Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tsi Vs Tdci

Osman Kemal

Önerilen Mesajlar

Kardeş turbo benzinli bir şeyler al. Bugün TSI motor tarafından fena halde çarpıldım.    TSI veya EB bol beygirli bir şeyler arayın.

Size tok karnına 2.0 TDCi Superchips'li 170 HP  - 423 Nm. torklu Ford Mondeo yazıyorum, sinirleri yatıştırır.   (Gaza getirmek böyle birşey olsa gerek)  :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Size tok karnına 2.0 TDCi Superchips'li 170 HP  - 423 Nm. torklu Ford Mondeo yazıyorum, sinirleri yatıştırır.   (Gaza getirmek böyle birşey olsa gerek) 

Hakan Bey takip ediyorum. Arabayı değişeceğim zaman temiz bir Selective denk gelirse değerlendirebilirim. 2.0 dizel otomatik Mondeo beğenilmeyecek araba değil. 

Bu arada geçenlerde yalıtım yaptığınızı görmüştüm. Yalıtımı yetersiz mi Mondeo'nun?  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biraz daha açıklayıcı olmak adına iki tane ilanı koyuyorum misal bunlar arasında yakıtta olsun diğer kolite algısı ve uzun dönem sıkıntılarında olsun hangisi neden tercih sebebidir..

1-http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2014-model-hatasiz-boyasiz-1.6-tdci-titanium-smart-paket-203563585/detay

2-http://www.sahibinden.com/listing/vasita-otomobil-volkswagen-acil-bayan-doktordan-cam-tavanli-beyaz-2014-golf-1.2-tsi-comfort-193481856/detail

evet.

Aydın Baran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında yakıtta önemli bir unsur şu anki aracımdan(dizel-308) tekrar benzinliye geçmek beni korkutmuyor değil...şartlar eşit olsa idi yani golf'de TDİ olsa idi sonuca daha kolay ulaşacaktım.

Birinin benzinli diğerinin dizel olması,Vergi avantajları,ne biliym FOCUS ta güçlü olsada milletimizde olan GOLF algısı,birde focusun kasa değiştirmesi,kafayı iyiden iyiye karıştırıyor. Gözü kapatma zamanı geldi sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biraz daha açıklayıcı olmak adına iki tane ilanı koyuyorum misal bunlar arasında yakıtta olsun diğer kolite algısı ve uzun dönem sıkıntılarında olsun hangisi neden tercih sebebidir..

Performans: 0-100 hızlanmalarında saliseler var. Araçlar boşken burun farkıyla Golf, dolu veya rampa kullanımında bariz Focus önde.

Ekonomi: Kullanıcı yorumlarına bakılırsa Golf ortalama 1,5  litre fazla yakıt tüketir. Bu da yıllık 15.000 km için yaklaşık 1000 TL fazla para ödemek anlamına gelir. Fakat bunun 350 TL'si motor hacminden dolayı geri gelir.

Kullanım: Sürüş konforu açısından Golf önde. Kullandınız mı fark anlaşılıyor. Fakat bu, Focus'un konforsuz olduğu anlamına gelmiyor. Mesela Civic'ten sonra da bana Focus çok konforlu gelmişti. Fakat konfor konusunda bu sınfta çıtayı VW belirliyor. (Golf V dahi imzamdaki araçtan konforlu. Bu kasa Focus'a da bindim. Bence yine Golf.)

Sürüş dinamikleri açısından önceki Golf'lerle kıyaslandığında Focus'a önde denebiliyordu. Yeni Golf'ün bu noktada Focus'a çok yakın olduğu söyleniyor. Hemen hemen bütün testleri izledim; yorumları inceledim.

İç mekan: Golf daha kaliteli izlenimi veriyor. Ben bunları ayrıntılardaki başarısına veriyorum. Focus da kaliteli; ancak bu noktada oyum Golf'ten yana. Bunun yanı sıra Golf'ün içi daha geniş, özellikle arkada çok cömert. Focus, özellikle arka diz mesafesinde biraz sıkıntılı. Golf'te iç hacim verimliliği noktasında resmen sineğin yağı çıkarılmış.

