Jump to content

Liderlik Tablosu

 1. Yakup Çağatay

  Yakup Çağatay

  Yönetim


  • Puan

   26

  • Toplam İleti

   58.889


 2. Süleyman Ünal

  • Puan

   22

  • Toplam İleti

   6.037


 3. Mertcan Çelik

  Mertcan Çelik

  Moderatör


  • Puan

   19

  • Toplam İleti

   11.296


 4. Zafer Yusoğlu

  • Puan

   19

  • Toplam İleti

   1.381


Popüler İçerikler

21-08-2020 tarihinde, tüm alanlarda en yüksek itibara sahip içerik gösteriliyor

 1. Yandaşların gözü aydın. Karadeniz de bir tane dere bırakmadılar hepsine hes yaptılar. Elektrik fiyatlarına zam üstüne zam geldi. Demekki doğalgaz a da zam gelecek. --4 dakika sonra eklendi-- Yılmaz Özdil'in 1sene önceki yazısı Akp'nin ilk enerji bakanı Hilmi Güler açıkladı… “Karadeniz'de doğalgaz bulduk, denizin ortasında doğalgaz aramak risklidir ama, biz bu riski göze aldık, bulduk, inşallah bu kış kendi gazımızı milletimizin hizmetine sunacağız, biz sonuçların adamıyız, çok şükür Allah da bizi mahcup etmiyor, açıkça söylüyorum, 2023 yılından itibaren doğalgaz ithal etmeyen ülk
  9 puan
 2. Abi ona da dün zam geldi. Müjdemi isterim ? --3 dakika sonra eklendi-- Buradan tartışacaksak söylenecek çok söz var. 18 yılda 100 yıllık cumhuriyet tarihi birikimlerini yabancı ortaklı konsorsiyumlara satanlardan bahsedebiliriz mesela... Bakın hiç kimse hiç kimsenin vatan-ülke sevgisini, hükümeti eleştirdi diye sorgulayamaz. Kaldırdığı taş ayağına düşer.
  8 puan
 3. Kendisi seninle hem fikir değil abi. 13 olduğunu iddia ediyor. Neyse konu da sapacak. Uzun yıllardır bitmek bilmeyen gaz bulduk haberlerine istinaden bir iki şey daha söyleyeyim. Çalışmada çok yetkin mühendisler vardır, hiç şüphem yok ama söylendiği gibi temmuzda sondaj yaptık, ağustosta sonuç aldık şu kadat rezerv var demek çok gerçekçi bir yaklaşım değil. Şunu desek eyvallah, kardeşim biz bu hidrokarbon yataklarını tespit ettik. Elimizdeki veriler ileriye dönük olarak çok daha fazlasını bulabileceğimizi gösteriyor. Bu bile bir şeydir. Ama sen 320 milyar m3 için eksen
  7 puan
 4. Ben anlamadım kim ülkesine hainlik etti bu mesajlar arasında. Ben de oradayım bu sebeple sormak istedim ? Hainlik kelime anlamını bilmiyorum ya da ben. Ayrıca bu yorumu şöyle çevirebilir miyiz? Tayyibi seviyor olmak yaptığı her şeyin doğru olduğunu kabul etmek demek midir? ? Herkes kendi düşüncesini bir şeye dayanarak yazdığı sürece kimse rahatsız olmamalı. Şimdi bu sebeble yukardaki sorumun cevabını merak ediyorum. Vatanına yabancı olan kim? Ezik olan kim? Başarı keşif mi? O zaman en başarılı Rusya mı oldu, e onu da sevmiyorduk. Velhasıl, değdi mi bu kadar s
  5 puan
 5. Doğalgaz rezervi bulmak iyi birşey. Bunu halkın yararına değil de bir iki yandaşın çıkarlarına kullanmak kötü bir şey. Maalesef ikincisi olacak gibi, zira iştir kişinin aynası lafa bakılmaz.
  4 puan
 6. Bu konu çıkmaz sokaktır. Kapatalım. Doğalgaz rezervlerimiz hayırlı olsun diyelim. Herkes zaman içerisinde neler olacağını nasipse görecek nasılsa. Benim için her şey gayet net. Ayrıca bana hain ya da ezik diyene de gülüp geçerim, kusura bakmasın.
