Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Focus Titanium için Navigasyon ve Geri Görüş Kamerası

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar. Formun yeni üyesiyim. Başlıklara hızlı bir göz attım fakat aradığımı bulamadım. 2015 Focus Titanium için navigasyon ve kamera taktırmak için servisi aradığımda, igili yazılımın onayda olduğu ve 2 ay kadar geleceği söylendi. Farklı bilgisi olan yada servis dışında yaptırılabilecek bir yer önerisi yada bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar yeni üye oldum. 2015 model 8 inchlik ekranı olan titanium focusuma Sadece SD kart ile navigasyon çalıştırabilirmiyim. geri görüş istemiyorum. bunun için nereden bilgi alabilirim. servisteki arkadaş ne sorduğumu bile anlamadı. 2000 tl para vermek saçma geldi. yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlara oldukça fazla cevap verdik yine verelim.

EĞER bu konu hakkında bilgimiz olursa bunu ayrı başlık adı altında size açıklayacağız şuan bilgi yok.

Geçmişte neler yaptık? nasıl yaptık? 

http://www.focusclubtr.com/forum/128-mk3-genel-bilgiler/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nedense bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum :) Araştırdım ve gördüm ki Amerikanyalı arkadaşlar bunun için çok çalışmış arkadaşlar. Malum orada, şu anda bizde ortaya çıkan durum, 2012'den bu yana var. Ford ısrarla bu arkadaşlara, navigasyonu sadece yeni araç ile alabilirsiniz, sonradan ekleyemezsiniz cevabını vermiş. Bunun üzerine çin malı değişik ve ilginç çözümler ortaya çıkmış (linklerini diğer konularda verdim). Araç parça listelerine bakıldığında, navigasyon olan ile olmayan arasında bir fark görünmüyor. Artık neredeyse ben de eminim ki, sadece yazılım farkı var. Ama kaynak kod ford'un elinde olduğu için, ford istemediği sürece, sonradan ekleme imkansız. Bu konuda servislerden çelişkili yanıtlar geliyor. O nedenle gelecekte mümkün olup olamayacağı da kesin değil.

Aslında bu işi ruslar çözer mutlaka. Ama orada yeni focus daha satışa bile çıkmamış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nedense bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum :) Araştırdım ve gördüm ki Amerikanyalı arkadaşlar bunun için çok çalışmış arkadaşlar. Malum orada, şu anda bizde ortaya çıkan durum, 2012'den bu yana var. Ford ısrarla bu arkadaşlara, navigasyonu sadece yeni araç ile alabilirsiniz, sonradan ekleyemezsiniz cevabını vermiş. Bunun üzerine çin malı değişik ve ilginç çözümler ortaya çıkmış (linklerini diğer konularda verdim). Araç parça listelerine bakıldığında, navigasyon olan ile olmayan arasında bir fark görünmüyor. Artık neredeyse ben de eminim ki, sadece yazılım farkı var. Ama kaynak kod ford'un elinde olduğu için, ford istemediği sürece, sonradan ekleme imkansız. Bu konuda servislerden çelişkili yanıtlar geliyor. O nedenle gelecekte mümkün olup olamayacağı da kesin değil.

Aslında bu işi ruslar çözer mutlaka. Ama orada yeni focus daha satışa bile çıkmamış.

Tamda söylediğiniz gibi Ford Türkiye de onay aşamasında olan navigasyon yazılımı varmış. Servisten, 2 aya kadar satışta olacağı fakat fiyat bilgilerinin olmadığını söylediler. Ruslar konusunda yorum yapamamıyorum, siz daha iyi bilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamda söylediğiniz gibi Ford Türkiye de onay aşamasında olan navigasyon yazılımı varmış. Servisten, 2 aya kadar satışta olacağı fakat fiyat bilgilerinin olmadığını söylediler. Ruslar konusunda yorum yapamamıyorum, siz daha iyi bilirsiniz :)

Biraz ilginç geldi, Ford Türkiye onayı beklemesi falan. Cyclone benzeri aftermarket bir çözüm olabilir, ilave bir modül ile navigasyon programı çalıştıracaktır. Ford Türkiye de, Ford Avrupa'nın onayını bekliyor olabilir. Çin malı bazı modüller var çünkü Amerikan pazarı için, bu mantıkla çalışan.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

dünden beri ffclub.ru'dan bakıyorum ve ilginç bir detay gözüme çarptı. Radyopaket 3 olarak belirtilen ülkemizde de navigasyonsuz titnayum modellerde gelen teybin Firmware navigasyon RP 3 numaralı açıklaması ile ilgili firmware yüklenerek navigasyon yüklemesi gerçekleştiği yazmakta lakin ilgili dosyayı aradım fakat bulamadım. Bu konuda tecrübeli arkadaşların belki dosyayı bulabileceğini tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dünden beri ffclub.ru'dan bakıyorum ve ilginç bir detay gözüme çarptı. Radyopaket 3 olarak belirtilen ülkemizde de navigasyonsuz titnayum modellerde gelen teybin Firmware navigasyon RP 3 numaralı açıklaması ile ilgili firmware yüklenerek navigasyon yüklemesi gerçekleştiği yazmakta lakin ilgili dosyayı aradım fakat bulamadım. Bu konuda tecrübeli arkadaşların belki dosyayı bulabileceğini tahmin ediyorum.

yanlış görmüyorsam RP3 8" dokunmatik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet focus 3 mca(2015) titanyumda kullanılan ünite 8" bkz http://www.ford.com.tr/Hidden/focus-donanim-ozellikleri

çok pardon ben MCA olduğunu farketmeyerek cevaplamıştım. Fırsat olursa daha detaylı inceleyebilirim. Ama onlar zaman zaman kendi firmwarelarını yapıp dışarıya vermeyebiliyorlar. Üye olup sorularınızı sorarsanız cevaplarlar, benim bakmamdan daha hızlı olacaktır muhtemelen :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.