Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Focus Direksiyon çevriliyken Ses Yapıyor

Serkan GÜRLE

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

2015 1.6 tdci focus aracım geri manevra yaparken direksiyon sağa yada sola çevrili iken önden lok diye bir ses geliyor,sanki birşey o an kendini bırakıyor,bu sorunla karşılaşan yada çözümünü bulan varmıdır ? 

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Başlık seçimini doğru yapın lütfen.Düzenlendi.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yok hayır tam değil,örneğin bir yere yanaşırken yada iki araba arasından çıkarken ilk geri harekette önden ses geliyor,yada direksiyon düzken geri gelip fren yaptığımda da aynı ses oluyor.Yalnız bu ses her geri gidişte değilde belli bir süre ileri gidip ilk geriye hareket ettiğimde oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet Cem bey,

direksiyon tam dönük değilken geri harekette de yapıyor geri fren yaptığımda da oluyor ama dediğim gibi belli bir süre ileri gidipte geri hareket edince ses oluyor.ilk hareketi geri yaptığımda ses yok,servis çoğunda böyle sesler oluyor dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 2,5 ve Focus 3'te yaşadım aynı sorunu. Aks kafalarındaki bağlantı yapıyor sesi ve evet sadece geri vites fren anında yapıyor.

Servis aks bağlantısını söküp izolasyonla çözüyor sorunu bilginize.

Garanti olmasa bile bunu ücretsiz yapıyor :)

8 dakika önce, Serkan GÜRLE said:

Evet Cem bey,

direksiyon tam dönük değilken geri harekette de yapıyor geri fren yaptığımda da oluyor ama dediğim gibi belli bir süre ileri gidipte geri hareket edince ses oluyor.ilk hareketi geri yaptığımda ses yok,servis çoğunda böyle sesler oluyor dedi.

13 dakika önce, Cem Boneval said:

Bende de çok nadir oluyor. Direksiyon dönük geri manevrada fren yapınca. 

Muhtemelen süspansiyon geometrisinde bir kasma-boşalma oluyor.

Ben hiç önemsemedim, 4 yıldır öyle kullanıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle servise gidin iş emri açtırın ve aynen şunları yazdırın  "aracımın direskiyon kutusu arızalı ses yapıyor "  test sürüşünden sonra  size normal diyecekler. Defalarca gidin ve her seferinde iş emrine "aracımın direskiyon kutusu arızalı ses yapıyor" diye yazdırın eğer bunu yapmazsanız garantinin bittiği gün size direksiyon kutunuz arızalı 4990+kdv diyeceklerdir.

"aracımın direskiyon kutusu arızalı ses yapıyor" bu size hukuksal anlamda yardımcı olacaktır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de var nadir yapıyor. Direksiyonu çevirirken süspansiyon sistemide dönüyor lastikle birlikte sesi yapan bağlantılar. Bi takılma var gibi servise göstermiştim zarar veren bisey değil istersen degistirelim demislerdi. Garantim bitik

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses ne taraftan geliyorsa o tarafın ön fren balatasını söktürün Balatının amortisöre doğru gelen dış kısmını jet taşıyla biraz tıraşlatın Balatayı tıraşlattıktan sonra düzgün taksınlar ses %95 gidecek 

muhtemelen frenle karışık sert bir çukura düşmüşsünüz fren balatasının dediğim kısmı iz yapmış ileri geri yaparken Balat'a tepki veriyor kasıntılı olduğu için ...

geri geri giderken önce zızzlama şeklinde ayağınızı frene koyunca tak diye bir ses geliyordur tahmin ettiğim arızadan kaynaklı ise ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Serkan GÜRLE said:

Yok hayır tam değil,örneğin bir yere yanaşırken yada iki araba arasından çıkarken ilk geri harekette önden ses geliyor,yada direksiyon düzken geri gelip fren yaptığımda da aynı ses oluyor.Yalnız bu ses her geri gidişte değilde belli bir süre ileri gidip ilk geriye hareket ettiğimde oluyor.

Kardeşim bilgin olsun diye söylemek istedim. Benimde depo yarım doluyken ileri geri yaptığımda luk lok vs. benzer sesler geliyor söylemek istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
42 dakika önce, Faruk Çelik said:

Kardeşim bilgin olsun diye söylemek istedim. Benimde depo yarım doluyken ileri geri yaptığımda luk lok vs. benzer sesler geliyor söylemek istedim.

Malesef sene olmuş bilmem kaç yakıt deposunun içerisinde halen bir dalga kıran mevcut değil ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.