Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sol Arka Koltukta Oturan Kişiye Tıkırtı Gibi Ses Geliyor

Emre Kaçan

Soru

Geçenlerde arkaya oturdum . Küçük camdan rüzgar sesi ve tıkırtı sesi geliyor . Hafif bir şey olsa amenna ama rahatsız ediyor. Kronik sorun oldugunu duymuştum sanırım . Bu sorun ile karşılaşan var mı ? Servis nasıl bir çözüm üretiyor ?

2013 trendx sedan araç

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Rüzgar'a çözüm yok varsa vardır :)

Tıkırtı ise kontrol edilir bulunursa halledilebilir. Kronik kelimesi bu gibi şeyler için uygun değil. Her araç rüzgar sesi belirli seviyede alır ve parçası trim sesi yapabilir. 

Paha artarsa gürültü azalır ama :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rüzgar'a çözüm yok varsa vardır :)

Tıkırtı ise kontrol edilir bulunursa halledilebilir. Kronik kelimesi bu gibi şeyler için uygun değil. Her araç rüzgar sesi belirli seviyede alır ve parçası trim sesi yapabilir.

Paha artarsa gürültü azalır ama :)

Teşekkürler . Yarın bir daha bagajı boşaltıp test edeyim . Devam ediyorsa servis yolu gorunuyor gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

genelde sağ arkadan gelir bende 1 sene sonra biladerde alır almaz geldi.. servis te bununla daha önce karşılaşmış trim ustası hemen lastik çekişle hallediyor.. kemer tokasının orada bir yerlerde, tıklıyor geçiyor..

servis gideremezse, ve fikir almak isterse konya otokoç u arasın..  soldan geliyor dediğiniz seste aynıdır sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaşlar forumu incelediğimde tıkırtı problemi çoğu kişide var 25 binde aracımda 2 hafta önce sol ön kapıda tıkırtı yapmaya başladı servise götürdüm teste çıkıldı tabi ses gelmedi işleme alınarak  sprey ile fitillerin arasına işlem yapıldı dendi ama hala devam ediyor yaparsa tekrar getirin döşemeleri sökülecek dendi

spreyle döşemeyle olacak bi iş değil kapı kiliti sanırım sorun var 

test aşamasında ses yapmıyor ya namussuz :( 

Murat Bayır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün hade bi el atalım şu kapılara dedim. Sol arka kapıdan baslar vurdukca gelen sesten bıkmıştım artık. Söküp iyice inceledikten sonra anladım ki kapı içindeki koyu renk süngerimsi malzemenin, hemen altındaki kapı sacına vurmasıyla bu ses oluşuyor. Kesip biçmek yerine sünger malzemeyi çıkartıp altındaki saca kendinden yapışkanlı sünger bir malzeme ile izole edip kapattım. Ses denen birşey kalmadı. Tamamen dizayn hatası olan bir durum. Bu durumu tespit ettikten sonra ön kapıları da güzelce izole ettim. Hava bozunca kalan kapıyı yapamadım. Aşağıda sünger malzemenin (adı her neyse işte ) basla birlikte vurup ses yaptığı kısımları işaretledim.Sünger malzemenin yapıştığı siyah silikonumsu kısmın içinde kalan tüm sac kısma yapıştırdım.

WhatsApp Image 2016-11-13 at 13.36.52.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
genelde sağ arkadan gelir bende 1 sene sonra biladerde alır almaz geldi.. servis te bununla daha önce karşılaşmış trim ustası hemen lastik çekişle hallediyor.. kemer tokasının orada bir yerlerde, tıklıyor geçiyor..

servis gideremezse, ve fikir almak isterse konya otokoç u arasın..  soldan geliyor dediğiniz seste aynıdır sanırım

Aynı şekilde sağ arkadan tıkırtı var lastik çekicle bi deneyim bakalım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13.11.2016 - 16:47 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Bugün hade bi el atalım şu kapılara dedim. Sol arka kapıdan baslar vurdukca gelen sesten bıkmıştım artık. Söküp iyice inceledikten sonra anladım ki kapı içindeki koyu renk süngerimsi malzemenin, hemen altındaki kapı sacına vurmasıyla bu ses oluşuyor. Kesip biçmek yerine sünger malzemeyi çıkartıp altındaki saca kendinden yapışkanlı sünger bir malzeme ile izole edip kapattım. Ses denen birşey kalmadı. Tamamen dizayn hatası olan bir durum. Bu durumu tespit ettikten sonra ön kapıları da güzelce izole ettim. Hava bozunca kalan kapıyı yapamadım. Aşağıda sünger malzemenin (adı her neyse işte ) basla birlikte vurup ses yaptığı kısımları işaretledim.Sünger malzemenin yapıştığı siyah silikonumsu kısmın içinde kalan tüm sac kısma yapıştırdım.

WhatsApp Image 2016-11-13 at 13.36.52.jpeg

@Murat Kavuk  @Gürkan Çakıroğlu abiler bakınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yüksek hızlarda arka sağdan tıkırtı geliyordu. direksiyonu başkasına verdim arkaya oturup dinledim ve bagajdan geldiğini farkettim. Bagaj yaylarına baktım bulamadım. Sonra elimle yoklarken arka teker üzerindeki bagaj döşemesinde boşluk olduğunu farkettim. döşemeyi sabitleyince tıkırtı geçti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focuslarda arkadan gelen sesi hemen aciklayayim. Sag arka taraftan gelir. Sag arka koltuk teklidir ve baglanti yerlerlerinden araba esnedikce ses gelir. Sag arka koltukta sirtinizi dayadiginiz bölümü yukari asagi ileri geri elinizle oynatin sesin nereden geldigini cozeceksiniz. ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.