Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Uzun Soluklu Düşük Maliyetli Seçim Önerisi

Erdem C.

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Ford sahibi olacağım düşüncesiyle aranıza yeni katıldım.

Mevcut durumda 2.0 benzinli bir suv kullanıyorum.

Yakıt şuan yaklaşık 12 litrelerde ... En öncelikli hedefin her anlamda maliyetleri düşürmek, 2. el sıkıntısı yaşamamak ve bakım avantajlarından yararlanmak.

Farklı markalara baktım ancak uygun bir model tutturabilirsem ford focus daha güçlü bir alternatif olacak gibi görünüyor.

2015 focus tasarımı ve donanımı çok hoşuma gitti. Ancak çok fazla model var.

Nadiren şehir dışı yolculuğu yapıyorum ama yazın düzenli olarak yapılacak gibi.

Aile arabası hem de çocuklu dolayısıyla arka koltuk önemli ...

Görünüşe göre titanium seçim en anlamlı olanı. Ancak motor çeşitleri çok. 1.0 modeli düşündüm ancak sanki uzun yol yapılıyorsa veya yokuş v.b. durumlar varsa sıkıntı yaratacak gibi. Kaldı ki klima v.b. ihtiyaçlar da var.

Sonuçta kafalar karışık ve çözüm önerileri için sizlere sormak istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 ay sonra dizel otomatik gelecek Titanium versiyonu ise 80 bin liraya alınabilecek eğer onu beklerseniz onu tavsiye ederim. (Zam gelirse karışmam :) )

Manuel için 1.0 Ecoboost yetersiz kalmaz ilerde otomatik versiyonu da satılacağından popülaritesi bir nebze artacaktır diye umuyorum.

Yine de 2.el satışı düşünüyorsa her zaman dizel almakta fayda var :yeah: Sizin sınırınız önemli aslında birazda.

Birde mevcut aracınızı keşke profilinize girseydiniz onun hakkında yorumlarınızı, ''benim arabam'' bölümünde okuyabiliriz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 ay sonra dizel otomatik gelecek Titanium versiyonu ise 80 bin liraya alınabilecek eğer onu beklerseniz onu tavsiye ederim. (Zam gelirse karışmam :) )

Manuel için 1.0 Ecoboost yetersiz kalmaz ilerde otomatik versiyonu da satılacağından popülaritesi bir nebze artacaktır diye umuyorum.

Yine de 2.el satışı düşünüyorsa her zaman dizel almakta fayda var :yeah: Sizin sınırınız önemli aslında birazda.

Birde mevcut aracınızı keşke profilinize girseydiniz onun hakkında yorumlarınızı, ''benim arabam'' bölümünde okuyabiliriz :)

80 bin lira bütçemizi oldukça aşıyor ... Aslında bütçe tavanı 70 bin dolaylarında.

Otomatik olması istediğimiz özelliklerden biriydi ama 1.0 için mevcut durumda yok sanırım.

Yakıt tüketimi 1.0 ile düşük olacaksa titantium versiyonu denenebilir mi ? Dizele göre 1.0 motor belli bir noktaya veya kullanıma kadar daha verimli olacaktır sanırım.

Mevcut araca çok hakim olmadığım için belirtmek ve yorumlamak istemedim. Sonraki araç ile ilgili planlamalar yapmaya çalışıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

80 bin lira bütçemizi oldukça aşıyor ... Aslında bütçe tavanı 70 bin dolaylarında.

Otomatik olması istediğimiz özelliklerden biriydi ama 1.0 için mevcut durumda yok sanırım.

Yakıt tüketimi 1.0 ile düşük olacaksa titantium versiyonu denenebilir mi ? Dizele göre 1.0 motor belli bir noktaya veya kullanıma kadar daha verimli olacaktır sanırım.

Mevcut araca çok hakim olmadığım için belirtmek ve yorumlamak istemedim. Sonraki araç ile ilgili planlamalar yapmaya çalışıyorum :)

1.0 otomatik bu yıl sonunda çıkacak, belki bize özel model yılından dolayı 2016'ya da sarkarsa sorumluluğu üzerime almam :) Şahsi görüşüm beklemezlerden yana ama.

Yine şahsi görüşüm 1.0 Titanium liste fiyatı indirim gelmesine rağmen bence hala bir tık yüksek. Ay sonlarında felan veya 444'lü hat ile elinde 1.0 olan bayii ile görüşüp iyi bir indirim alırsanız çok iyi olur (62'yi aşmasın fiyat). Ama siz uzun soluklu kullancağım diyorsunuz buradaki 2-3 bin fark sizi çok etkileyemeyebilir bunun kararını siz daha iyi verirsiniz.

Yine de 2.el maaliyeti için dizel diyorum.

Yakıt tüketimi düşük olur mu?

Sabrınız iyi ise olur :) Yüksek devirlere çıkmadan aracı sürebiliyorsanız bunu elde etmek mümkün, ama aracı tam performanslı sürmek isterseniz klasik 1.6 kadar tüketir. 

Maksimum tork bandı düşük devirden başladığı için şehiriçinde gaza yüklenme isteğiniz fazla olmaz klimalar da eskisi gibi aracı etkilemiyor (ekstrem durumlar hariç tabi ki)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 otomatik bu yıl sonunda çıkacak, belki bize özel model yılından dolayı 2016'ya da sarkarsa sorumluluğu üzerime almam :) Şahsi görüşüm beklemezlerden yana ama.

