Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford C-Max Dizel Otomatik Titanium Neden Focus'a Göre Daha Pahalı?

İsmail Atar

Soru

Merhaba arkadaşlar son zamanlarda fordun sitesine baktım ve Focus 1.5 TDCI Titanium İle C-Max 1.5 TDCI Titanium arasında 13.000 fiyat farkı gördüm bunun sebebi nedir acaba donanım olarak yüksek falanmı? Ben 2012 de Focus style 1.6 c maç arasında kalmıştım ikisindede aynı özellikler vardı ve aynı fiyattaydılar bu yüzden C-Maxten soğudum bu fiyat farkı nedendir acaba? Yorumlarınızı Bekliyorum ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Benzer donanım fiyatları bu şekilde.

Focus: 27.510 €, TL karşılığı 90.560 TL

C-Max: 28.200 €, TL karşılığı 92.800 TL

Türkiye'deki şuanki fark 6 bin tl yani bugün C-max'in 4 bin lira fazlalığı var o da Murat abinin dediği gibi henüz indirimi yok. Focus'da indirim var.

Fiyatlar genelde Avrupa ile orantılıdır çok şaşmaz ama Türkiye'de rabet gören bir model veya kombinasyon varsa bu genelde daha pahalı olur. Hangi markaya bakarsanız bakın bu böyledir. Maalesef yapacak bir şey yok.

Sizin baktığınız dönemde ya benzer donanıma bakmadınız ya da bir yanlışınız olmalı yoksa C-max ile Focus arasında dağlar (13 bin) kadar fark olmadı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
55 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Fiyat farkını yanlış görmüşsünüz,

6000 TL fiyat farkı var ki bu da çok normal çünkü farklı sınıfta arabalar...

Aynı fiyatta oldukları için neden soğudunuz anlayamadım.

2012 1.6 TDCI Style Pakette olan Focus ve c max 50 veya 49 dü ve ben indirimle focusu 48 e almıştım c max tede aynı fiyat vermişlerdi 48 di fakat Focus aldım sonra 2015 yılında biri 95.000 biri 100.000 olmuş c maxe 92 ye indiler (Titanium dizel powershift) focusta 83 e aldım baya uyguna aldım focusu aslında oyüzden c max ten soğudum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, İsmail Atar said:

2012 1.6 TDCI Style Pakette olan Focus ve c max 50 veya 49 dü ve ben indirimle focusu 48 e almıştım c max tede aynı fiyat vermişlerdi 48 di fakat Focus aldım sonra 2015 yılında biri 95.000 biri 100.000 olmuş c maxe 92 ye indiler (Titanium dizel powershift) focusta 83 e aldım baya uyguna aldım focusu aslında oyüzden c max ten soğudum 

Fiyat dengeleri değişebiliyor.

2012'de C-Max almış olsaydınız, bugün Focus'a geçmeniz zaten zor olacaktı :)

Yine de tercih meselesi tabi, umarım arabanıza keyifle ve sağlıkla binersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Fiyat dengeleri değişebiliyor.

2012'de C-Max almış olsaydınız, bugün Focus'a geçmeniz zaten zor olacaktı :)

Yine de tercih meselesi tabi, umarım arabanıza keyifle ve sağlıkla binersiniz.

C-Max Hiç kullandınızmı? Herhangi bir donanım farkı varmıdır acaba ?

İsmail Atar tarafından düzenlendi
Hata
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, İsmail Atar said:

Hocam peki 2012 C-Max inde varmı?

Yok olmaz,kataloglar güncel modeller ile sınırlıdır. Eskileri bizim gibi sitelerden bulmanız gerekir. Focus'un verileri hali hazırda var ama c-max şuan yok. Elimin altında da bulamadım, varsa arkadaşlarımızda eklerler. Çok lazımsa bende arşiv'e bakarım muhtemelen vardır elimde, eklerim.

Birbirine yakınlar tabiki benzer segment ve kitleye hitap ettikleri için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Yakup Çağatay said:

Yok olmaz,kataloglar güncel modeller ile sınırlıdır. Eskileri bizim gibi sitelerden bulmanız gerekir. Focus'un verileri hali hazırda var ama c-max şuan yok. Elimin altında da bulamadım, varsa arkadaşlarımızda eklerler. Çok lazımsa bende arşiv'e bakarım muhtemelen vardır elimde, eklerim.

Birbirine yakınlar tabiki benzer segment oldukları için.

Hocam çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.