Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus 1.6 Powershift Hakkında

Barbaros Karaca

Soru

Herkese selamlar. Yaklaşık 10 gün kadar önce 2015 focus 1.6 powershift sedan siparişi verdim. Şubatın 2. Haftası aracın bayiye geleceği söylendi. Ben de bu sureyi bekliyorum şu an. Araç ilk aracım olacak inşallah. Bir kaç gündür forumu inceliyorum. Özellikle powershift şanzıman hakkında çoğu kullanıcıda aynı sorunların meydana geldiğini ve sorunun çözümü konusunda bugüne kadar pek bir ilerleme kaydedilmediğini fark ettim. Size sorum şu: 2015 focuslarda da aynı şanzıman mı kullanıldı? Her hangi bir iyileştirme mevcut mu? Benim bu konuda bilgim olmadığı için siz deneyimli focus kullanıcılarından sorularıma cevap verebilecek olan olursa çok memnun olurum. Açıkçası aracı alıp almamak konusunda kararsız kaldım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aslında otm. zevkten çok ihtiyaç ve rahatlık için tercih ediliyor...

@Mehmet Demir, de onu demek istedi işte. Sadece hafta sonları uzun yolda kullanılacak arabada otomatik vitesten daha çok cruise control ihtiyaç değil midir. Yani performans kullanımı hariç zaten son viteste gideceğin arabada hız sabitleme oto v,testen daha rahatlık sağlar.

Otomatik vites sşehir içi yoğun trafikte kullanan için şarttır bence.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba. Bahsettiğim gibi aracı genelde haftasonları kullanacağım. Aslında dediğiniz gibi otomatik yerine manuel tercihi yaparak donanım atlatma ya da paket ekletme imkanım olurdu. Eşim de yeni yeni otomobil kullanmaya başladı. İleride kendisinin otomatik bir araç ile daha rahat edebileceğini düşünmem aracı alırken otomatik tercih etmemde etkili oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınız hayırlı olsun.

Düşük torklu bir araçta, forum üyelerinin bahsettiği şanzıman sorunlarını yaşama şansınız bence çok daha düşük. Otomatik vitesli araçların başı genelde yüksek torkla dertte. Tahminen EB ve dizel motorlar, söz konusu şikayetlere daha yatkın olacaktır. Bu arada otomatik tercih etmeniz bence yerinde olmuş. Otomatiğin konfora katkısı diğer donanımlardan fazla. Tabi hızlı bir otomatiğin. PS, yapısı gereği buna cevap verecektir. Eşiniz de rahat edecektir. Hayırlı, kazasız, belasız kullanmanız dileğiyle...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Tahminen EB ve dizel motorlar, söz konusu şikayetlere daha yatkın olacaktır.

Eb'de çift kavrama yok (2.0 vb benzinlilerde kullanılıyor), dizelde ise yıllardır 2.0 tdci ile kullanılan ıslak kavrama yer alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eb'de çift kavrama yok (2.0 vb benzinlilerde kullanılıyor), dizelde ise yıllardır 2.0 tdci ile kullanılan ıslak kavrama yer alıyor.

Gelecek araçlar için bir öngörüde bulundum "olacaktır" derken. Yeni gelecek 1.5  dizel ve EB motorlarda çift kavrama kullanılmayacak mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.