Yine şahsi görüşüm 1.0 Titanium liste fiyatı indirim gelmesine rağmen bence hala bir tık yüksek. Ay sonlarında felan veya 444'lü hat ile elinde 1.0 olan bayii ile görüşüp iyi bir indirim alırsanız çok iyi olur (62'yi aşmasın fiyat). Ama siz uzun soluklu kullancağım diyorsunuz buradaki 2-3 bin fark sizi çok etkileyemeyebilir bunun kararını siz daha iyi verirsiniz.

Yine de 2.el maaliyeti için dizel diyorum.

Yakıt tüketimi düşük olur mu?

Sabrınız iyi ise olur :) Yüksek devirlere çıkmadan aracı sürebiliyorsanız bunu elde etmek mümkün, ama aracı tam performanslı sürmek isterseniz klasik 1.6 kadar tüketir. 

Maksimum tork bandı düşük devirden başladığı için şehiriçinde gaza yüklenme isteğiniz fazla olmaz klimalar da eskisi gibi aracı etkilemiyor (ekstrem durumlar hariç tabi ki)

Son bölümdeki yorum biraz kafa karıştırıcı oldu ...

Dediğiniz gibi çok sabırlı değilim, zaman zaman performanslı kullanım seviyorum. O zaman bu durumda aynı fiyat gözüken 1.6 benzinliye mi dönmeliyiz ? Hem otomatik imkanı yakalamış oluruz.

Dizel titanium ile 1.0 arasında listede 10 bin civarı bir rakam gözüküyor. Bu alınabilir bir risk mi bilemedim.

Hatchback ve sedan seçimi konusu sadece zevke mi bağlı yoksa kritik noktalar var mı ?

Not: Bu saatte verdiğiniz destek için çok teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle rica ederim.

Gözünüzü korkutmaktan ziyade aracın ekonomikliğini abartmak istemedim çünkü doğru kullanımda ciddi düşük tüketimi sergiliyor araçlar, yani teknik değerleri bakınca yanılmanızı istemedim ondan böyle uyardım.

Bu başlık alınta direk kullanıcıların verdiği değerleri inceleyebilirsiniz. Hem ş.içi hem uzun yol içerikli yorumlar mevcut.

Şunu da ekliyelim o zaman; şimdiye kadar 1.0 eb yakıtından memnun kalmayıp şikayet edeni görmedim  :aman:  

Uyarmamdaki sebeplerden biri de şu; aracın kullanımı ciddi manada çok zevkli bu zevke kapılıp giderseniz tüketim yükselir, ee okadar da olsun değil mi?  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün hatchback ve sedan modellerini tekrar inceledim.

1.6 titanium hatchback çok dikkat çekici. Test sürüşü talep edeceğim.

Tabii ekonomik değerlendirmelere de devam ediyorum.

Bu arada haftaiçi günlük 80 km yol yapılması durumunda hangi araç daha anlamlı olur.

Fabrika çıkış rakamları ile hesap yapmak zor ama çok trafik olmayan bir güzergahtan bu mesafe alınsa aylık yaklaşık maliyet önemli bir konu.

Buna bağlı olarak dizel ve 1.0 arasındaki fark değerlendirilebilir gibi ...

1.0 için performansta, yokuş veya araç geçişlerinde sıkıntı olur mu acaba korkusu yaşanmıyor değil.

Okuduğum yazılar hız sabitleme ile oldukça kontrollü kullanımları içeriyor ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erdem Bey, turbo beslemeli 1.0 Eb motor, atmosferik 1.6 motordan nispeten daha iyi bir performans sunacaktır. Silindir hacmine aldanmayın. Yokuşlarda ise  1.6'dan daha iyi çekeceği kesin. İkinci el açısından ise bence dizel (Türkiye'de yaşadığımız için) daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erdem Bey, turbo beslemeli 1.0 Eb motor, atmosferik 1.6 motordan nispeten daha iyi bir performans sunacaktır. Silindir hacmine aldanmayın. Yokuşlarda ise  1.6'dan daha iyi çekeceği kesin. İkinci el açısından ise bence dizel (Türkiye'de yaşadığımız için) daha mantıklı.

Cevabınız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.

Dikkat çeken bir ayrıntı 1.0 motorun titanium seçeneği daha ulaşılabilir bir rakamda ...

Full paket olması ve düşük tüketim çok hoşuma gitti.

Benzinli olması ileride ekonomik olarak sıkıntı yaratabilir gibime geliyor. Ama emin değilim. Acaba 1.0 motora tüp takılır mı takılırsa bir anlamı olur mu ?

Aslında otomatik olsa çok iyi olurdu ama bu durumda tek seçenek 1.6 benzinli oluyor bu durumda da çok ekonomik diyemeyiz sanırım.

Dizel otomatikler ilerleyen aylarda gelecek galiba ama şu durumda bile fiyatlar çok yüksek kimbilir otomatik ne düzeyde olur ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevabınız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.

Dikkat çeken bir ayrıntı 1.0 motorun titanium seçeneği daha ulaşılabilir bir rakamda ...

Full paket olması ve düşük tüketim çok hoşuma gitti.

Benzinli olması ileride ekonomik olarak sıkıntı yaratabilir gibime geliyor. Ama emin değilim. Acaba 1.0 motora tüp takılır mı takılırsa bir anlamı olur mu ?

Aslında otomatik olsa çok iyi olurdu ama bu durumda tek seçenek 1.6 benzinli oluyor bu durumda da çok ekonomik diyemeyiz sanırım.

Dizel otomatikler ilerleyen aylarda gelecek galiba ama şu durumda bile fiyatlar çok yüksek kimbilir otomatik ne düzeyde olur ...

Bir çok sorunuza yanıtı dün vermiştim. Rakamlar tahmini değildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.