Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondeo'ya Ufak Dokunuş! (türkiye)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Soner Perk said:

Bayide 2016 için sadece 1,5 lt ecoboost için s&s gelecek, bundan başka opsiyonlar dahil en ufak bir fark yok dediler.  18" jant, farklı model deri döşeme vs hiçbiri yok diye cevapladılar.

Şu an Şubat için sipariş alıp Nisan da teslim ediyorlar

Hiç şaşırmadım :D Katalog basıldığı zaman sorarsınız hani yoktu diye :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 12.12.2015 at 13:11, Yakup Çağatay said:

Keşke gelse değil mi? :) Böyle kısıtlamalar olmasa.

Görende HB kasa üretimi yettiremiyor, sanacak :P 

Bu tamamen Ford Türkiye'nin tercihi, tüketici sedan istiyor diye düşünüyorlar ancak bu aracın sedanı ile hb yani liftback i arasında dıştan pek bir fark yok, yükleme imkanı daha kolay ve geniş liftback de. İngiltere, Fransa gibi batı avrupa ülkelerinde sedan kasa yalnızca hibrit versiyon ile alınabiliyor. Yani bu araç asıl olaraktır liftback tasarlanmış. Bu aracın yabancı incelemeleri de hep liftback üzerinden yapılmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında HB seçeneği olması rakiplerine karşı ciddi bir avantaj, tabi iyi değerlendirilir, tanıtılır ve sevdirilir ise. Bu arada HB kasada otomatik/elektrikli bagaj kapağının kesinlikle olması gerekiyor çünkü kapağı kapatmak ciddi sıkıntı.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Hakan Saraylı said:

Aslında HB seçeneği olması rakiplerine karşı ciddi bir avantaj, tabi iyi değerlendirilir, tanıtılır ve sevdirilir ise. Bu arada HB kasada otomatik/elektrikli bagaj kapağının kesinlikle olması gerekiyor çünkü kapağı kapatmak ciddi sıkıntı.  

Benim tercihimde HB , daha sportif duruyor. Sedana çok benzese de farklar var. Evet ağır bagaj kapağı kesinlikle otomatik olmalı. Denedim, gerçekten en üst noktaya kadar kaldırmak ve kapatmak oldukça zorlu. Bu seçenek muhakkak olmalıydı. Zaten HB ler Titanium olması nedeniyle standart olması dahi düşünülebilir. 

Ayrıca panoramik cam tavan ( sac değil ) Sadece HB lerde mümkün olması da etken

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Soner Perk said:

Almanya da yeni model tanıtıldı mı? 

Görünüşte sis lambaları farklı

daha başka ne olabilir?

Hocam her şeyi yazdık zaten. Başka bir şey olsa niye saklayalım? 

Başka bir değişiklik yok.

Yeni model diye bir şey de yok. Bu başlığın adı ve içeriğine bakarsak eğer SADECE minik yenilik var o da bu gördükleriniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, fatih zengin said:

trapez ızgaradaki çizgiler gitmiş kötü olmuş güncel hali daha güzel

Avrupa'da MK4 ve MK5 Mondeo'ların spor paketleri var ızgaralar bu şekilde, jantlar 19" vs. ama Türkiye'ye hiç bir zaman bu paket ile Mondeo getirmediler, bundan sonra da geleceğini zannetmiyorum yani bu şekilde gelmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo gerçekten güzel bir araba. En büyük eksik dizel otomatik seçeneği. HB kasa ilk çıktığı dönemde Ford sitesinde seçenek olarak vardı diye hatırlıyorum. Hatta ebat ve görüntü olarak çok farkları olmadığından, arka cam sileceği için tercih edilir demiştim. (daha basit düşündüm :)) Satış rakamlarına baktığımızda @Yakup Çağatay dediği gibi, en düşük modeller tercih ediliyor. İnsignia örneği ise geç kalınmış bir dizel otomatik. Kaldı ki bu kadar kampanya ve fiyat cazibesi bu farkı kapatmak adına yapılıyor olma ihtimali yüksek. Mondeo gerçekten diğer rakiplerine göre çok farklı bir görünüşe sahip. Ben Fordotosan yerinde olsam bu arabaya 2.0 Dizel motordan aşağı otomatik getirtmem. Arabanın heybeti zaten 2.0'den aşağı değil :). Diğer opsiyonlar gerçekten arabanın sürüş özellikleri ile alakalı değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nihayet bugun teslim aldim HB Mondeomu. Otomatik start stoplu geldi, demekki Kasim uretiminden baslamislar.

Bu arada bagaj otomatik olmamasi evet kotu ama kapatirken hafifce asagi ittiriyorsunuz ve kendi kapaniyor (1 kere acip kapattim, acma olayina da detayli bakip yazarim)

Masajli deri koltuklar cok iyi, bej renkte geldi (kasa yakut kirmizi) ve tam saymadim ama 16 noktasi falan ayri ayri ayarlanabiliyor.

Navigasyon SD karti takili degildi, bir sekilde alacagiz artik.

Biraz daha tecrube ettikten sonra izlenimlerimi aktarmaya calisirim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Emre Varıslı said:

Nihayet bugun teslim aldim HB Mondeomu. Otomatik start stoplu geldi, demekki Kasim uretiminden baslamislar.

Bu arada bagaj otomatik olmamasi evet kotu ama kapatirken hafifce asagi ittiriyorsunuz ve kendi kapaniyor (1 kere acip kapattim, acma olayina da detayli bakip yazarim)

Masajli deri koltuklar cok iyi, bej renkte geldi (kasa yakut kirmizi) ve tam saymadim ama 16 noktasi falan ayri ayri ayarlanabiliyor.

Navigasyon SD karti takili degildi, bir sekilde alacagiz artik.

Biraz daha tecrube ettikten sonra izlenimlerimi aktarmaya calisirim.

Benim arabam kısmında detaylı şekilde bekliyoruz, maşallah :nazar: 

Bu arada profil bilginizi güncellemeyi unutmayın lütfen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.