  3 puan
 7. Bugün geldi oturdu kucağıma yattı uyudu, bildiğin uyudu ? Tanımam etmem, sahibi de yoktu.
  3 puan
 8. https://www.google.com/amp/s/www.birgun.net/amp/haber/bulunan-ama-daha-sonra-haber-alinamayan-dogalgaz-ve-petrol-rezervleri-312804
  3 puan
 9. Cumhuriyet tarihi boyunca toplanmayan vergiyi 18 yıllık iktidarında toplayan hükümete kimse birşey sormayacak. 15 temmuzdan sonra toplanan yardım paralarını sormayacak. Soran sorgulayan vatan haini...
  3 puan
 10. Bende yıllardır gurur duyacak birşeylerimizi merak ettim doğrusu.
  3 puan
 11. Mekanik ile elektrik farkı. Biri sıvı içinde ses olsa bile duymuyorsun ?
  3 puan
 12. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. Fahih sondaj gemimiz 20 Temmuz'da başladığı Tuna-1 kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda. Hedefimiz 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanıma sunmak'' dedi. https://www.ntv.com.tr/turkiye/cumhurbaskani-erdogan-dolmabahce-ofisinde-birazdan-beklenen-mujde-aciklanacak,9cN1oX91l0-p_iZhGEVaXQ --5 dakika sonra eklendi-- https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_natural_gas_proven_reserves
  2 puan
 13. Madem sebze tezgahları açıldı... Bunlar da bizim okul bahçemizden gelsin... Bu yıl çocuklarımın konservesi elimle ektiğim sebzelerden yapıldı.
  2 puan
 14. 3 seneye başlar mı peki ne dersin? Keşke devamı da gelse ah fosiller ah bize vurmamış ?
  2 puan
 15. 18 yıldır ülkesini her platformda kötüleyen, 1 tane doğrusu yok diyenler, belediye başkanını seçildikten 1 saat sonra hiçbir icraat yapmadan kahraman ilan edenler, savunma sanayideki, yerli otodaki, ulaşım ve sağlıktaki nice başarıları görmezden gelip sürekli bir kulp takanlar iktidar karşıtıyım diye doğruya doğru diyemeyenler, dünyanın en iyi şeyinide yapsa karşı çıkacaz diyenlerin bu vatana bu millete verecekleri ne olabilir.
  2 puan
 16. Bi gün herkeş LPG takacak. Dediydi dersiniz...
  2 puan
 17. Iyi haber umarım devamı gelir ve daha çok keşif olur, hayırlı uğurlu olsun..
  2 puan
 18. https://t24.com.tr/haber/karadeniz-deki-dogal-gazla-ilgili-5-gercek-turkiye-yi-zengin-etmez-6-7-yildan-once-cikmaz,898188 Haydi gene günlerce gündemi meşgul edecek, anlı şanlı boş konuşanların çıkıp TV açık oturumlarında saatlerce ahkam kesecekleri bir konu daha bulundu. Çekmecede daha neler var merak ediyor insan haliyle... Olsun gene de sevindik.
  2 puan
 19. Yok be sünger bob mu bu ? Battı balık yan gider ?
  2 puan
 20. Toplam 2.5 gün sürdü. Akşam başlattım ertesi akşam aldım ilk parçaları, ikinciler de benzer oldu da ben eve gelmeden bitmişti. Alacaksan üzerine kilo başına 80-90 tl filament parası en az 3-4 çeşit alıyorsun bundan, octoprint istersen onun için raspberry pi 4 kiti ve kamerası, cam tabla için 200 tl, kalibrasyon için saatler ve en önemlisi de ev küçükse ciddi seviyede ses yapıyor çalışırken, o sesin kimseyi rahatsız etmeyeceği bir yer lazım. Bu yerdeki ısı değişimlerinin de az olması lazım yoksa warping ve benzeri bozulmalar çok sık oluyor. Onun üstesinden de komple çevresini kapata
