Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Şarj Dinamosu Arızası

Sami Lale

Soru

2012 tit x ps aracım 2 ay önce akü değişimi yapılmıştı serviste bir kaç gün önce araba rölantide  çalışırken hafifte olsa titreme problemini fark ettim bugün servise götürdüm(araçta hiç bir uyarı ışığı yanmamıştı) servis içeriye arabayı aldıktan yarım saat sonra şarj dinamosunun arıza yaptığını sipariş ettiklerini vs söylediler parça gelip değişinceye kadar kullanabileceğimi  kullanmamın sıkıntı yaratmayacağını söylediler arcı tekrar teslim aldığımda akü uyarı ışığının yandığını gördüm ben gelirken yoktu diyincede bilgisayar bağladık uyarı verdi dediler daha fazla uzatmadan sorum şu

1-bu yaşadıklarım/anlattıklarım  normal mi? 

2-garanti süresini 700 tl vererek 2 yıl uzatmıştım şarj dinamosunun %20 bedelini ödeyeceğimi söylediler yalnız arada fiyatı almayı unuttum %20 meselesi doğrumudur? yaklaşık fiyatı bilen var mı? tabi son olarak gerçekten de parça servise gelip araca takıncaya kadar kullanmamda gerçekten bir problem olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

1- Normal olmasa da çok da anormal değil, parça bozulmuş işte şansınıza ve değişecek.

2- Evet doğru ve sözleşmenizde hangi parçalar için geçerli olduğu ve oranları yazmakta eğer kaybetmediyseniz kontrol edebilirsiniz.

http://www.ford.com.tr/ford-servis/uzatilmis-guvence-paketi

Şarj uyarısı 'sarı uyarı' oluyor, sürmenizde sakınca olmaz.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cevaplar için teşekkürler malesef şarj dinamosu perşembeye ancak ellerinde olabilirmiş benim sinirlendiren bir kaç defa sormama rağmen kullanabilirsiniz bir sıkıntı olmaz demeleri 

Bu işin ustaları onlar, biz değiliz ki bir arıza lambasının yanması o işi tam verimsiz yaptığı anlamına geliyor mu? Bilmiyorum.

Siz kullanın yolda kalırsanız, alo dersiniz çekerler. (ÜCRETSİZ)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu işin ustaları onlar, biz değiliz ki bir arıza lambasının yanması o işi tam verimsiz yaptığı anlamına geliyor mu? Bilmiyorum.

Siz kullanın yolda kalırsanız, alo dersiniz çekerler. (ÜCRETSİZ)

daha geçenlerde Serhat ücretsiz çekici olsun diyordu sende bişeyler yazmıştın. Şimdi var mı yok mu? Ford Yol Yardımı kısmında kaza durumunda yazmışlar arıza için göremedim bi ücret vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

daha geçenlerde Serhat ücretsiz çekici olsun diyordu sende bişeyler yazmıştın. Şimdi var mı yok mu? Ford Yol Yardımı kısmında kaza durumunda yazmışlar arıza için göremedim bi ücret vs.

Garanti kapsamında değişecek bir parça varsa yol yardım ücretsiz, aksi hallerde ücretli.Serhat ise hepsinde ücretsiz olsun hem insan çeker demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uzatılmış garanti durumunda da böyle yani? Eminsin demi :)

Sonuçta senin servisin parçan gelecek diyor, olmasa bile orada oldururlar :D Elimde sözleşme yok; emin değilim tabi ki. 

Zor iş değil yarın konu sahibi abimiz telefon açıp sorabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Farları kullanmazsanız 6-7 marş basımı ve 4-5 saat idare eder.

Akünün durumuda önemli tabii, bizim Cmax lamba yandıktan bir saat sonra sıfırlamıştı aküyü, gösterge bile açılmıyordu. Çeki demirini almak için koltukları yatırıp bagaja girmiştim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabamı "problem olmaz kullanabilirsiniz" tavsiyelerine rağmen 3 gün boyunca yatırdım 4.gün çağırdılar gittim Bendeki artık nasıl bir şans ise artık yeni gelen şarj dinamosuda bozuk çıktı bir tane daha istediler bende aracı serviste bıraktım ertesi gün servis müdürü beni arayıp motor kontrol ünitesinin şarj dinamosu yüzünden yandığını garanti kapsamında ikisinin değişeceğini ancak cuma günü (bugün) aracı alabileceğimi söyledi Çaresiz kabul ettim Velhasıl bugün gidip aracı aldım motor sadece şarj dinamosu için 380 tl para ödedim (garantiyi 2 sene uzatmıştım) araca binip eve geldim titreme problemi azalmış olmakla birlikte devam ediyor diğer dikkatimi çeken bir konuda yol bilgisayarı depodaki yakıta göre menzili nerdeyse %50 fazla gösterip yaklaşık 400 m de 1 km menzil düşürüyor ben o kadar çok bunalmıştımki arabayı tekrar götürmeye erindim servis sorumlusunu arayıp durumu bildirdim "hocam bir kaç gün kullanın düzelmezse hallederiz" dediler Velhasıl durum bundan ibaret

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.