İkinci el: Her ne kadar VW araçları ikinci elde çok avantajlı da olsa, dizel Focus,  benzinli Golf'ten daha kolay satılacaktır. İkinci elde pek zararınız olmaz ikisinde de.

Önerim: Focus TDCI. Ben ısınamadım bu 1.2 TSI motora. 122 hp veya 140 hp deseydiniz(DSG şartıyla) çok fazla ekstra bir yakıt külfeti getirmeyeceğinden Golf derdim. Bir de TSI motor DSG ile alınmalı kanısındayım. Düz vitesli  TSI motorun pek bir esprisi yok.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakan Bey takip ediyorum. Arabayı değişeceğim zaman temiz bir Selective denk gelirse değerlendirebilirim. 2.0 dizel otomatik Mondeo beğenilmeyecek araba değil.  Bu arada geçenlerde yalıtım yaptığınızı görmüştüm. Yalıtımı yetersiz mi Mondeo'nun?  

Yeterince iyi yalıtımı var ama kış lastikleri biraz rahatsız etti beni, birazda arabayla uğraşmayı seviyorum diyelim.

Birinin benzinli diğerinin dizel olması,Vergi avantajları,ne biliym FOCUS ta güçlü olsada milletimizde olan GOLF algısı,birde focusun kasa değiştirmesi,kafayı iyiden iyiye karıştırıyor. Gözü kapatma zamanı geldi sanırım

Ramazan Çakır gayet güzel açıklamış, bende sizinle aynı fikirdeyim Tdi Golf olsaydı fiyatı Focus ile aynı olsaydı hiç düşünmeye gerek yoktu ama öyle değil, gözü kapatmak lazım, bana göre tercihinizi Golf'den yana yapacaksınız :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakmayın milletin tsi ler 5lt yakıyor diye sallamalarına

Forumda gerçek kullanıcıları var. Bu değerlerin görülebileceğini söylüyorlar. Son olarak Engin UZUNOĞLU, epey bilgilendirici bir paylaşımda bulunmuştu. Neden sallasınlar. Sonuçta forumda herkes bildiğini paylaşıyor. En nesneli de gerçek kullanıcılardır. Tabi kimse dizelden az yakacağı iddiasında değil.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Huseyin kardes senin golfe binmedigin kullanmadigin ortada.tasarimi seni heyecanlandirmayabilir benide heyecanlandirmiyor.tsi motor benzinli bir arac icin ekonomik, dizelle karsilastirilmasi haksizlik.duz yolda senin focusu her turlu koparir 1.2 tsi yokusta sanmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Huseyin kardes senin golfe binmedigin kullanmadigin ortada.tasarimi seni heyecanlandirmayabilir benide heyecanlandirmiyor.tsi motor benzinli bir arac icin ekonomik, dizelle karsilastirilmasi haksizlik.duz yolda senin focusu her turlu koparir 1.2 tsi yokusta sanmiyorum

nereye kopup gidiyormuş 1.2 tsiler?O işler öyle kağıtta yazanla olmuyor. Memleketin heryeri de otoban olmadığına göre?1.2 tsi yavaş kopsun derim sadece. O motorla da focus dizelle yarışan artık 10 lt mi görür 15 litre mi Allaha kalmış

Forumda gerçek kullanıcıları var. Bu değerlerin görülebileceğini söylüyorlar. Son olarak Engin UZUNOĞLU, epey bilgilendirici bir paylaşımda bulunmuştu. Neden sallasınlar. Sonuçta forumda herkes bildiğini paylaşıyor. En nesneli de gerçek kullanıcılardır. Tabi kimse dizelden az yakacağı iddiasında değil.

Düz yolda 80 é baglarsın aracı kağnı gibi gider 5 ltyi bulursun.O zaman zaten her araç az yakar.Ben 2.7 yi gördüm o şekilde. Peki kıyas bu mu? Hiçbirimiz o şekilde arac kullanamayız.Kullanacaksak ne diye gidip golf alıp o kadar para yatıracaz? Bunlar önemli sorular

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.