Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yazilim guncellemesinden sonra aracin rölantide titremesi

Taylan. C

Soru

Arkadaşlar merhaba araniza yeni katildim bir ay kadar once 78.000 km de 2012 1.6 dizel 95 hp arac satin aldim ve öncelikle rolanti konularini okudum o konularda benim yaşadığım rolanti titremesine benzer bir durum goremedigim icin konu actim eger gözümden kaçan bir konu olduysa özür dilerim. Sorunumsa şöyle sis fari takilmasi icin izmirde aracimi ozel bir servise bıraktım tampon sokulerek takilmis ve yazılım guncellemesi yapılmış bundan sonra arac rolantide titremeye basladi ve kesinlik bu işlemlerden once titreme yoktu durmu izah ettiğimde enjektörlerin yeniden kodlanmasi gerektiği soylendi ve motor uzerindeki siralamanin tam tersi yonde motor uzerinde 1 numarada olan enjektör  ids uzerinde 4  e 2 no olan enjektör ids uzerinde 3 noya motordaki 3 nolu enjektör ids uzerinde 2  noya motorda 1 nodaki enjektör isd uzerinde 4 noya yazilarak kodlandi ve ogrenim değerleri sıfırlandı ama titreşim devam etti bu sorun için iki tanede yetki servise gittim yazilimin geri alinmasindan eski yazilimin yüklenmesinden bahsettiler ancak bunu kendileri yapmıyormuş nasıl yaptirabilirim yardim edermisiniz teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
11 saat önce, Taylan. C said:

Arkadaşlar merhaba araniza yeni katildim bir ay kadar once 78.000 km de 2012 1.6 dizel 95 hp arac satin aldim ve öncelikle rolanti konularini okudum o konularda benim yaşadığım rolanti titremesine benzer bir durum goremedigim icin konu actim eger gözümden kaçan bir konu olduysa özür dilerim. Sorunumsa şöyle sis fari takilmasi icin izmirde aracimi ozel bir servise bıraktım tampon sokulerek takilmis ve yazılım guncellemesi yapılmış bundan sonra arac rolantide titremeye basladi ve kesinlik bu işlemlerden once titreme yoktu durmu izah ettiğimde enjektörlerin yeniden kodlanmasi gerektiği soylendi ve motor uzerindeki siralamanin tam tersi yonde motor uzerinde 1 numarada olan enjektör  ids uzerinde 4  e 2 no olan enjektör ids uzerinde 3 noya motordaki 3 nolu enjektör ids uzerinde 2  noya motorda 1 nodaki enjektör isd uzerinde 4 noya yazilarak kodlandi ve ogrenim değerleri sıfırlandı ama titreşim devam etti bu sorun için iki tanede yetki servise gittim yazilimin geri alinmasindan eski yazilimin yüklenmesinden bahsettiler ancak bunu kendileri yapmıyormuş nasıl yaptirabilirim yardim edermisiniz teşekkür ederim 

Size geçen yazmıştım sorunun kaynağını :) yanlış hatırlamıyorsam enjektörlerinizin kodları yanlış 2 numaralı enjektör kodunu 1 e tanıtmışlar vs 

aracınız üzerindeki enjektör sıralaması 

kaputu açtınız yüzünüz araca dönük 

sol fara ve radyatör suyu kabına yakın olan 1 nolu 

sağ fara aküye yakın olan 3 numara 

1nolu enjektörün hemen sağ yanındaki 4 numara 

3 numaranın hemen sol  yanındaki 2 numara 

kodlama işlemini yaptıktan sonra eğer becerebilirlerse  enjektörleri öğretme işlemi yapmaları gerekmekte 

Enjektör öğrenme işlemi:

kodlama işlemi yapıldıktan sonra Aracı çalıştırıp şehirler arsı uzun bir yola çevre yoluna trafiğin musait olduğu bir yola çıkılır araca 3. vites 3500 -4000 devire kadar çıkılır frene basmadan devir 1500 e düşürülür 4 viteste aynı şekilde işlemler yapılır 5. vitestede 6. vitesdede aynı şekil bu işlem 20 25 km boyunca sürekli tekrarlanır .Daha sonra obd üzerinden araca bağlanılır herhangi bir arıza kodu  vs varsa silinir geçmiş olsun ...

hayatımda ilk defa sonradan sis lambası takılıpta araç yazılımının  güncellendiğini gördüm .Siz bence ustanızı bir gözden geçirin.

Ankara şaşmazda uzman dizel var oğuz usta var orada yardımcı olacaktır 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Serkan bey merhaba dediğiniz sıralamayida yaptırdım enjektör sıralaması ama cok faha fazla vibrasyon oldu aracta ve asiri gürültülu calisma oldu bu arada her iki enjektör kodlama sonrasi ogretme isleride yapıldı suan en sakin ve saglikli olarak bu enjektör siralamasi ile çalışıyor 

Gittiğim servisteki ustanin belirlediği enjektör sıralaması motorun sağ far tarafindaki 1 no yanındaki 2 yanindaki 3 ve sol far kisminda olan 4 bu sekilde ve bu seklin tam tersi olan sol far kismindakini 1 no yanindakini 2 yanindakini 3 yanindakini yani sag far tarafindakinide 4 olarak kodladi arac 1.6 trent tdci 95 hb

Suan serviste sizin dediğiniz siralamayi anlamadar rica etsem daha anlaşılır sekilde yazarmisin benim araçta rad suyu yaninda b0 ile başlıyor yanındaki A2 yaninda A7 en son aku tarafindada 97 li kod var bunun ids kodlanma dizilişini yazarmisiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.