Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

BMW 4 Grand Coupe'ye yeni motor

Hakan Saraylı

Önerilen Mesajlar

BMW'nin  "D" üst segmentinde ki 4 serisi Gran Coupe modeli, uzun ve eğimli tavan çizgisi, alçaltılmış gövde yapısı ve belirgin kaslı yapısı ile ilgi odağı olmuştu. Gran Coupe ülkemize ilk etapta 428i benzinli ve 420d dizel motorlar ile gelmişti,  4 serisi Gran Coupe artık kardeşi 3 serisinden tanıdığımız 1,5  turbo benzinli motorlar ile satışa sunulacak, Otomatik şanzımanlı 136 HP güç ve  220 Nm tork üreten 1,5 litrelik benzinli motorlu baz versiyonu 3 serisi ve 5 serisinin tam ortasında bir fiyat etiketi ile 149.000 TL. den satılacak.  Yeni Gran Coupe 418i adını alacak, şehir içi 6,5 litre, şehir dışı 4,5 litre ve ortalamada 5,2 litre yakıt tüketimi sunan 418i 'nin 0-100 hızlanması 9,6 saniye ve son hızı 210 km/h, Co emisyonunun 122 gr/km.  Henüz bir haber yok ancak kardeşi 3 serisinde ki 180 HP güç sunan ED motorun bu seride de sunulması güçlü bir ihtimal.

Rakibi olan Audi A5 Sportpack versiyonunda 1.4 TFSi motorların sunulacağını kısa süre önce duyurmuştu. 

bmw-4-gran-coupe-m-sport-package.jpg

P90141807-highRes.jpg

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6. Turbo benzinli 170ps lik motorda gelirse cok güzel olacak...bmw gerek performans gerek ekonomi olarak çok güzel motorlar sunuyor,ilerde almayı düşündüğüm tek model ...Bu 1.5 motorun gelmesi de fiyat anlamında çok iyi oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6. Turbo benzinli 170ps lik motorda gelirse cok güzel olacak...bmw gerek performans gerek ekonomi olarak çok güzel motorlar sunuyor,ilerde almayı düşündüğüm tek model ...Bu 1.5 motorun gelmesi de fiyat anlamında çok iyi oldu. 

Eminim ki daha güçlü olan Effiencient Dynamics motorlar sonradan gelecektir. BMW 418 Gran Coupe ile birlikte Audi A5 Sportpack 1.4 TFSi nin gelmesi "D" segmentini çok ciddi anlamda karıştırır. Bendeniz gibi ciddi anlamda "D" segment tutkunları için BMW cephesinde 3 serisi fazla küçük,  4 serisi ise ideal ama %90 vergi diliminden dolayı fiyatı gereksiz yüksekti şimdi ise görece düşük fiyatı ile bu sınıfın ilk sıralarına oynayacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oda bir seçenek ama ben kendi adıma %45'i devlete hibe etmezdim, en kötü 1.5 twin turboyu 136 HP 220 Nm olarak alır, Superchips + Sprintbooster + K&N filtre üçlüsü ile 83 HP + 97 Nm ekler, kalan para ile yıllarca benzin keyfi yapardım diye düşünüyorum, tabi bu üçlüyü kullanan biri olarak bu benim fikrim :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende Hakan beye katılıyorum 50bin tl + yıllık fazladan 1500 tl mtv yi devlete hibe etmenin bi mantığı yok bmw nin 136 ps si diğer markaların 150ps sine bedel , 5.2 lik yakıt tüketimi ve fiyati ile çok iyi iş görür heleki 1.6 170ps motor gelirse tadından yenmez..bos yere fazla para+mtv  verip 420d almayada gerek kalmaz. Fazla performans bekleyenlerede 428i alırlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

318i 3 silindirli 136 bg, 320i 4 silindirli 170 bg. her ikisini de test ettim, 320i çok daha üstün performans gösteriyor. ZF 8 vites şanzımanın vites geçişleri çok iyi. arabanın arkadan itişli olması da güzel. Bugün itibarıyla 320i luxury line paket, 159,000 TL.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.