Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kayseri Dempa Prins LPG Montajı

Erkan T.

Önerilen Mesajlar

Aslında motor harici garantiniz devam ediyor. Fakat lpg li olduğundan aracınızın serviste tamiri yapılamıyor. Servislerin lpg li araç tamiri konusunda yetkileri yok. İnş olmaz ama diyelim ki aracınız şanzımanla ilgili sıkıntı çıkarttı. Lpg yi söktürüp giderseniz aracınızı tamire alırlar garantiden. Lpg sadece motoru garantiden çıkartıyor.

Bundan emin misiniz ? Yani Allah korusun bir şanzıman arızasında Lpg kiti söktürüp mü gitmem gerekiyor ? Teknik bilgi sahibi değilim ama lpg montajında şanzıman üzerine bir işlem yapılmıyor diye tahmin ediyorum dolayısıyla lpg kiti söktürmeden müdahale edilir diye düşünüyorum ama :) Öyle umuyorum en azından :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan emin misiniz ? Yani Allah korusun bir şanzıman arızasında Lpg kiti söktürüp mü gitmem gerekiyor ? Teknik bilgi sahibi değilim ama lpg montajında şanzıman üzerine bir işlem yapılmıyor diye tahmin ediyorum dolayısıyla lpg kiti söktürmeden müdahale edilir diye düşünüyorum ama [emoji4] Öyle umuyorum en azından [emoji4]

Üstünde lpg olan aracı servisin yetkisi yoksa servis içine alamıyorlar. Lpg sadece motoru garantiden çıkartır. Misal kaporta aksamında boya sıkıntısı çıktı. Lpg den olma ihtimali varmı. Yani şunu demek istiyorum. Motor harici garanti devam ediyor.

Zaten lpg şirketleride motor garntisi veriyor bildiğim kadarıyla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üstünde lpg olan aracı servisin yetkisi yoksa servis içine alamıyorlar. Lpg sadece motoru garantiden çıkartır. Misal kaporta aksamında boya sıkıntısı çıktı. Lpg den olma ihtimali varmı. Yani şunu demek istiyorum. Motor harici garanti devam ediyor.

Yok bunu anladım ,problem yok. Bana anlamsız gelen lpg harici yapılacak bir onarımda ,lpg ile işi olmayan bir onarımda ,kit araç üzerindeyken işi yapamamaları.Bu doğru mu ? Yani dediğiniz gibi boya da atma oldu ,kabul ettiler ama onarım için lütfen lpg kiti söktürün gelin mi denecek ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok bunu anladım ,problem yok. Bana anlamsız gelen lpg harici yapılacak bir onarımda ,lpg ile işi olmayan bir onarımda ,kit araç üzerindeyken işi yapamamaları.Bu doğru mu ? Yani dediğiniz gibi boya da atma oldu ,kabul ettiler ama onarım için lütfen lpg kiti söktürün gelin mi denecek ?

Aslında daha önce Kaan abi açıklamıştı. Lpg li araç malum tehlikeli ve kapalı ortamda lpg kaçağı sorun çıkarabilir. Yetkili servislerin lpg li araçlara hizmet verememesi aslında kendi eksikliklerinden. Servisleri yeterli düzenlemeler ile hizmet verecek hale çevirebilirler. Belki sadece lpg tankını söktürüp yardımcı da olabilirler ama bu konuda net cevaplar maalesef şuan yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında daha önce Kaan abi açıklamıştı. Lpg li araç malum tehlikeli ve kapalı ortamda lpg kaçağı sorun çıkarabilir. Yetkili servislerin lpg li araçlara hizmet verememesi aslında kendi eksikliklerinden. Servisleri yeterli düzenlemeler ile hizmet verecek hale çevirebilirler. Belki sadece lpg tankını söktürüp yardımcı da olabilirler ama bu konuda net cevaplar maalesef şuan yok.

Anladım ,çok teşekkürler değerli paylaşımlarınız için. Yine aslında konu o zaman ,servisin o anki tutumuna bağlı kalıyor :) Bu konuda tecrübesi olan bir başka üye varsa yorumlarını almak güzel olur. Kendi adıma bu şekilde devam ederse ki daha km çok düşük ,ay sonuna kadar 2 şehir dışım olacak ,bu riskleri kabul edip LPG'ye geçiş yapacağım bende. Keyifli Pazarlar dilemek isterdim ancak yine haberlerde gördüm 2 Şehit var ,LANET OLSUN !!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uzun süre sonra tekrardan merhabalar

arkadaşlar bende 2011 de lpğ taktırdım 13 binde 15-30-45 bakımlarını yetkili servislerde yaptırdım doğudaki çoğu ilde lpğ sıkıntısı olmuyor.. Servisler her türlü arızayı yapmak zorundalar kapalı alan diye almazlarsa depo boş gidilir aynı hesaba gelir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