  2 puan
 21. Uluslararası standartlar belli, belgelerle konuşuyoruz burada ? Bu arada, gelecek iki yılda, 21.sıraya gerileyeceğimiz ön görülmüş. Yani 2023'de bırakın ilk 10'u (ki Resisin hayali ve iddiası buydu), ilk 20'ye bile girememe riskimiz var..
  1 puan
 22. Vatana millete hayırlı olsun.
  1 puan
 23. Çağatay, yaşım müsait çok dönemler gördük. En çok üzüldüğüm nokta 3-5 oy için belirli bir kesim halkın zihinsel ayarlarını iyice bozdular. Yoksa bu gelir şu gider mesele o değil. Zihinsel ayarı bozulan halkta artık bir çok kavram anlamını kaybetti veya bozuldu. Demokrasi ne demek, demokraside muhalefet ne demek, muhalefet etmek hainlik değildir gibi bir çok kavram... Esas bu ayarı bozulan kesim nasıl normal ayarlara getirilecek.
  1 puan
 24. Yani 7 yıllık tüketimimiz. Allah bereket versin. Bide "Türkiye Rusya’ya bin metreküp için 230 dolar öderken, bu rakam Avrupa’da 100 doların altında seyrediyordu. TÜRKİYE’NİN ALDIĞI DOĞALGAZ NEDEN PAHALI? Türkiye doğalgazı, uzun dönemli ve petrole endeksli fiyattan ithal ediyor. Avrupa’da ise LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) fiyatları ile boru gazını rekabet ettiren spot bir piyasa bulunuyor. Rus gazındaki ithalat fiyatları hesaplanırken LNG fiyatları da hesaba katılıyor."
  1 puan
 25. Rusya bile bu kadar bulamamıştır ?
  1 puan
 26. Bulunması elbette çok iyi bir şey, ancak Türkiye yılda 45-50 milyar metreküp kadar gaz tüketiyor. Eyyorlamam bu kadar.
  1 puan
 27. Bunlar da önceden bulduğumuz rezervler.
  1 puan
 28. Sanırım bu konu soğumaya başladığında Korona aşısını bulduk derlerse şaşırmam.
  1 puan
 29. Sinirinizi bozmayın. Kol gibi faturalar gelmeye devam edecek. Bunun bulunmasının, ihraç edilmesinin bize bir faydası olmayacak. Farkına varamıyorlar. Boş verin.
  1 puan
 30. Sorma, umarım bir süredir gider, çünkü parkenin kolaylığı yap boz, birşey için müdahale etmeleri gerektiğinde çok kolay oluyor ama ağır yüklü vasıta yada iş makineleri girince direkt bozuyor parke taşlı yolları, iple çekiyorum tatil dönüşü kaymak gibi yollar karşılayacak bizi galiba ?yada en azından ben öyle umuyorum. --4 dakika sonra eklendi-- Aslında umut verici gelişme lakin uzmanların yüksek teknoloji yatırımına gerektirir diyor ve elimizdeki imkanlar ile 7-10 senede çıkartırmışız falan filan. Umarım ben yanılıyorumdur çünkü aşağıdaki gibi bir liste var. Burnuma tuhaf kokular gel
  1 puan
 31. 800 milyar metreküp beklenen rakam, 320 milyar metreküpe düşünce; dolar çıkıp, borsa düşüşe geçmiş. Enerji şirketlerinde kayıp bir anda yüzde 10'a vurdu. Yine de Reis'in abarttığı kadar olmasa da, elbet uzun vadede ekonomizie katkısı olacaktır.
  1 puan
