Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kısa Kalan Emniyet Kemeri

Kaan Zaim

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

Sorunum arka emniyet kemerlerinin boyu ile alakalı. 3 aylık oğlumu havalarında güzel olmasını frsat bilerek dışarıya çıkarmaya başladık. Ana kucağını arabanın arka koltuğunu emniyet kemeri ile sabitliyorsunuz. Ancak emniyet kemeri kısa kalıyor. Ana kucağının arkasından geçirmek için, neredeyse kemere asılmak zorunda kalıyorum, zar zor pusetin arkasından geçiyor. Fakat pusetin klavuzunda belirtildiği gibi yerlerinden geçmiyor. Bir tarafı havada kalıyor. Pegeout 307'ye aynı ana kucağını koyduğumuzda, sorunsuzca bağlanabiliyor.

Bebekle dışarı çıkmak demek hafif çaplı göç yaşamak gibi bir şey :). Elinizde kolunuzda o kadar eşya varken, onları bir şekilde yerleştirdikten sonra birde puseti sabitlemek için bu kadar uğraştığınızda insanın içindeki gezme hevesi kayboluyor :). Birde akşamları hava haliyle soğuyor. O kemeri pusetin arakasından geçirmek için uğraştığınız süre boyunca kapı açık kalmak zorunda. Bu esnadan çocuk üşür mü, ya da yağmura denk gelirseniz ıslanır mı stresi altında, insan bayağı bir sövüyor içine düştüğü duruma.

Gelelim işin özüne. Bu kemerler standart değil anlaşılan, onu anladık. Peki ne yapabiliriz?. Güvenliği tehlikeye sokmadan yapılabilecek bir şey var mıdır?. Forda durumu anlatsam diyorum. Ancak muhtemelen dikkate almayacaklar ve de geçiştirecekler beni. Bu sefer daha çok sinirleneceğim. Sizlerin bu konuda bir önerisi olabilir mi?.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Puset kullandığımız dönemde emniyet kemeriyle bağladık. Sıkıntı yaşamamıştım...

Şuan kullandığımız oto koltuğu isofixli... İsofix büyük rahatlıkmış gerçekten...

Sizin pusetin marka modeli neydi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Emniyet kemeri koltuk için kısa olamaz. Araç üretiminde bu dikkate alınır. Kullandığınız koltuk Avrupa standartlarını karşılıyor ise (ECE vs bir standardı vardı) sorun olmamalı. Bir şeyleri yanlış yapmadığınıza eminsiniz değil mi? Mesela çocuk 3 aylık olduğuna göre, koltuğun araç içinde ters durması gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 minutes ago, Murat Kavuk said:

Emniyet kemeri koltuk için kısa olamaz. Araç üretiminde bu dikkate alınır. Kullandığınız koltuk Avrupa standartlarını karşılıyor ise (ECE vs bir standardı vardı) sorun olmamalı. Bir şeyleri yanlış yapmadığınıza eminsiniz değil mi? Mesela çocuk 3 aylık olduğuna göre, koltuğun araç içinde ters durması gerekir.

Üreticinin videosunu defalarca izledim. Yanlış olmadığına eminim. Zaten diğer aracada ben bağladım, aynı şekilde. Aratırken bir başka forumda, 2011 focus için aynı durumdan bahsetmiş birisi. Ford kemerleden mi kısıyo napıyo anlamadım :). 

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

"Oldukça kısa" diyor açıkca. Focus 2'de böyle bir sıkıntı yaşamamıştım. 

Alternatif olarak şu şekilde ürünler var aslında, ama TR'de var mı bilemiyorum.

http://tr.aliexpress.com/w/wholesale-25mm-seat-belt-extension.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 minutes ago, Murat Kavuk said:

"Oldukça kısa" diyor açıkca. Focus 2'de böyle bir sıkıntı yaşamamıştım. 

Alternatif olarak şu şekilde ürünler var aslında, ama TR'de var mı bilemiyorum.

http://tr.aliexpress.com/w/wholesale-25mm-seat-belt-extension.html

Yabancı forumlardada oldukça şikayet var. Araştırdıkça çıkıyor karşıma. Bahsettiğiniz ürünleri gördüm, açıkcası güvenlik anlamında bir sıkıntı olup olmayacağından emin olamadığım için ana kucağının üretici firmasına mail gönderdim. Ayrıca bahsettiğim gibi durumu forda bildirdim. Pek oralı olmadılar :). 

