Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II mi, III mü

Ali Can Kaya

Önerilen Mesajlar

6 dakika önce, Yakup Çağatay said:

O halde neden burada sordunuz? demek istemiyorum :)  Siz de haklısınız, böyle devam.

Son cümlenizi istinaden artık kimse F3 tavsiye etmemeli, F2 alın devam edin ilerde pişman olmazsınız :) 

Sizin yaptığınız gibi ezberden gidecek olsaydım bu soruyu sormazdım zaten. 2 ise neden 2, 3 ise neden 3?

Bin düşünüp bir iş yapmak ve her zaman için bir bilene danışmak en iyisidir. Neden mi buradayım? 3 e ikna olmak için. Yeterli mi :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ali Can Kaya said:

Sizin yaptığınız gibi ezberden gidecek olsaydım bu soruyu sormazdım zaten. 2 ise neden 2, 3 ise neden 3?

Bin düşünüp bir iş yapmak ve her zaman için bir bilene danışmak en iyisidir. Neden mi buradayım? 3 e ikna olmak için. Yeterli mi :) 

Ben ve ezberden gidiş :D  Güldürdüğünüz için varolun. 

Ben size ne dedim ? Düşünmeyin; deneyin,bakın ve görün. Kararı bu konuda zaten verebilirsiniz. Her il'de test aracı var, satıştan kalksa neyse.

Bu forum Focus 3'e özgü ve onu ikna etmesi için var olan bir yer değil.  Aslolan sizin talebinize uygun üründür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Ben ve ezberden gidiş :D  Güldürdüğünüz için varolun. 

Ben size ne dedim ? Düşünmeyin; deneyin,bakın ve görün. Kararı bu konuda zaten verebilirsiniz. Her il'de test aracı var, satıştan kalksa neyse.

Bu forum Focus 3'e özgü ve onu ikna etmesi için var olan bir yer değil.  Aslolan sizin talebinize uygun üründür.

1. "Focus 3 mü 2 mi'nin cevabı tabi ki yenisi olur her zaman." bu ezberden konuşmaktır. 

2. Test aracı mantıklı. Bunu koydum kenara. 

3. Burası f3 e özgü diye aranıza katılmak isteyenlere yer yokmu yoksa? 

5 dakika önce, Gündüz Mert said:

Güzel bir tit x focus 2 alınır,yalıtımla güzelce binilir:)

Çok temiz bir seçenek olarak duruyor :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Size kısaca nasıl F3 aldığımı anlatayım karar verirsiniz. 

Dalaman'da araç kiraladım ellerinde kiraladığım araç olmadığı için F2 verdiler müşteri menuniyeti. Fethiyeye gittim ve 1 hafta kullandım. Fethiye'ye giderken  ki yoltutuşu beni hayran bıraktı ayrıca iç genişliği (Clio2006 dan sonra) hoşuma gitti. O ara arabayı değiştirmeyi düşünüyordum. İstanbul'a gelince dolaşmaya başladım sizin gibi benim olmasa olmazım ESP idi. F3 vardı Yenibosna otokoçta ESP olmadığını düşünerek vaz geçtim. Dolaştım durdum. Sonra başka bir ford bayii Çetaş a gittim ordaki görevli sağolsun. F3 lerde olan özellikleri gösterdi ESP ve diğerleri. Yenibosna Otokoçta neden bakmadığımı bilmiyorum. Neyse F3 ü almış oldum. Hatta bugünde konusu oldu Fluence teki iç/göğüs malzeme sağlamlağıyla kıyaslanamaz. Malzemeden tazviz verilmemiş. Ses gibi durumlar söz konusu bile değil bagaj geniş... Uzun lafın kısası belirttiğiniz ilaveler sonradan alınır veya eklenir bkz.... F3 modifiye.

Eğer imkanınız varsa ve zorlayabildiğiniz kadar şartları zorlayın F3 ün alabildiğiniz en donanımlısını alın....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Ali Can Kaya said:

1. "Focus 3 mü 2 mi'nin cevabı tabi ki yenisi olur her zaman." bu ezberden konuşmaktır. 

2. Test aracı mantıklı. Bunu koydum kenara. 

3. Burası f3 e özgü diye aranıza katılmak isteyenlere yer yokmu yoksa? 

:yeah:  Ali'cim. Bizim yaptıklarımız ortada. Araştırmaya başlamanı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Teoman Saraç said:

Size kısaca nasıl F3 aldığımı anlatayım karar verirsiniz. 

Dalaman'da araç kiraladım ellerinde kiraladığım araç olmadığı için F2 verdiler müşteri menuniyeti. Fethiyeye gittim ve 1 hafta kullandım. Fethiye'ye giderken  ki yoltutuşu beni hayran bıraktı ayrıca iç genişliği (Clio2006 dan sonra) hoşuma gitti. O ara arabayı değiştirmeyi düşünüyordum. İstanbul'a gelince dolaşmaya başladım sizin gibi benim olmasa olmazım ESP idi. F3 vardı Yenibosna otokoçta ESP olmadığını düşünerek vaz geçtim. Dolaştım durdum. Sonra başka bir ford bayii Çetaş a gittim ordaki görevli sağolsun. F3 lerde olan özellikleri gösterdi ESP ve diğerleri. Yenibosna Otokoçta neden bakmadığımı bilmiyorum. Neyse F3 ü almış oldum. Hatta bugünde konusu oldu Fluence teki iç/göğüs malzeme sağlamlağıyla kıyaslanamaz. Malzemeden tazviz verilmemiş. Ses gibi durumlar söz konusu bile değil bagaj geniş... Uzun lafın kısası belirttiğiniz ilaveler sonradan alınır veya eklenir bkz.... F3 modifiye.

