Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

[Önemli] Pul değişimi için Servisten çağrılan Focus 3 TDCI Sahipleri için Mutlaka okuyunuz !

Rafet NAS

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar dün akşam 2012 focus 3 tdci aracımı garajdan çıkardım, araç çalışır vaziyette park halinde eşimi beklerken motordan duman çıkmaya başladı, hemen kaputu açtım dumanın nereden çıktığına baktım ve motoru kapattım, duman aşağıdaki fotoğraflarda görmüş olduğunuz plastik motor kapağı altındaki aygıtın üzerindeki delikten çıkıyordu. Hemen ford acil hattını aradım, beni en yakın servise bağladılar konferans görüşme yaptık, adam sabah geldi o delikten düşen yivli tapanın çelik olanını taktı, bu değişen tapa bizi servise değiştirmek için çağırdıkları tapaymış, bende önemsemeyip nasılsa bir yolum düştüğünde gider yaptırırım demiştim, bunu sizinle paylaşma sebebim de bir tapa yüzünden üzülmeyin gidin yaptırın diyedir.

Mevcut tapa sarı renkteymiş, bu metal renginde gri ve çelikten bir tapa. İşlem 1-2 dk sürüyor, tabi arabanın heryeri egzos dumanından leş gibi oldu ,şimdi beni servise temizlik için çağırıyorlar.... ihmal etmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de bu plastik motor kapağı; belki inanmayacaksınız ama bir motor gürültüsü kadar gürültü çıkartıyor, onunda altına titreşim önleyici yapışkan bir malzeme konması gerekiyormuş, servise geldiğinizde hallederiz dediler.

Belki kabin içinden hissedilmez ama dışarıda motor sesinden rahatsız olanlar bu kapağı biraz yukarı çekip deneyebilirler, elinizle sabitlediğinizde ses kesiliyor, bırakınca devam ediyor tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun ilk önce. Ben bu konuyla ilgili başka bir başlıkta sormuştum gitmem mi gerekiyor her araçtamı var yoksa onlar mı çağırıyor diye hatta Bekir Bey yanıtlamıştı öyle hatırlıyorum şimdi ben napiyim gideyim mi aramalarını mı bekleyeyim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun ilk önce. Ben bu konuyla ilgili başka bir başlıkta sormuştum gitmem mi gerekiyor her araçtamı var yoksa onlar mı çağırıyor diye hatta Bekir Bey yanıtlamıştı öyle hatırlıyorum şimdi ben napiyim gideyim mi aramalarını mı bekleyeyim ?

Bana sase No nu pm at :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlgili parçanın resmi mevcut Sabricim :)

Aracınla karşılaştır. Eğer o kör tapa sarı renkse git :D

Gri renkse gerek yok :D

Fotoğraflar çok küçük anlayamadım ki :D neresinde servisi aradım açan yok 6da kapanıyor biliyordum kapanmış heralde. Tekrar resimlere bakıp bir karşılaştırıcam şimdi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.