müşterinin parasını alalım da lpg li mi olur nasıl olursa olsun mantığındalar 

hem işlerine gelmeyen durumlarda günah keçisi de gerekli örneğin powershift ve lpg alakası gibi vs vs 

bakım yaptırdığınız yere sorun bence eğer sorun olmaz derse bakımlara girerim motor hariç her yerin garantisi de devam eder deyin bence ki

ben öyle yaptım garanti de bittizaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın motorla ilgili üretici garantisinin devre dışı kalacağı kesin.
Ayrıca her yetkili servis LPG'li araçları bakım için kabul etmiyor.
Ben çok umursamam çünkü bu şekilde özele kaçınca bakım maliyetlerim düşer.
Ama garanti saplantılı kişiler ne kadar risk alır bilemem.
İkincisi bu LPG'cilerin verdiği garanti kapsamı nedir. Tut ki komple kapak değişimine, hatta motor değişimine gidecek bir arıza çıktı, kabul edecekler mi?
Yoksa salt LPG sistemini garanti altına alıp diğer "motor arızalarını reddetmenin binbir yolu" filmini mi oynatacaklar?
Bilgisi  olan? 

Ben taktırmadan önce biraz araştırmıştım. Biraz da bayilerden edindiğm bilgilere göre LPG firmaları 2 yıl, 100.000 km boyunca motorda LPG den kaynaklı oluşan sorunlar için garantiye alıyor aracı. Burada da akla ilk gelen şey subaplar oluyor zaten. Ayrıca, aracın tamirini istediğiniz yerde yaptırabiliyorsunuz. Yani illa özel servis diye üstelemiyorlar, eğer yetkili servis aracı tamiri kabul ederse yetkili serviste yapılıyor araç. Ama diyelim ki araç yatak sardı. Bu durumda LPG sirketi zaten kapsam dışında diyecektir ama serviste LPG ye bağlı yağ eksiltmeden kaynaklanan  sorun derse o zaman geçmiş olsun denir. Ama mantıken motorun alt bloğundaki ve dişli bileşenlerindeki arızaların LPG ile pek alakası olmayacağından garanti kapsamında tutması gerekir. Tabi hayal gibi geliyor kulağa.

Mutlaka onlarda kacis yolu deneyeceklerdir ,yetkili servislerde bile olusan bir arizayi gidermemek icin bin bir bahane yaptiklarini duyuyor ,sahit oluyoruz.Kendi acimdan motor disi ,ozellikle sanzimanla alakali servis destegi sursun ,yeter.lpg takildiginda da gordugum her servis baska bir yol izliyor.acikcasi zorunluluk olmadiktan sonra servise duzenli bakim icin.gidecegimi de pek sanmiyorum.sanayi de buyudum ,isin teknik.detaylarina da ekstra girerim ama bana katilacaginizi umuyorum.bu konuda da...

aracı ilerde satmak durumunda kaldığınızda servis bakımlı takıntılı müşteri (4 yaşına kadarki arabada sanırım benim için de önemli olur) potasiyelinin çokluğunu hesaba katarak servise götürmeyi planlıyorum. 10 sene binerim diyorsanız orası ayrı tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben taktırmadan önce biraz araştırmıştım. Biraz da bayilerden edindiğm bilgilere göre LPG firmaları 2 yıl, 100.000 km boyunca motorda LPG den kaynaklı oluşan sorunlar için garantiye alıyor aracı. Burada da akla ilk gelen şey subaplar oluyor zaten. Ayrıca, aracın tamirini istediğiniz yerde yaptırabiliyorsunuz. Yani illa özel servis diye üstelemiyorlar, eğer yetkili servis aracı tamiri kabul ederse yetkili serviste yapılıyor araç. Ama diyelim ki araç yatak sardı. Bu durumda LPG sirketi zaten kapsam dışında diyecektir ama serviste LPG ye bağlı yağ eksiltmeden kaynaklanan  sorun derse o zaman geçmiş olsun denir. Ama mantıken motorun alt bloğundaki ve dişli bileşenlerindeki arızaların LPG ile pek alakası olmayacağından garanti kapsamında tutması gerekir. Tabi hayal gibi geliyor kulağa.

aracı ilerde satmak durumunda kaldığınızda servis bakımlı takıntılı müşteri (4 yaşına kadarki arabada sanırım benim için de önemli olur) potasiyelinin çokluğunu hesaba katarak servise götürmeyi planlıyorum. 10 sene binerim diyorsanız orası ayrı tabi.