Eğer imkanınız varsa ve zorlayabildiğiniz kadar şartları zorlayın F3 ün alabildiğiniz en donanımlısını alın....

Güle güle kullanın allah tadını aldırsın. Evet fluence geniş güzel ama estetik sıfır. O ön konsol nedir allah aşkına bide fransız olacak göz zevki denen bişey vardır ya sırf göğüs için vazgeçtim ben o araçtan. Focus dolduruyor abi insanın gözünü. Hele o joy paket verem eder insanı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 gerçekten kaliteli ve sürüşü keyif verici.  Madem bin kere düşünüp bir kere hareket etmek istiyorsanız. (ki para kolay kazanılmıyo, tabiki öyle yapmalı)  F3'ün en aşağı trend x veya style donanımında karar kılmalısınız. Bunun için de daha detaylı araştırma yapmak gerek. :pist: Yoksa insanın gözü, ne biliyim Mercekli Xenon farlarda, ön cam ısıtmasında, direksiyon kumandalarında, sislerde, koltuk ısıtmasında vs. vs. kalabilir. Şimdiden hayırlı olsun .. ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ESP olmaması bence hayatî bir eksiklik. F2'nin sürüşü, direksiyon tepkileri güven hissi veriyor ama ESP'nin olmadığı aklıma geldikçe tedirgin oluyorum. Araç güzel, ancak yüzü artık çok eskidi ve çok gürültülü. İmkanınız varsa F3 tercih edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2007 - 2012 arası 5 yıl Focus 2 Ghia TDCI sedan kullandım

2012 - 2014 arası 1,5 yıl focus 3 Titanium TDCI sedan kullandım;

1 yıldırda 2010 2,5 kasa Titanium TDCI HB kullanıyorum.

Her konuda focus 3 üstün bir araçtır. Ancak en boş donanımlı F3 ü alınacağına full F2,5 almak daha doğru geliyor bana. (çünkü insanoğlu doyumsuz bir süre sonra şu donanımda olsaydı bu donanımda olsaydı deniyor)

Titanium F3 ile 2,5 arasında 20 KTL fark var, ancak buna değecek kadar bir fark olduğunu görmedim.

40 - 45 bin tl civarı temiz bir F2,5 TDCI bulursanız alın ve gönül rahatlığı ile binin, üzmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Aydın Baran said:

2007 - 2012 arası 5 yıl Focus 2 Ghia TDCI sedan kullandım

2012 - 2014 arası 1,5 yıl focus 3 Titanium TDCI sedan kullandım;

1 yıldırda 2010 2,5 kasa Titanium TDCI HB kullanıyorum.

Her konuda focus 3 üstün bir araçtır. Ancak en boş donanımlı F3 ü alınacağına full F2,5 almak daha doğru geliyor bana. (çünkü insanoğlu doyumsuz bir süre sonra şu donanımda olsaydı bu donanımda olsaydı deniyor)

Titanium F3 ile 2,5 arasında 20 KTL fark var, ancak buna değecek kadar bir fark olduğunu görmedim.

40 - 45 bin tl civarı temiz bir F2,5 TDCI bulursanız alın ve gönül rahatlığı ile binin, üzmez.

Evet söylediğiniz çok mantıklı alırken ayağımızı yerden kessin yeter diyoruz ama zaman geçtikçe homurdanmalar başlıyor maalesef. 

On 24.12.2015 at 23:13, Yakup Çağatay said:

Milletin lafına göre mi bu sonuçlar çıktı? 

Görende Focus 2 ile Focus 3 arasında boyut farkı var sanacak. 

Kağıt üzerinde değil de yola çıkıp bu araçlara bakmalısınız. 

Focus 3 mü 2 mi'nin cevabı tabi ki yenisi olur her zaman. Comfort donanımı özellikle arayıp bulduysanız, vazgeçin.

O dediğinizi bugün yaptım. Otokoça gittim. 2015 trend x vardı 27000km de. Denedim çok iyi araç. Bir iki kılcal çizik ve iki parmak kadar göçük var bagaj kapağında. 61bin fiyatı var.  18000tl 12 ay sıfır faiz kampanyası ile tadından yenmez. 

Ama bişey dikkatimi çekti. Style her yönüyle kat kat iyi trendx den, fakat piyasası yok anlaşılmaz bi durum. Orda da yoktu o yüzden style. Halbuki fiyat farkı da sadece 1000tl. 

Siz ne dersiniz bu işe? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piyasası yok derken? Kim diyor yok? Trend x aracını kimlerin ağırlıklı aldığı ortada. Onlar da bir anda 2.el'e düşüyor. Garip sonuçlara kapılmayın :) Mantığınızı dinleyin

Benim diyecek sözüm şu olur; style varken trend x almam :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimler alıyomuş Trend ya da trend x aracı? Ben anlamadım. Filolar mı? Bende de trend var....  Ha herzaman herkes doluyu almak ister ama şartlar bazen ters gidiyor..

Pazarı var Fordun herzaman...

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.