Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Focus 1.0 Ecoboost Konulması Gereken Yağ Miktarı

Muhammed Keser

Soru

Herkese İyi bayramlar.

1 Hafta önce aracıma bakım yapıldı 4 lt 1'er lt'lik halinde fmy marka yağ koydular ama yağ çubuğuna baktığımda(motor soğuk ve düz bir zeminde) yağ seviyesi en alt çizginin çok az üstünde nerdeyse alt çizgiyle birlikte.

Sizler periyodik bakımlarda kaç lt yağ koyuyorlar servisden servise değişiyormu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Vallahi insanlar şu araba için gösterdikleri özeni kendi sağlıkları için gösterseler nur topu gibi bir nesil yetişirdi.

Kullanıcı kılavuzunu referans almak doğru olsa da pek çok hata da barındırabiliyor. Bunun detaylarına giremeyeceğim. Sonuçta önerilen yağ miktarı filtre değişimi olduğunda 4,1L. Ancak servisler genelde 4,3-4,5L arası koyabiliyor. 
4.1L iki çizgi arasına denk gelirken 4,5L üst çizgi hizasına geliyor. Zaten üst ve alt çizgi arası 1.0 EB için 1L'ye denk geliyor.

Sonuçta düz zeminde motor soğumuşekn birkaç kez kontrol edin, alt çizgi hizasında ise en az 0,5L ilave edin/ettirin, iki çizgi arasında ise aylık kontrollerle kullanın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

lastik basınçlarınada bakın.. 4 lt yağ ile seviye, üst tırnağa yakın olmalı..

4.1 lt dir olması gereken miktar.. eskiden 4.5 lt yi bodoslama döküyorlardı.. 4 lt de yeter..

belki böyle konulmasınında sebebi bizizdir, durmadan yazdım ford a 5 lt lik bidon açıp 4.1 lt koyup 5 lt parası alıyorsunuz diye..  :D

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

4.1 lt tam dolum olması lazım..üst çentiğe kadar.. ben uyardım servisi geçen bakım çok koydunuz, 4.1 koyun sonra kontrol edin, eksik kalırsa ilave edin dedim..

bakımdan çıktığımda tamdı..  arka taraf kalkıksa arabada, seviye düşük çıkıyor.. lastikler 31, yer düz olmalı, ve en erken stop tan 30 dak sonra ölçün..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence tam ortasında olması lagzım kitapcık 2 çentik arasında olmalı diyor önerilen miktarda4.1 ise 2 önergede tutuyor.sizin teoriniz gibiyse benim araca 4 lt bile konmamış çünkü en alt çizgide çizgi arasıda 0.8 gr bildigm kadarlıyla faturadada 4 lt konuldugunu söylüyor.lastik basıncı 2 3 psi etkilemez diye düşünüyodum ama lastiklerden bi başlıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kitapçığa baktınız madem orada 4.1 litre yazıyor zaten :) Neyi merak ettiniz daha fazla? Düz zemin ve eşit basınç altında yeterli olması gerekiyor. Bunlar teori değil de gerçek desek daha doğru olur :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu bakımın tamamında ustanın yanındaydım, 4.1 lt mi koyacak diye..Cem abi nin yazdığı gibi üst çentiğe kadar dolum için 4.5 lt yağ aldı..

demek ki ilk bakımımda 5 lt yi komple dökmüşler, o zamanlar sormuştum üst çentiği geçen yağın zararını..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.