Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bilinmeyen Güzellik Tucson Elite Plus 1.6 DCT Red Pack 4x4

Burhan Bakar

Önerilen Mesajlar

36 dakika önce, Turhan Onat said:

Kuga 1,5 sahibi olarak bende yakın zamanda bu aracı test ettim. Donanım konusunda laf edilecek bir durum yok. Ancak motor ataklığı ve sportif sürüşü açısından Kuga bence çok daha iyi. Tüketim konusunda Kuga ne yakıyorsa bu da onu yakıyor.

Mondeo öncesinde Kuga almak istedim ama olmadı,Kuga çok iyi bir araç üstelik motor olayını benim ilgilendiğim dönemden sonra güncelledi fakat tüm kriterleri dikkate alırsak Tucson bana göre Kugadan bir adım önde.

Yalnız arazi performansına ayrıca değinmek gerek,izlediğim testlerden anladığım Kuga arazide çok iyi fakat Tucson eh işte

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kadjar Yorumundan sonra Tucson'a geçelim.

Bekir abi ile bugün öncelikle Tucson'u sonra Kadjar'ı ve ardından Kuga'yı sürdük.

Konfor olarak üçü arasında en iyisi fakat hiç biri kötü değil. Malzeme olarak yer yer klasik Hyundai gibi olsada genel anlamda detaylarında Alman rakiplerine benzer olmuş diyebilirim. 

Kadjar gibi cam düğmeleri gevşekti yine sinyal kolları da öyle diğer detaylarında aman aman sorun yoktu. İşçilik genel anlamda güzel

Özellikle yolda gidişi iyi geldi bana şerit değişikliklerinde esneme yok denilecek kadar yani yüksek bir araç sürüyor hissi yok diyebilirim.

Vites geçişleri gayet iyi hatta üç seçenek arasında en konforlusu da denilebilir. Eğer Kuga manuel modda veya S konumunda değilse yine en hızlı hissettiren Tucson.

Kuga'nın ilk tepkisi çok iyi.

Arkada havalandırma olması ve sırtlığın ayarlanabilir olması güzel.

Detaylı olarak inceleme fırsatı bulurum umarım. Tüketim ise 13.2 lt gibiydi fakat 4 çeker değil 2 çeker tüketim bu şekilde. Kuga 10.2 lt. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Detaylı olarak inceleme fırsatı bulurum umarım. Tüketim ise 13.2 lt gibiydi fakat 4 çeker değil 2 çeker tüketim bu şekilde. Kuga 10.2 lt. 

Aynı tip sürüş şekli ve güzergahında mı Kuga daha az yaktı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Ramazan Çakır said:

Aynı tip sürüş şekli ve güzergahında mı Kuga daha az yaktı?

Benim değerlerim değil, ikiside benzer yol sayılır. Test araçların ortalaması bu şekilde. Kuga 20 bin'de ama :D Müdür de kullanıyormuş.

Buradan çıkan sonuç. Bu DCT ile Standart Şanzıman arasında aman aman tüketim farkının olmaması.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tasarım Tucson>Kuga +1

Konfor Tucson>Kuga +1

Yalıtım Tucson>Kuga +1

Tüketim Tucson>Kuga +1

Donanım Tucson>Kuga +2+3

Direksiyon Kuga>Tucson +1

İşçilik Tucson=Kuga

Sürüş Keyfi Tucson>Kuga +2 (motor,şanzıman,yol tutuş,direksiyon,konfor vs.)

Ses sistemi Tucson=Kuga

Performans Tucson>Kuga +2

Bagaj Tucson>Kuga +1+2

Ferahlık Tucson=Kuga

Yol tutuş Tucson=Kuga

Şanzıman Tucson>Kuga +3

AWD olarak Tucson'u beğensemde kısa kullanımlarda arazi kabiliyetini anlamak imkansız,izlediğim testleri göz önünde bulundurursam Kuga'nın arazide çok daha iyi olduğunu düşünüyorum

Burhan Bakar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Ramazan Çakır said:

"shiftdelete" te de test videosu yayınlanmış. Güzel bir inceleme. Buyrun...

Sabah eğlencesi olarak çok iyi geldi, anahtarsız giriş sistemi ve bagaj perdesinin bir yenilik ve önemli bir özellik gibi tanıtılması güzeldi "sevgili izleyiciler", bir de 170-200 km hızlara çıktıkları trafiğe kapalı alanları pek merak ettim. Hazerfan havaalanı mı acaba? Istanbul Parkta son düzlükte 200'ü bulma olasılığı zayıf..

Neyse, deneme sürüşü yapmış oldum. En kısa zamanda canlısını da yapacağım. 

Fiyatına göre cazip görünüyor gerçekten. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Cem Boneval said:

Fiyatına göre cazip görünüyor gerçekten. 

Günaydın.

Birkaç ilginç hatası ve ifadesi benim de dikkatimi çekti. Bence de fiyatına göre çok cazip hocam. En azından şu paket bu paket kafa karıştırmıyorlar. Rakiplerinin tüm paketlerle sunduğu donanımların hemen hepsi mevcut. Beni en çok cezbeden nokta ise tasarımı oldu.

Araç her açıdan çok şık. Birkaç aksesuarla daha da albenili hâle getirilebilir. Kesin kararımı veremedim ama bu yaz almaya çalışacağım nasipse.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar tuscon sahibi olarak ve kugayıda 1 hafta kiralamış bir adam olarak her açıdan tuscon derim.

Kim derse desin tusconun atik olması ,arazideki kabiliyeti mükemmel yakıt olarak 9 lt yakıyorum ve ortalama km olarak 130 140 civarı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.