Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Fren Sesi

Serkan erden

Soru

merhaba arkadaşlar; aracımı aldığım günden beri frene bastığımda çok net bir şekilde sürtünme sesi alıyorum. ilk başlarda araç yeni, disk ve balata birbirine alışınca geçer diye düşündüm ama 6000 km oldu durum değişmedi. sesi daha çok 1 ve 2. vites hızlarında alıyorum araç hızlı iken ses pek olmuyor. yeni focus sahiplerindede böyle sorun yaşayan varmı acaba? havaların soğuk olması ile ilgili olabilirmi yada başka sebeblermi var? ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Geri geri manevra yaparken frene bastığımda hafiften bir ses duyuyorum. Ama ileri giderken hiç ses duymadım. Ses duyacak kadar da dinlemediğimi itiraf edeyim. 

Ses çıkmasının normal, çok ses çıkmasının anormal olduğunu düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlginçtir bende son birkaç gündür duyuyorum bu sesi. Genelde ilk hareketten sonra 1.vites ile otoparktan çıkıncaya kadar frene basınca duyuyorum. Frendeki tozların sesi diye tahmin ediyorum. Belki de soğuktandır. Ama bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Serkan erden said:

merhaba arkadaşlar; aracımı aldığım günden beri frene bastığımda çok net bir şekilde sürtünme sesi alıyorum. ilk başlarda araç yeni, disk ve balata birbirine alışınca geçer diye düşündüm ama 6000 km oldu durum değişmedi. sesi daha çok 1 ve 2. vites hızlarında alıyorum araç hızlı iken ses pek olmuyor. yeni focus sahiplerindede böyle sorun yaşayan varmı acaba? havaların soğuk olması ile ilgili olabilirmi yada başka sebeblermi var? ne dersiniz.

Serkan bak başımdan geçen bir olayı kısaca aktarıyım sana. Benim arabanın sol ön tekerinden sürtme sesi geliyordu. Açık alanda duyulmuyordu ama solunda duvar felan varken net duyuyordum ve frene bastıkça artıyordu. Servis bişey yok dedi ve gün geçtikçe arttı bu ses. Sonrasında başka servise gittim 3 -5 ay kadar sonra. Tekeri söküp baktıklarında balatanın kırılıp diski oyduğunu gördük. Sana tavsiyem ses kesilmiyorsa mutlaka kontrol ettir.Boşuna benim gibi disk parası vermemiş olursun. Hem de yetkili servisin işgüzarlığı yüzünden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Doğan Kurban said:

Tekeri söküp baktıklarında balatanın kırılıp diski oyduğunu gördük.

Tahmin ediyorum ki o balata sonradan takılma bir balata. 

Serviste yapılmış ise yedek parçanın garantisi yok mu? 

Hadi parayı geçtim. Biz bu arabalar ile yer yer çok yüksek hızlarda seyrediyoruz. Böylesine önemli bir parçanın böyle bir sıkıntı yaşatmış olması bile çok büyük sorun bence. 

Şahsen benim psikolojim bozulurdu. 

Ayrıca o balatanın durduk yere kırılmadığını düşünüyorum. Montaj sırasında bişey olmuş olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abicim fabrikasyon balataydı. Zaten ben sıfır arabamdan bişe anlamadımki. Fabrikasyon termostat arızalı çıkar. Fabrikasyon su sızdırır hatalı contadan. Fabrikasyon balata kırılır nasıl kırılıyorsa. Bu arada balata disk sarf malzeme. Dolayısıyla naparsan yap garantiye sokmuyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

E ses geliyor diye servis başvurusu var. 

Servis gerekli bakım onarımı yapmadığı için daha fazla masraf ödemek zorunda kalmışsın abi. 

Ya aslında bu bizim aman kim uğraşacak bununla (kendim de böyleyim) diye düşünmemiz nedeniyle servisler çok rahat bir şekilde bunda bişey yok abi, normal bu, geçen işte bizim Kazım abininkinden de geliyordu bu ses. Bu modeller böyle diye bizi sinir eden, çileden çıkartan saçma sapan ifadeleri kullanmaktan hiç çekinmiyorlar.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Yakup Çağatay said:

Balata kırığı için direkt fabrikasyon diyemeyiz.

Fabrikasyon olmasa bile, ses geldiğinde servisin müdahale etmesi gerekirdi. 

İşte burada eş dost ile ye iç, alışveriş yapma kanunu devreye giriyor galiba. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Ümit Vaysaloğlu said:

Fabrikasyon olmasa bile, ses geldiğinde servisin müdahale etmesi gerekirdi. 

İşte burada eş dost ile ye iç, alışveriş yapma kanunu devreye giriyor galiba. :D

Öyle zaten, servislerin hepsinin aynı olmaması ve çalışan kişinin farkı diyelim. 

Eş-dost değil işini düzgün yapan yeri seçmek gerekiyor. En nihayetinde eş dost olup arabayı rezil eden yerler de görüyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

E işte dediğin örnek benim. Hatta düşünüyorum açtığım bir konu vardı ecoboost kaloriferi geç ısıtıyor. Gibi adı vardı. Konu açıldığından beri termostat arızalıymış bea. Neyse Başer ford sağolsun işini bilen servis başka oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.