Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Tdci 115 Ps Performans Sorunu

Mustafa D

Soru

İyi günler arkadaşlar 2. el 2012 Style Plus 1.6 TDCİ Focus'la aranıza katıldım. Arabayı aldıktan sonra 5000 km kadar yol yaptım, benim sorunum arabanın 180 km hızı geçmemesi. 160 km hıza kadar seri bir şekilde çıkıp sonrasında yavaşça 180 km hıza kadar zorla ulaşıp tıkanıyor sizce bunun üstesinden nasıl gelebilirim, bana satan adam 225 km hıza ulaştığını söylemişti çok can sıkıcı bir durum. Araba 60.000 km de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
4 dakika önce, Mustafa D yazdı:

Son hız 193km/saat olarak görünüyor, yaptığım ve sorduğum sorudaki anormalliği anlayamadım kusura bakmayın araba konusunda bilgisizim.

1- Satan arkadaş sana yaptığı hızı ne şart altında yaptığını söylememiş yani kandırmış teknik olarak. 

2- Bu hızlara yasal olarak çıkacağın yol Türkiye'de yok :)

Can sıkılacak bir şey yok. Bundan sonra 150 beygir üstü araçlar alırsan istediklerini yapabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

160-170'e kadar olan seri hızlanışı ( düz yolda ve şoför + en fazla 1 kişi ) bu hızdan sonra da devam edecekmiş gibi hissettiriyor fakat ibre 180'i görünce 200 ve üstü hızlara ulaşması birden yavaşlıyor aracın doğru. Ama bu dakikalarca bekledim 200 ve üstüne çıkmadı şeklinde olmuyor. 180'den sonra gazı artık iyice ezmeniz gerekiyor mümkünse gaz pedalını döşemeye iyice yaklaştırmak lazım. Zaten 180'den sonra daha yavaş hızlanması da normal; sonuçta dizel bir araçtan bahsediyoruz ve 3800-4000 devirden yukarısında zaten sağırlaşmaya başlıyor motor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Neden? O an mevcut olan yüzgarı, yoldaki meğili hesapladık mı?

Hesaplamaya gerek yokki şahin bile 180 km hiz yaptigina gore yeni nesil 115 hp bi aracin 180 km ustune cikamamasi garip degilmi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cevaplarınız için teşekkür ederim ben ilk defa dizel bir araca biniyorum, ben bir arıza vardır diye düşünmüştüm ama normali bu ise sorun yok. Forumda okuduğum kadarıyla insanlar azami suratı rahat bir şekilde aşmaktan bahsederken benim o sürate bile ulaşamamam korkutmuştu motorda bir sorun mu var diye hepsi bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Mustafa D yazdı:

cevaplarınız için teşekkür ederim ben ilk defa dizel bir araca biniyorum, ben bir arıza vardır diye düşünmüştüm ama normali bu ise sorun yok. Forumda okuduğum kadarıyla insanlar azami suratı rahat bir şekilde aşmaktan bahsederken benim o sürate bile ulaşamamam korkutmuştu motorda bir sorun mu var diye hepsi bu.

Hocam aynı motora sahip 2012 citroen c4'ü de kullandım, şuanda da 15 model 115'lik focus'u kullanıyorum. İki farklı araç olmasına rağmen motorları aynı olduğu ve şanzıman dişli oranları da hemen hemen aynı olduğu için son hız karakterleri de aynıydı. Tabii focus'un mevcut altyapısı c4'den iyi olduğu için yüksek hızlara çıkışı, o hızlarda seyir edişi çok daha akıcı ve zevkli şekilde gerçekleşiyor. Fakat demin de belirttiğim gibi 4 bin devir üstünde motor zaten sağırlaşıyor, dolayısıyla 6.vitesteyken 4 bin devire ulaştığınızda sonrası için gazı döşemeye yapıştırıp biraz daha sabırla beklemeniz gerekiyor. Zira bu araç maksimum torkunu 1750-3600 devir arasında veriyor ve 3600 devirde de maksimum beygir gücünü veriyor. Bu sebeple kabaca 4 bin devir ve üstü artık motorun sağırlaştığı kısım oluyor. Yani motorunuz için teknik veriler - son hız ikileminde anormal bir durum yok. Söylediğim gibi biraz daha sabır göstermek gerekiyor 180-190'dan sonra hızlanmasını görebilmek için.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Mustafa D yazdı:

İyi günler arkadaşlar 2. el 2012 Style Plus 1.6 TDCİ Focus'la aranıza katıldım. Arabayı aldıktan sonra 5000 km kadar yol yaptım, benim sorunum arabanın 180 km hızı geçmemesi. 160 km hıza kadar seri bir şekilde çıkıp sonrasında yavaşça 180 km hıza kadar zorla ulaşıp tıkanıyor sizce bunun üstesinden nasıl gelebilirim, bana satan adam 225 km hıza ulaştığını söylemişti çok can sıkıcı bir durum. Araba 60.000 km de.

Mustafa bey 160 a kadarsıkıntısız çıkıyosanız sorun yok demektir.yol şartlarına göre 200 yapabilirsiniz benim deneyimim o yönde ama tavsiye etmem.aracın 160 a kadar hızlanması yeterince tatminkar zaten sonrası olmasada olur kanımca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.