Aracınızı lpg'li iken serviste bakımlarını yaptırmaya devam edebilir miyiz bu konuda bir belirsizlik vardı ,sanmıyorum sorun olsun ancak bu konuda tecrübeniz olursanız lütfen paylaşın. Birde şunu sormak istiyorum ,tank taktırmak istemiyorum açıkçası bagaj lazım lakin simit tankında bagajı yükselttiği söyleniyor. Ne kadarlık bir yükselme söz konusu ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracınızı lpg'li iken serviste bakımlarını yaptırmaya devam edebilir miyiz bu konuda bir belirsizlik vardı ,sanmıyorum sorun olsun ancak bu konuda tecrübeniz olursanız lütfen paylaşın. Birde şunu sormak istiyorum ,tank taktırmak istemiyorum açıkçası bagaj lazım lakin simit tankında bagajı yükselttiği söyleniyor. Ne kadarlık bir yükselme söz konusu ki ?

servis için 3000 km kaldi. sanırım 1 ay sonra girer bakıma. O zaman yazarım ne oldu ne bitti. Ben 60 lt taktırdım ve evet, bagaj küçülüyor önemli ölçüde. Şirket aracına 45 lt takıldı. O biraz daha iyi. Tankın üzerinde kullanım alanı kalıyor. Simit depoyu her 250-300 km de bir benzinliğe girmemek için taktırmadım. Benimki su an 550-600 km arası gidiyor.  Yükseklik konusunu bilmiyorum. Sanirim ince stepne olanlarda yükseklik oluyordu. Normal olanlarda ne olur tam bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

servis için 3000 km kaldi. sanırım 1 ay sonra girer bakıma. O zaman yazarım ne oldu ne bitti. Ben 60 lt taktırdım ve evet, bagaj küçülüyor önemli ölçüde. Şirket aracına 45 lt takıldı. O biraz daha iyi. Tankın üzerinde kullanım alanı kalıyor. Simit depoyu her 250-300 km de bir benzinliğe girmemek için taktırmadım. Benimki su an 550-600 km arası gidiyor.  Yükseklik konusunu bilmiyorum. Sanirim ince stepne olanlarda yükseklik oluyordu. Normal olanlarda ne olur tam bilmiyorum.

Bir önceki aracımda da küçük istepne vardı ve 35lt'lik istepne ile bagajda yükselme olmamıştı.Bu aracımda da küçük istepne var ancak daha büyük bir önceki istepnemden.Bayram dönüşü inşallah niyetim var durumları ayarlayıp o zaman daha net karar verebileceğim sanırım.Servisle alakalı tecrübelerinizi de merakla bekliyorum.Teşekkürler ilgili yanıtlarınız için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Haftaicerisinde insallah Prins lpg montaji icin Balikesir de olacagim hangi gun islerim musait olursa ,servis ile de konustum.Motor disi garanti devam ,periyodik bakimlara da servise gidecegim ,her sey yolunda anlayacaginiz;) insallah sikintisiz ve eksiksiz bir montaj ile de bende artik gaza korkmadan basabilecegim:) aracim 2400kmde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şakir kardeşim bende bu aralar Balıkesir ford bayii ne sık sık gidiyorum 3.5 titanium için son rütüşları yapıyorum bayii ile lpg konusunu bende actım satıcıya motor hariç devam dediler banada garantinin ama bende motor dahil olursa alırım aracınızı diye rest çektim yattım kulagımın üstüne :)  hemen hemen hergün arıyolar gelin görüşelim diye ama lpg taktırmıyım taktırmazmıyım bilmiyorum ama yan cepte olsun diyorum LPG de kabul ederlerse % 100 alıcam sana tavsiyem Sadık otogaza gidip bi konuşman kaliteli ve emin biyer ben gittim konustum sende bi konus şimdiden hayırlı olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şakir kardeşim bende bu aralar Balıkesir ford bayii ne sık sık gidiyorum 3.5 titanium için son rütüşları yapıyorum bayii ile lpg konusunu bende actım satıcıya motor hariç devam dediler banada garantinin ama bende motor dahil olursa alırım aracınızı diye rest çektim yattım kulagımın üstüne [emoji4]  hemen hemen hergün arıyolar gelin görüşelim diye ama lpg taktırmıyım taktırmazmıyım bilmiyorum ama yan cepte olsun diyorum LPG de kabul ederlerse % 100 alıcam sana tavsiyem Sadık otogaza gidip bi konuşman kaliteli ve emin biyer ben gittim konustum sende bi konus şimdiden hayırlı olsun..

Bende orayla gorustum zaten ,nasipse oraya taktiracagim;) bayii ona tamam derse ki sanmiyorum ama birde yazili onay isteyin:))) taktirayim isterseniz bulusuruz size de fikir olur ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi neden olmasın buluşuruz . yazılı onay vereceklerini sanmıyorum ama servis müdürüyle görüşüp okey alırsam sıkıntı olmaz birde bayi sahibiyle birebir görüşüp okey alıcam olmaz derlersede kendileri bilirler, biraz ters adamım ben umursamaz tavır sergilerlerse aynı paraya gider jetta alırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.