Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fren Diski Seçimi, Ampül Seçimi Ve Yakıt Katkısı Hakkında

Uğur Akdaş

Soru

Selamlar. 1 ay kadar olmadı 09 Focus 2.5 TDCI Titanium aldım.Birkaç sorum var.

1) Frenler iyi değil ön disk olarak Alman MEYLE 170-180 tl, balata Bosch ön-arka toplam 100-120 tl yaptırmayı düşünüyorum nasıl olur sizce ?

2) Kış lastiği vardı değiştirdim ve jantların birinde hafif eğrilik birinde hem kaynak hem eğrilik var. Jant pres ve düzeltme önerirmisiniz yoksa çıkma filan mı bulmalı ? Titanium orjinal jantları üstündekiler.

3) Farlar ayarsız direk yere vuruyor ayar 0'da ve aydınlatması çok hoşuma gitmedi. Narva standart ampul takılı ama ampul değişimi (osram night breaker gibi) ve ayar mı yaptırayım yoksa sadece ayar yeterli olur mu ?

4) Yakıt katkısı (bor,würth) önerirmisiniz, zararı olur mu ? Egr için sakıncalı diyorlar.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

3.sorunuz için şunu söyleyebilirim. Eğer ampüllerin kelvin değeri 4300 ün üstündeyse yağmurlu havalarda farlarınızı unutun.Hiçbir şey göremezsiniz.Osram cool blue intense 4.3k lık ampüllerini kullandım gayette memnundum.Far ayarı düşükse ayarlatmakta fayda var tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Osramın 4000k ve Philipsin 3700k lık ampülleri var. Bunlar fayda sağlayabilir o zaman diye düşünüyorum.

Biraz acemilik var şuan forum konusunda zamanla foruma alışınca olmaz tabiki :)

Uğur Akdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Osramın 4000k ve Philipsin 3700k lık ampülleri var. Bunlar fayda sağlayabilir o zaman diye düşünüyorum.

Biraz acemilik var şuan forum konusunda zamanla foruma alışınca olmaz tabiki :)

Far ampülü seçimi tamamen size kalmış bir seçim. Fakat 4.3 k nın üstü yukarıda da ediğim gibi yağmurlu havada zor durumda bırakabilir sizi. Ha derseniz ki ben aydınlatmanın iyi olmasına önem veriyorum,o zaman bixenon far öneririm size.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

meyle markaya sakın girme.. opel astra aracıma almıştım, kazadan döndüm. frenlerim iptal oldu. söküp aldığım yere götürdüm, farkını verip orjinalini aldım. ucuza alayım derken orjinal parçadan pahalıya geldi. orjinal almayacaksan valeo al derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yakıt olarak ne kullanıyorsunuz?  bu da önemli şayet katkılı motorin kullanıyosanız gerek yok

Eski araçta hep shell nitro+ kullandım bundada aynı şekilde devam ederim ama katkılı diye biliyorum bu yakıtı ve eski sahibi ne kullandığını hiç sormadım.

Far konusunda ayarını yaptırıp biraz bekleyip kullanıp karar vermek gerekir diye düşündüm o zaman.

Diskleri tavsiye eden oldu ve meyle aldım inşallah sıkıntı olmaz. Daha taktırmadım zaten ustam senelerdir aynı eğer önermezse iade ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Farları ayarlattık (ampüller doğru takılı değildi söküp düzelttik) ve şuan gayet iyi oldu.

Jantları Ümraniye'de Jant Hastanesi diye bir yere yaptırdım şuan memnunum.

Frenlerde ön-arka Bosch balata ön Meyle disk kullandım, arka disk değişmedi frenler iyi ama şuan el freni iyi tutmuyor. Eskiden 3 diş çekince tutardı şuan 6-7 diş çekiyorum rampada durmuyo araba mecbur viteste bırakıyorum. Bunu çözeemedim daha önce benzeri durum yaşayan oldu mu ? Neden olabilir acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.