramı süper :) bakınız 40 derecelik yokuş bu

40derece-yokus-300x225.jpg

Hocam konu aslında yolun eğimi değildi, benzinli ile dizelin tork farkı idi.

Ancak yine de 2000 -3000 mt mesafede 40 derecelik bir yolda 3. vitese yükseltilebileceği düşüncesindeyim. neticede araç hız kazanacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Ergün YILDIZ yazdı:

Ancak yine de 2000 -3000 mt mesafede 40 derecelik bir yolda 3. vitese yükseltilebileceği düşüncesindeyim. neticede araç hız kazanacak.

Belli ki geometri ile pek aran yok.

3000 m'lik 40 derecelik bir rampada erişilen yükseklik 1925 m civarında olurdu.

Yani 3 km yol ile neredeyse Uludağ'ın tepesine çıkmak...

Bence daha fazla örnekleme, dizelin torkunun rampalarda avantaj sağladığını herkes biliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

matematik, geometri dersleri lazım temel olarak. 

dün başımdan geçen olayı anlatayım. bakkal köyden süt getiriyor hanımda bakkaldan alıyordu. dün sabah değil akşam getirince ben alayım dedim. bakkal boş bidonu tartının üstüne koydu. 5kg tarttı bana verdi. dedim hani litre fiyatıydı? 1kg süt 1litre eder dedi.

böyle cahil bir bakkaldan "sizden bi daha alışveriş yapanın" dedim çıktım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Olcay Sert yazdı:

böyle cahil bir bakkaldan "sizden bi daha alışveriş yapanın" dedim çıktım

Bence sen bu anlayışla alışveriş edecek bakkal bulmazsın.

Sahi 1 L süt kaç kg gelir? 

Yağ oranına göre değişir, ama ortalama 1,03 ile çarpmak gerek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Bence sen bu anlayışla alışveriş edecek bakkal bulmazsın.

Sahi 1 L süt kaç kg gelir? 

Yağ oranına göre değişir, ama ortalama 1,03 ile çarpmak gerek. 

bu bakkaldan alma sebebimiz salı günü getirmesiydi. bi sokak altta kalıyor, uzak yani. bizim sokakta olan bakkal 5lt süt isteyince 5lt su bidonunu dolu dolu veriyor; ama cuma günü getiriyor 3 gün var diye bi alttaki bakkalı tercih edeyim demiştik.

bi alttaki bakkala 5 litre süt siparişi vermişiz. bakkalın tartısında 5kg süt şurda kalıyor. siz olsanız alır mıydınız?

08062203_large.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Süt olayı da yalan oldu. Bizde pazardan pazara sokağımıza gelen meşhur "Silivrinin Kayyymak Sütüüüğğüü" diye seslenen sütçümüzden alıyoruz. 1-2-4 Lt lik ölçekleri var ama aldığımızda hiç tartmak aklımıza gelmedi. Genelde dayanıklı naylon poşetlere doldurur. Yeterki su katılmasın. Geçen hafta İstanbul'a çok kar yağıdığında süt sapsarı geldi. Yağurt yaptık 2 parmak kaymak. Demek ki su katma fırsatı olmadı. :) Artık Marketlerde Sütmatiklerden alacakmışız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

bi alttaki bakkala 5 litre süt siparişi vermişiz. bakkalın tartısında 5kg süt şurda kalıyor. siz olsanız alır mıydınız?

08062203_large.jpg

Bence tartısı bozuk. Çünkü genelde 1L süt 1,02-1,03 kg dolaylarında olur, çok yağlı olmadığı sürece. Senin gösterdiğin fark neredeyse 1 kg eder. Zaten bu kadar fark varsa gerek yok ki alt sokağa yürümene, bir seferlik Cuma'ya kadar idare edecek sütü bul yeter. 

Ama konunun da sütü geldi bu arada...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.5 tdci powershift alıp sorunu kökten hallettim. 

2015 1.6 tvct titanium aldım yeni kasa çıkar çıkmaz. Düzde hiçbir problem yok ama rampada mutlaka önceden iyi bir hızlanma ve sonrasında da mutlaka düşük vites istiyordu. Yine de dolu dolu bir çekiş gücü değildi. En son geçen Kurban Bayramı Erciyes e çıktık. Aracı biraz kendi haline bırakırsanız hemen 90, 80, 70 diye aracın hızı iniveriyordu. 

1.5 dizelin performansı ise tek kelimeyle kusursuz. Rampa yukarı otobanda sanki düz yolda gibi hızlanması devam ediyor. 160   170   180 diye hızını arttırarak 200 km yi bile goruyor. Hem de manuelde veya sport modda değil D konumunda bunu gerçekleştiriyor. Önünuz tıkanıp  da hızınız yavaslasa bile cok cabuk toparlanip işine kaldığı yerden devam ediyor.

09.09.2016 - 17:58 tarihinde, Tümer Demirel yazdı:

Herkese iyi günler arkadaşlar. Aracım 2016 benzinli 1.6 trend x. Arkadaşlar aracı alalı 15 gün oldu. Nedense aracımda 125 beygirlik bir araç istediğim performansı göremiyorum.  Özellikle rampalarda çok iyi gitmiyor. Acaba bu neden olabilir. Yoksa benim mi beklentim çok yüksek. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• -4

Aracınız dizel olsaydı, benim gibi 45 derecelik rampaları 3. hatta 4. vites ile çıkardınız. Tabi benzinli olunca duz yolda gider rampada bayılır.

Ergün YILDIZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.