Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tıkırtı Sesi

birol kara

Soru

arkadaşlar özellikle ince mıcırlı yollarda,arnavut kaldırımı tarzı taş yollarda ve buna benzer yollarda bazen sanki iki parça arasında ufacık bir boşluk varmışta arada bir birbirlerine çarpıyomuş gibi bir tıkırtı oluyo ve bu sesi duyduğumda direksiyonda da aynı anda titreme yada ne bileyim darbe hissediliyor.

sizce sorun ne olabilir.bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çook ii olur.

birde arkadaşlar yağmur sensörünü nasıl kapalı konuma getiriyoruz ?daha önce forumda konu açılmıştı ama baktım göremedim..

msj larınızı bekliyorum arkadaşlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Kapı ile aynı şey değil ki bu. Söylenen her şey tahmin veya tecrübe, olma ihtimali ile olmama ihtimali aynı.

Kapı ile aynı değil haklısınız zaten ben zihniyeti anlatmak istedim. bu tip sorunlar için ford tarafından bir bülten geliyordur mutlaka veya arızalarla ilgi bir eğitim oluyordur değil mi? Veya araştırmak için zaman iste sesi bul sonra çözümü şöyle.konsolu sökmek lazım diyerek 1 ay sonraya randevu verilir deme?yani benim başından savmak isteme.

Esas konuya gelirsek, bugün bir deneme daha yaptım  gazı 1000 devire ayarladığımda (düşük devirde) da aynı titreşim sesi geliyor ve direksiyonu ayağımla yukarı kaldırdığımda ses azalıyor .

Forumda benim yaşadığım tıkırtı sorununu yaşayıp serviste çözümü bulanlar varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracı aldığımdan beri bende de tıkırtı var.  marşa basdığım zaman bu tıkırtıyı duyuyorum, araç sarsıldığı için bir parça başka bir parçaya vuruyormuş gibi. çok bozuk zeminlerde aynı sesi yapıyor. bugün buzlu karlı ve bozuk bir zeminde fren yaptım, abs sürekli devreye girdi, abs aracı sarstığı için o sesi sürekli duydum. kısaca ses sarsıntıdan dolayı geliyor. ses göğüsün arka kısmından geliyor gibi, ya sol taraf yada ortadan.  varmı bu konuda tecrübesi olanlar acaba ?

--57 dakika sonra eklendi--

?

--27 dakika sonra eklendi--

?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar. Özellikle ham yollarda tıkırtı şeklinde ses geliyorsa focus 3 lerin (2012-2014) birçoğundaki gibi direksiyon kutusu arızasıdır. bu arıza direksiyon kutusu içerisinde direksiyon kutusu milini taşıyan burçların aşınması sonucu (plastik, halk arasında tıkırtı burcu olarak bilinen) milin tıkırtı yapması şeklinde görülüyor. servisler çözümü direksiyon kutusunu değiştirerek hallediyor. fakat bu da çözüm değil birkaç ay sonra tekrar ses yapmaya başlıyor. bunun için en iyi çözüm EPS direksiyon kutusu tamiri yapan yerler var. orada bulunan plastik burcu metal burçla değiştiriyorlar. 2 yıl garanti verenler de var. bende yakında yaptırmayı düşünüyorum. 150 lira tornacı 200 lira ön takımı indirecek ustaya işçilik 100 lira da kutu tamircisi. toplamda 500 civarı masrafı var. bilginize...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Merhabalar. Özellikle ham yollarda tıkırtı şeklinde ses geliyorsa focus 3 lerin (2012-2014) birçoğundaki gibi direksiyon kutusu arızasıdır. bu arıza direksiyon kutusu içerisinde direksiyon kutusu milini taşıyan burçların aşınması sonucu (plastik, halk arasında tıkırtı burcu olarak bilinen) milin tıkırtı yapması şeklinde görülüyor. servisler çözümü direksiyon kutusunu değiştirerek hallediyor. fakat bu da çözüm değil birkaç ay sonra tekrar ses yapmaya başlıyor. bunun için en iyi çözüm EPS direksiyon kutusu tamiri yapan yerler var. orada bulunan plastik burcu metal burçla değiştiriyorlar. 2 yıl garanti verenler de var. bende yakında yaptırmayı düşünüyorum. 150 lira tornacı 200 lira ön takımı indirecek ustaya işçilik 100 lira da kutu tamircisi. toplamda 500 civarı masrafı var. bilginize...

Adres verebilir misiniz ? Eski aracımda bunu çok araştırmıştım ama bulamamıştım. EPS tamiri yapan biryer yapanlarda garanti vermemekte idi.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Adres verebilir misiniz ? Eski aracımda bunu çok araştırmıştım ama bulamamıştım. EPS tamiri yapan biryer yapanlarda garanti vermemekte idi.

aydın da doğan torna var. ben ona gideceğim. fakat izmirde de olduğunu duydum. istanbulda da var telefonda konuştum. eğer yaptırmayı düşünürsen google a eps direksiyon tamiri yaz onlarca firma çıkar.2 yıl garantili fiyat 500-600 civarı. daha fazla para isteyenlere gitmemeni tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• -1

Yani biraz da şans bu dediklerini nerdeyse 1-2 defa okudum 1 yıldır f3 satılıyor; kayış koptu kelimesini ilk kez okudum..

Bunlar oluyor dediğim gibi araba bu, jetta sorunsuz model felan değil araştır vw'i göreceksin nerede olduğunu kendini üzme boşuna..

:)))) kopan kayış bende yanlışlıkolmasın..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.