Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Turbo Değişimi için istanbul'da Usta Arıyorum

Hüseyin Hızır YÜKSEL

Soru

sevgili arkadaslar,

aracimda turbo problemi bas gosterdi.2006 mk2 tdci.Turbodan hava filtresine yağ basiyor arac.turbomun degismesi lazimmis.Lutfen bilen bir arkadas bana anadolu yakasinda isini hakkiyla yapan bir usta onerebilir mi?simdiden cok tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

yetkili servise sordum ama garrett marka turbo 1400 tl 3500+kdv

servise anlattigimda problemimi turbo degisiminin 3500+kdv oldugunu soyledi.turbo parcacilarda 1400 tl.bu durumda servisi pek istemiyorum tabiki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Hüseyin Hızır YÜKSEL said:

yetkili servise sordum ama garrett marka turbo 1400 tl 3500+kdv

servise anlattigimda problemimi turbo degisiminin 3500+kdv oldugunu soyledi.turbo parcacilarda 1400 tl.bu durumda servisi pek istemiyorum tabiki.

Ataşehirde Herford servis var, aynı zamanda Bosch Car servis.

Rauf usta iyidir, selamımı söyleyin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Hüseyin Hızır YÜKSEL said:

sevgili arkadaslar,

aracimda turbo problemi bas gosterdi.2006 mk2 tdci.Turbodan hava filtresine yağ basiyor arac.turbomun degismesi lazimmis.Lutfen bilen bir arkadas bana anadolu yakasinda isini hakkiyla yapan bir usta onerebilir mi?simdiden cok tesekkurler.

TDCI motorda, geri dönüş borusu mu var?

Turbo çalışmazken yağ devridaimi yoktur, turbo çalışırken hava filtresine bir şey salamaz, harala gürele orada ne varsa çeker. Bildiğim kadarıyla tekrar sirkülasyon valfi de yok. 

Siz emin misiniz yahu turbonun yağ verdiğinden. Veya şöyle sorayım egzoz duman renginde ve yoğunluğun bir değişiklik var mı?

Bildiğimden değilde mantığıma uymadığı için soruyorum. Var mı detay verebilecek birileri? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracimda ani yuklenmeler veya zor kalkislar disinda duman soz konusu degil.yalniz bugun ben de baktim ve elimle kontrol ettim turbodan cikip hava filtresi muhafazasina giden siyah borunun ici yag kapli.2 bin kmlik hava filtresi de siyahlasmis yer yer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Hüseyin Hızır YÜKSEL said:

aracimda ani yuklenmeler veya zor kalkislar disinda duman soz konusu degil.yalniz bugun ben de baktim ve elimle kontrol ettim turbodan cikip hava filtresi muhafazasina giden siyah borunun ici yag kapli.2 bin kmlik hava filtresi de siyahlasmis yer yer.

Yağlanma daha doğrusu yağ buharı olabilir bu normal bir durum. Yağ kaçıran yatak bozmuş turbo heleki dizel arabadaysa ortalığı tozu dumana verir. Siz bir problem üzerine mi bu durumla yüzleştiniz yoksa sevgili "usta" larımız mı böyle dedi :)

Not: O boru teknik olarak hava filtresinden çıkıyor ve turboya giriyor, yani tersi değil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben klima acikken d konumunda durdugumda bazen arkadan siyah duman attigina sahit oldum.kalkislarda bazen gaza neredeyse kick down moduna kadar basip anca araci hareket ettiriyordum ve bu esnada da siyah duman atiyordu.klimanin bir sikintisi oldugunu ve bunun motoru asiri yordugu dusuncesine kapildim.cunku bu olaylar klima acikken oluyordu sadece.bugun oylesine bi ustanin yaninkeyden bu durumdayken bahsettim.o da masallah bir acti agzini enjektor kecesinden yag kaciyor turbo ölmüs partikul dolmus vs vs

bu arada bostancida gencler diye bir servis ve atasehirde herford diye bir servis buldum.yarin bu ikisine bakicam.fikir sahipleri fikir beyan ederse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
59 dakika önce, Hüseyin Hızır YÜKSEL said:

ben klima acikken d konumunda durdugumda bazen arkadan siyah duman attigina sahit oldum.kalkislarda bazen gaza neredeyse kick down moduna kadar basip anca araci hareket ettiriyordum ve bu esnada da siyah duman atiyordu.klimanin bir sikintisi oldugunu ve bunun motoru asiri yordugu dusuncesine kapildim.cunku bu olaylar klima acikken oluyordu sadece.bugun oylesine bi ustanin yaninkeyden bu durumdayken bahsettim.o da masallah bir acti agzini enjektor kecesinden yag kaciyor turbo ölmüs partikul dolmus vs vs

bu arada bostancida gencler diye bir servis ve atasehirde herford diye bir servis buldum.yarin bu ikisine bakicam.fikir sahipleri fikir beyan ederse sevinirim.

Gayet samimi bir yorumda bulunacağım bence dinlersen yararı dokunacak sana.

Ahmet "usta", Mehmet "usta" ya gidersen yüksek ihtimal onu değiştir bunu değiştir para ver parça al derken sinirlerin heba olacak.

Bence! yetkili servise git durumunu izah et, düzgün tespitte bulunsunlar. Örn:  Şahsuvaroğlu 

Ama giderken ben turbo değiştirmeye geldim diye gitme, benim arabamda şu şu sorunlar var nedendir bir kontrol eder misiniz de. 

Turbo veya başka bir parçada problem varsa söylerler. İşine gelirse yaptırırsın serviste işine gelmezse parçaları dışarıdan alır istediğin yere yaptırırsın. 

Sevgili "ustan" sana vermiş ateşi, sen nerde söndüreceğim diye dolanıyorsun. Boşuna zamanını ve paranı heba etme.

Kişisel işkembeden atma notum: Senin arabanda turbo ile ilgili bir sorunun yok :) Hatta senin arabanın bir sorunu yok. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Servet Ö. said:

Gayet samimi bir yorumda bulunacağım bence dinlersen yararı dokunacak sana.

Ahmet "usta", Mehmet "usta" ya gidersen yüksek ihtimal onu değiştir bunu değiştir para ver parça al derken sinirlerin heba olacak.

Bence! yetkili servise git durumunu izah et, düzgün tespitte bulunsunlar. Örn:  Şahsuvaroğlu 

Ama giderken ben turbo değiştirmeye geldim diye gitme, benim arabamda şu şu sorunlar var nedendir bir kontrol eder misiniz de. 

Turbo veya başka bir parçada problem varsa söylerler. İşine gelirse yaptırırsın serviste işine gelmezse parçaları dışarıdan alır istediğin yere yaptırırsın. 

Sevgili "ustan" sana vermiş ateşi, sen nerde söndüreceğim diye dolanıyorsun. Boşuna zamanını ve paranı heba etme.

Kişisel işkembeden atma notum: Senin arabanda turbo ile ilgili bir sorunun yok :) Hatta senin arabanın bir sorunu yok. :D

+1

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.