Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

kaza ve kasko maduriyeti

Önerilen Mesajlar

Evet trafik sigortası ile hallolacak ama dediğim gibi 15 gün aracsız kalıcak bu konuda yapmamız gereken bişey varmı kasko sözleşmesinde sanki kiralık araç verilme söz konusu gibi bişey okumuştum.

İkame araç klozu varsa poliçenizde ikae araç talep edebilirsiniz.

ama sanırım 1 hafta veriyorlar.

Bira içtiğin yer neresi merak ettim doğrusu ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

izmirde nerden aldınız peki...kasko policenizde...yerine araba verilmesiyle ilgili hususlar belirtilmiş olmalı...belirli bir gün örnegin 7 gün veriyorlar sanırım..ihtiyaclarınızı gidermek üzere okumak lazım ...hdi sigortanın gaziemirde bir servisinin oldugunu biliyorum anlaşmalı acaba orayamı gönderiyorlar....

Kiralık Araç Teminatı

HDI Sigorta, anlaşmalı servisler tarafından tamir edilen ve 24 saatten fazla tamirhanede kalan hususi araçlar için, sigortalılarına yılda iki kez her bir hasar için azami yedi gün süreyle kiralık araç hizmeti sunuyor.

Tevfik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydıncım adam dertli sanırım birdahaki resmi salaş bir meyhanede 70 liği bitirirken olucak...şaka biryana çok sinir bir durum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracınıza çarpan arabanın trafik sigortası yetkili servisle anlaşmalı değilse hasarı sizin kaskonuzdan yaptırıyor,sizin kaskonuzda karşı tarafın trafik sigaortasını yapan şirketten tahsil ediyor.Ancak sizin kasko şirketinizinde yetkili servisle anlaşması yoksa bu durumda hasar bedelini siz ödeyip parayı karşı tarafın sigorta şirketinden istiyorsunuz.Eğer karşı tarafın sigorta şirketi paranızı ödemez ya da eksik öderse bu durumda o sigorta şirketine dava açmanız gerekiyor....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet ikame araç klozu diye birşey vardı, yılda iki kez olmak üzere ve 7 güne kadar.

Bira içtiğim yer ruhun dinlenebileceği en muazzam yerlerden biri Marmariste harika gözüküyor demi. Ama maalesef mekan sahibiyle iş konusunda bir anlaşmazlık çıktı ve bütün çabalarıma rağmen karşı tarafın çiğliği yüzünden tatrıştık. Artık gidemiyorum ama burda bunun gibi onlarca hatta yüzlerce yer var yolunuz düşerse seve seve rehberlik edebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydıncım adam dertli sanırım birdahaki resmi salaş bir meyhanede 70 liği bitirirken olucak...şaka biryana çok sinir bir durum...

:D içelim güzelleşelim unutalım olanları :) Şaka bir yana gerçekten çok kötü bir durum sen bi tarafını yırt git sıfır araba al kız gibi sonra hatunun biri gelsin bodozlama dalsın içeri. Kadın şoka girmiş vaziyette polise ifade veriyor: ''Rampadan çıktım ana yola yaklaştım yoldan geçen varmıydı gözükmüyodu rampa yukarı durursam bi daha kalkamam diye durmadım direk geçtim'' içimden vay dedim ben sana bi geçirecem ama kaza işte naparsın ;) Biladerin hali içler acısı araba daha 2500 km idi orjinalliği bozuldu diye yakınıp duruyo 1 saat öncesindede benim araba seninkinden yeni seninki 4500 km de benimki 2500 de diye dalga geçiyodu ki kaza oldu allah beterinden saklasın herkese teşekkür ederim yorumlar için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İzmir Çetaş ta yapılacak. Ben kendim gidemedim şuanda durum nedir bilmiyorum. sıkıntı Çıkacağını düşündüğüm kiralık araÇ mevzu sadece. hoş olmasda olurda böyle bir hakkımız varken bide arabasız kalınca kardeşim benim f3 e göz dikerse yandık kaza alışkanlık yapar derler ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anladım...otokoç olsaydı yardımım dokunurdu orada tandıığım yok cünkü...hayırlısı diyelim...artık yapacak birşey yok...oluyor yeni arabalarda böyle şeyler haklıda olsan yine sen uğraşıyorsun allah daha büyük belalardan uzak tutsun...kardeşin sonuçta versennnnn bir türlü vermesennnn bin türlü...ne diyebilirizki..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben yapıkredi den yaptırdım

ve ilk sorum şu oldu

diyelim aracı otopark girişinde yani bahçesine bile girmeden vale karşıladı ve aracı teslim ettim,adam hırsız çıktı anahtar üzerinde araba çalışıyor ve otopark ın içinde bile değil.adam aldı ve kayboldu,

kasko bunu karşılar mı?

çok önemli 2 husus otopark sınırlarında değil ve anahtar üzerinde!!!

yada bu konuda ki gibi araç bozuldu yada kaza yaptı, yaşadığımız il yada ilçedeki servislerle anlaşması var mı?

bunlara çok dikkat.

anahtar üzerindeyken kasko karşılamaz hırıslık durumunda kaskonun ilk istediği anahatarlardır... yani hırsızlık durumunda ıkı anahtarınzıında olması şart...onun dısındakı butun kazaları çarpma sonucu olacak hasarları karşılar kasko nerede ve nasıl oldugu onemlı degıl kulanan kişinin alkolu olmaması ve ehliyetının olması şart onun dısında herseyı karsılar..kaskolarda dogal affet teror gibi maddeler varsa arabanın kundaklanması yada sel deprem gıbı durumlarda olusacak hasarlarıda karslılar...ama butun maddeleri eklemeniz lazım..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geÇmiş olsun hocam Allah beterinden saklasın. Çok şükür sadece kaporta hasarı var yürüyen aksamda bir sıkıntı yok. Çarpan bayanın bahanesi Çok sinir edici de yapacak bir şey yok Allah'a emanet gidiyoruz yollarda kimseye denk gelmez inşallah bunlar.

Hasar hakkında fiyat verdiler mi belki trafik sigortası yeterli gelebilir. 15 gün arabasız kalması kardeşinizin Çok büyük sıkıntı olmuş inşallah en azından 7 gün kiralık araba verirler de diğer 7 gün arabasız kalmak da ayrı bir dert.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.