 32. şanzıman beyni(mekatronik) içinde selenoid valfler var vites geçişlerini ayarlayan muhtemelen bundan olabilir, powershift selonoid arızası diye googleda aratın sizin şikayetinize benzer arızaları işaret ediyor, tabi en iyisini ustası bilir.
  1 puan
 33. Ülkesine, vatanına yabancı yorumları burada görmek üzücü. Gurur duyacak birşeylerimiz var yıllardır. Artık eziklik psikolojisinden kurtarın kendinizi. Başkalarının başarıları ile sevinme zamanı geride kaldı. Tayyibi sevmemek ülkeye hainlik etmeyi, kötülemeyi gerektirmez.
  1 puan
 34. Ben de bunu soracaktım, rezervi doğruluğunu nasıl yapabiliriz. Bu tabi tüm ülkeler için geçerli ? Cevapsız sorular
  1 puan
 35. Hidroliğin gözünü seveyim.Sesleri ne güzel absorbe ediyor.Elektrikli direksiyonumuz varda ne oluyor.Sanki otomatik park kullanıyoruz ?
  1 puan
 36. Bendeki ses bu tarz bir ses değildi. pas dolayısıyla sağa sola her çevirmemde gacur gıcır ses geliyordu direksiyondan. Sertlik veya Direnksiyon desteği uyarısı yoktu. Yani elektrik motoru sağlam mil paslıydı...
  1 puan
 37. Benim araçda yeni aldığım zaman direksiyon desteği ikazı aldım. Servise gittiğimde stop edip uyarı silinince tekrar yaparsa getir stop etme dediler. 3 senedir ikaz vermedi. Taşlı yollarda ses yapma olayının nedeni direksiyon kutusu olduğunu söylediler. Servis garanti kapsamında değişse dahi yeniside aynısını yapar dediler. Bende bununla yaşamaya alıştırdım bide araçla fazla oynamalarını istemiyorum. Tıkrtı olayı aracı yeni aldığımdan beri var.
  1 puan
 38. Anahtarsız giriş ile ilgili focus ve c-max bölümünde oldukça detaylı iki konu var. Orayı inceleyebilirsiniz. Kuga kapı tesisatı pahalı. Hurdacılar da tesisatları genelde satmıyorlar. Ben de eskiden orjinal tesisat çok kovaladım ama; doğru kablo ve uygun pinler bulunduğunda hiç bir sorun yaşanmıyor. Zaten kapı tesisatı bulsanız bile, gövde tarafı için yine ek kablo lazım olacak. Yine de ikinci el körüklü bir tesisat bulabilirseniz; usulune uygun tesisat yapabilirsiniz. Bu arada kabloları internette uygun fiyata renk renk bulmak mümkün (ebay'de). Pinler için de servisteki elektrik us
  1 puan
 39. önemli değil, hallederiz bi şekilde
  1 puan
 40. Yok değişmediler, sesi kestik diye onarım fişine not yazmışlardı, bende aracı teslim aldığımda ses hala vardı. Servisteki usta ile görüştüm. O da "abi bu çok maliyetli yazık, dışarda filanca ustaya göster dedi" Daha evvel elektrik motorunu değişen ustama gittim. Açtı baktı, rot körüğü çürümüş, ordan su almış içeriye, mil paslanmış. Direksiyon mili, körüğü değişti şuan sıkıntı yok. Uygun vakitte konusuna resimli eklemeler yapacağım...
  1 puan
 41. Arka tampon tesisatını Ford İzkar İzmir den temin ettim. 2 ay kadar önce 700 TL gibi bedel ile satın aldım
  1 puan
 42. 6.7 km ikinci el olmuş. Cık olmaz ?
  1 puan
 43. Kalp masajı yaptım, suni teneffüsü deneyemedim abi ? Herhangi bir delik veya kanama yoktu ? Eceli mi geldi nedir anlamadım
  1 puan
 44. Denizde yüzerken dipte buldum ? Martılar için karaya bıraktım ?
  1 puan
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.