Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sabah Yol Problemi Debriyaj Yarıya Düştü Vitese Geçmiyor...!!

Abdullah Fırat Engür

Soru

Merhaba arkadaşlar ilk mesajım sorunla oldu ama kusura bakmayın. Rusyada ikametgah ediyorum sabah işe gelirken yavaşladığım bir esnada debriyajın sertleşmeye başladığı nokta bayağı bir aşşağı düştü ve vitese girmedi. Stop edip tekrar çalıştırdım pompaladım fakat nafile.. Arabayı biraz ittikten sonra biraz düzeldi aldım vitese park yerine yaklaşınca tekrar düşmeye başladı debriyaj park ettim aracı kapattım biraz bekleyince araç çalışmıyorken kontrol ettiğimde debriyaj normal haline geldi.. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir arkadaşlar.. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1
22 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Üst Merkez'de (Westinghouse ünitesi yanında) basınç kaybı olabilir. Altında "dirsek" benzeri bir parça var (kabaca kızılderili pipo / Barış çubuğuna benzer) elinizle kontrol edip kaçak / nemlenme var mı kontrol edebilirsiniz. 

Sonuç olarak aracı o şekilde kullanmayın, servise uğrayın. 

Merhaba cevabınız için teşekkür ederim.. ucun bir inceleme yaptım ama dediğiniz kısmı bulamadım ne yazıkki bütün dirsek şeklindeki kısımları tek tek selpakla kontrol ettim fakat bir nemlenme ile karşılaşmadım.. işin kötü tarafı moskovadan çok uzağım evim için 200 km yol gitmem lazım akşam evimin orada servis var oraya ancak gösterebilirim. Şuan kontrol ettiğimde debriyaj ve vites normal gözüküyor fakat dünde aynı sorunu azda olsa yaşamıştım. Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim..?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üst Merkez'de (Westinghouse ünitesi yanında) basınç kaybı olabilir. Altında "dirsek" benzeri bir parça var (kabaca kızılderili pipo / Barış çubuğuna benzer) elinizle kontrol edip kaçak / nemlenme var mı kontrol edebilirsiniz. 

Sonuç olarak aracı o şekilde kullanmayın, servise uğrayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Abdullah Fırat Engür said:

Merhaba cevabınız için teşekkür ederim.. ucun bir inceleme yaptım ama dediğiniz kısmı bulamadım ne yazıkki bütün dirsek şeklindeki kısımları tek tek selpakla kontrol ettim fakat bir nemlenme ile karşılaşmadım.. işin kötü tarafı moskovadan çok uzağım evim için 200 km yol gitmem lazım akşam evimin orada servis var oraya ancak gösterebilirim. Şuan kontrol ettiğimde debriyaj ve vites normal gözüküyor fakat dünde aynı sorunu azda olsa yaşamıştım. Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim..?

Sektordas emekci arkadasim, uzaktan senin benim pek yapabilecegimiz seyler degil bunlar. Arabayi cekiciyle vs servise gostermeni tavsiye ederim. Yoksa uzaktan tarifle en fazla sorunu bulabiliriz, cozum serviste yine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üstadım sıkıntınızın hidrolik basınç kaybı kaynaklı olduğu kanısındayım. Üst merkez aklıma ilk gelen olası basınç kaybı noktası olduğundan o noktaya bakın dedim. 

Kaçak oradan kaynaklanmıyor ise ve sıkıntı basınç kaybı ise bambaşka (ve o kadar kolay ulaşılmayacak) yerlerden de kaynaklanıyor olabilir. 

Örnek: Westinghouse gövdesinin altındaki tek yönlü valf + conta.

Sonuçta (Büyük ihtimal ile) sizin müdahale edebileceğiniz bir şey değil. Bence size servis desteği lazım. Türkiye'de olsanız Euroservice aracı yollardık ama Rusya'da o tür bir hizmet varmı? Bilmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servisten geldim yağdandır dedi hidrolik sanırım. 1 saat sonra gel değiştirelim bi devir daim yapsın dediler.. birde şuan problem yoksa neden geldin diye saçma bir soru sordu..Ne kadar sinirlendim anlatamam :) ama işte farklı düşünüyoruz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
yağı değiştirdiler bi yağ değişimine işçilik dahil 100 tl vermiş olmanın inanılmaz mutluluğu ile ayrıldım içerden.. bakalım sonuç ne olacak teşekkür ederim arkadaşlar..

Manuel vitesli araçlarda yag değişimi yapılmıyor diye biliyorum. Yağ ile sorununuz çözüldüyse güzel haber.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.