Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kalkışta Yarım Debriyaj Sonrası Sürtme Sesi

Misafir

Soru

Merhaba arkadaslar , yaklaşık 1 ay önce aracımın baskı balata,  bilya ve aks keçeleri orjinal parçalar ile Şahsuvaroğlunda değiştirildi. Şu sıralar 1. Viteste kalkarken yarım debriyaj sırasında sürtme, sesi , tabiri caizse kapı gicirdamasina benzer bir ses oluyor arac haraket ettiginde kesiliyor ve bu ses bariz duyuluyor .

• Üst viteslerde bu ses yok.

• Araç soğuk ,sıcak farketmiyor bu sürtme sesi var.

• Yokuş veya düz zeminde denedim ses var. 

• Vites geçişlerinde ve kavramada problem yok. 

Erzurumda olmam nedeniyle buradaki servislere baktirmak istemedim . İstanbula döndüğümde baktiracagim . Bu gibi bir problem yaşayan oldumu acaba 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
  • 0
Normal diyip geçiyoruz yani [emoji23] çok ilginç

Valla ben alıştım sözkonusu focus sa gelen garip seslerin yüzde 80 i normal veya zararsızdır. Araba perili köşk sürekli böle gaipten sesler geliyor [emoji1]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla ben alıştım sözkonusu focus sa gelen garip seslerin yüzde 80 i normal veya zararsızdır. Araba perili köşk sürekli böle gaipten sesler geliyor [emoji1]

Bu sese alışmak mümkün değil . Kapısı gicirdayan bir kapı nasılsa bu da öyle . Bana pek normal gelmedi Şahsuvaroğlunda bir kontrol ettireceğim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sese alışmak mümkün değil . Kapısı gicirdayan bir kapı nasılsa bu da öyle . Bana pek normal gelmedi Şahsuvaroğlunda bir kontrol ettireceğim.

Herkes kendi aracını daha iyi tanır hocam dün duymadığınız bir sesi bugün duyuyorsanız normal değildir. Başkaları da duymuş duyuyor diye normalleştirilmesi mümkün değil zaten :) en iyi çözüm yolu servise gidip aynı sesi ustaya duyurabilmekle başlar :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Ramazan V. said:

Herkes kendi aracını daha iyi tanır hocam dün duymadığınız bir sesi bugün duyuyorsanız normal değildir. Başkaları da duymuş duyuyor diye normalleştirilmesi mümkün değil zaten :) en iyi çözüm yolu servise gidip aynı sesi ustaya duyurabilmekle başlar :)

Buyuk sef datli gonustu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.