Bu konu bebeği olan arkadaşlar içinde faydalı olacaktır. Ana kucağı alırken, arabaya bağlamak şart :). Ben cevap aldıkça, buradan paylaşmaya devam edeceğim. Bu arada benim aldığım ana kucağı http://www.kiddy-shop.com.tr/ana-kucaklari/kiddyevolutionpro2-zebra.html .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 minutes ago, Alperen G. said:

Ben isofix ile bagladigimdan (cocugu degil puseti :) ) hic bu acidan bakmamistim..

isofix ile sıfır sorun :). Ben kış dönemine denk geldiği için, birde 7-8 ay kullanılacağı için isofix aparatını almadım. 9 ay itibari ile oto koltuğu kullanılabiliyor. Onlar zaten direk isofix ile bağlanıyor. 

4 minutes ago, Ahmet A. said:

Puset kullandığımız dönemde emniyet kemeriyle bağladık. Sıkıntı yaşamamıştım...

Şuan kullandığımız oto koltuğu isofixli... İsofix büyük rahatlıkmış gerçekten...

Sizin pusetin marka modeli neydi acaba?

modelden modele değişiyor. Maxi cosinin bazı modelleri içinde şikayet çok fazla. Bizim puset şu linkteki  http://www.kiddy-shop.com.tr/ana-kucaklari/kiddyevolutionpro2-zebra.html

Bu yüzden konuyu inceleyen arkadaşlar mutlaka denesinler :).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle Allah bağışlasın; analı-babalı büyütsün :nazar:

Biz 9 ay olana kadar Joie ana kucağı kullandık; kilo aralığı aynı, kısa kalma sorunu filan yaşamadık, aksine elimiz hızlıca alışmıştı. Muhtemelen sizin ana kucağı çevresi daha geniş?...

Yağmurda-çamurda arabaya koyma işini şöyle yaptık; ben hızlıca koltuğa koyup kapıyı kaparken eşim içeriden, öbür taraftan bağlıyordu, minik de ıslanmıyor-üşümüyordu...

Sanırım uzatıcıdan başka çözüm yok, orta koltuktaki kemeri denediniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

modelden modele değişiyor. Maxi cosinin bazı modelleri içinde şikayet çok fazla. Bizim puset şu linkteki  http://www.kiddy-shop.com.tr/ana-kucaklari/kiddyevolutionpro2-zebra.html

Bu yüzden konuyu inceleyen arkadaşlar mutlaka denesinler :).

Maxi cosi'nin durusu biraz daha yatik diger pusetlere gore. O yuzden sanirim arkasi daha genis. Pusetin yapisindan kaynaklanma ihtimali yuksek..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 hours ago, Ahmet Dursun said:

Öncelikle Allah bağışlasın; analı-babalı büyütsün :nazar:

Biz 9 ay olana kadar Joie ana kucağı kullandık; kilo aralığı aynı, kısa kalma sorunu filan yaşamadık, aksine elimiz hızlıca alışmıştı. Muhtemelen sizin ana kucağı çevresi daha geniş?...

Yağmurda-çamurda arabaya koyma işini şöyle yaptık; ben hızlıca koltuğa koyup kapıyı kaparken eşim içeriden, öbür taraftan bağlıyordu, minik de ıslanmıyor-üşümüyordu...

Sanırım uzatıcıdan başka çözüm yok, orta koltuktaki kemeri denediniz mi?

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :). Üretici firmaya da durumu belirttim. Kendilerinde güvenlik standartlarına uygun bir uzatıcı aparat olup olmadığını sordum. Bakalım ne cevap gelecek.

2 hours ago, Alperen G. said:

Maxi cosi'nin durusu biraz daha yatik diger pusetlere gore. O yuzden sanirim arkasi daha genis. Pusetin yapisindan kaynaklanma ihtimali yuksek..

Aynen dediğiniz gibi, pusetin yapısından kaynaklanıyor. Yurtdışındaki forumlarda maxi cosinin bazı modellerinde de sıkıntı yaşadıklarından bahsetmiş insanlar. Bizim kemerlerde bir kısalık olduğu kesin :). Alacak arkadaşlar mutlaka denesinler:).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba 

sorununuza çözüm bulabildinizmi ? aynı sıkıntıyla karşı karşıyayım.

Peg perego (italyan) ana kucağında bende aynı sorunu yaşıyorum. Ek parçalarada ne derece güvenebilirim emin değilim.

Kızım 3 aylık, çözüm sadece isofix baza mı acaba???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.