Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

MCA Focus 3.5 Ayna Altı Aydınlatmalar Hk.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Focus 3 MCA Titanium aracımın katlanır dış aynaların altında yer alan sarı ampul aydınlatmaları, beyaz LED ile değiştirmek istiyorum.

Standart çıkan ampul ile soket girişleri aynı mı olmalıdır?

Nereden temin edebilirim? (Varsa satış linki lütfen)

Aynayı sökme ve değişim konusunda en pratik yöntem nedir?

Yanıtlar ve destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih sen haftasonu bana bir uğra istersen. Hem sticker hem de aydınlatma işini halledelim.

Ayna altı far park lambası bagaj aydınlatma lambaları ve geri vites lambaları için bende led ampüller var. Hallederiz sen müsait olunca bir uğra pişman olmazsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Doğan Kurban said:

O zaman ayna altlarının ampül cinsi t10 :D

81AG-13465-AA 12V 5W W5W diyor. Plaka lambaları ile de birebir aynı görünüyor. Focus- c-max hep aynı. Sökmüşken ben de plaka lambalarını led yapayım diyordum. Cenk abinin dediğini 4-6 yapsan :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok abi t10. Hatta plaka lambası lamba bile değil bizde.bagaj açma butonu içinde devreli led. Sökmüştüm deeee.

o ne öyle turkcellin eski nesil telefonu gibi [emoji4] 

istanbula gelirken [emoji4] 2-3 tane yanına alıver. Bir ara benim arabaya  takar(sın)ız [emoji3] 

Hee abi öyle 2 3 tane ile olmuyor.

2 adet bagaj

2 adet geri vites lambası

2 adet ayna altı

2 adet park lambası

Ayrıca iç aydınlatman sarıysa led değilse sanırım 2 de ona gidiyor. Yani 5 çift led lamba lazım sana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu açmamın akabinde Doğan abi davetini ve yardımını eksik etmedi,
hemen atladım arabaya bastım Abidinpaşa'ya :)
Tanıştık, sohbet ettik.. hemen işe koyuldu sağolsun..

Bagaj aydınlatması ve geri vites lambasını beyaz led e çevirdik.
Gerçekten harika durdu . :) (özellikle geri vites lambaları)

Ayna altını değiştirebilmek için tornavida yardımı ile biraz uğraştı lakin kırılabileceği endişesi ile işi yarıda kestik.
Ledleri Doğan abiden aldım ve evimin önüne gelince alttaki videoda belirtilen şekilde ayna altı ampulleride lede çevirdim.
Fotoğrafları bu akşam paylaşacağım..

Yardım ve desteklerini esirgemeyen ''Doğan Kurban'' abimize teşekkürler.  Tanıştığıma gerçekten memnun oldum..

Fatih Kuzal tarafından düzenlendi
Eksik kelime
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
@Doğan Kurban. Şu ampuller ayna altı ve tavan aydinlatmasina uygun mu ? Bizim teknisyen bir torba almış. 

IMAG0582.jpg

Abi işe yarar. Ama ayna altına ve tavana yassı olandan takarsan daha güzel aydınlatma alırsın. Bir de 5w5 olması lazım. Yoksa araba led i söndürüyor. Dene ama yinede. Sana yeterli gelirse gayet iyi led ler

Abi bir de o ledleri geri vitese takıp dene istersen. Eminim sökmeyeceksin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.