Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6 Tdci Titanium Hakkında

Ayaz Bulut

Önerilen Mesajlar

herkese merhaba aranıza yeni katıldım 2010 model focus 1.6 tdci sedan titanium almak istiyorum genelde baktığım araçlar 0-100.000 km arasında, değişen olmayan kaportada bir kaç parçada boya olan araçlar  fiyatları 40 ila 46 bin arası değişiyor sizce normal mi yoksa ben mi fazla buluyorum ikinci sorum dizelin yakıt tüketimi ile alakalı genelde istanbul ve sehiriçi kullanıcısıyım km de kaç krş. yakar bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul'da ş.içi 6.5 litre civarı yakar, sürüş ve trafiğe göre düşebilir. Kuruş hesabını siz yaparsınız artık.

Fiyatlar eğer o civarda seyrediyorsa biz ne kadar fazla görürsek görelim piyasa öyledir yapacak pek birşey yok pazarlık dışında. Km çok düşük olmadıkça 46 bin fazla benim fikrim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende 2010 Tdci Hb var. İstanbul trafiği tahminim 7,5 litre. Gebze'de bu şekilde yakıyordum normal kullanımda. O da 28 kuruş civarı yapar.

Fiyat noktasına gelince. Geçenlerde bakmıştım; temiz, az kilometreli, kazasız boyasız araçlara 50.000 bile yazan var.

Eğer araç çok temiz ve kilometre  düşükse 46.000 verilebilir. Gerçi biraz ezbere konuşuyoruz. Araçları görmek lazım.

Ancak araç fiyatlarında yukarıda bahsettiğimiz durumlar oldukça belirleyici. 

Benim gibi birinden araç alacak olsaydınız hiç düşünmeyin, satıcı ne istiyorsa gözünüzü kapatın verin derdim.  ^_^

Bu arada bütçenizi bilmiyorum ama eğer üzerine koyabilecekseniz, almışken Focus 3 alın derim.

Focus 2'den genişlik dışında her konuda önde ve farklı bir araç. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok keyifli bir araç tavsiye ederim.Kendi aracımı 24000 km de almıştım 9 ay önce şimdiki fiyatları görüyorumda tam zamanında almışım diyorum.

Yakıt konusuna gelince hep kısa mesafe kullanıyorum.Ş.içi 5.8 ortalamam şuanda.Yazın 5.5 & 5.6 falan yakıyorum.Uzun yolda 4.0 & 4.5 arası yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende 2010 Tdci Hb var. İstanbul trafiği tahminim 7,5 litre. Gebze'de bu şekilde yakıyordum normal kullanımda. O da 28 kuruş civarı yapar.

Fiyat noktasına gelince. Geçenlerde bakmıştım; temiz, az kilometreli, kazasız boyasız araçlara 50.000 bile yazan var.

Eğer araç çok temiz ve kilometre  düşükse 46.000 verilebilir. Gerçi biraz ezbere konuşuyoruz. Araçları görmek lazım.

Ancak araç fiyatlarında yukarıda bahsettiğimiz durumlar oldukça belirleyici. 

Benim gibi birinden araç alacak olsaydınız hiç düşünmeyin, satıcı ne istiyorsa gözünüzü kapatın verin derdim.  ^_^

Bu arada bütçenizi bilmiyorum ama eğer üzerine koyabilecekseniz, almışken Focus 3 alın derim.

Focus 2'den genişlik dışında her konuda önde ve farklı bir araç. 

ramazan bey görüşleriniz için tşk ederim.. 

Çok keyifli bir araç tavsiye ederim.Kendi aracımı 24000 km de almıştım 9 ay önce şimdiki fiyatları görüyorumda tam zamanında almışım diyorum.

Yakıt konusuna gelince hep kısa mesafe kullanıyorum.Ş.içi 5.8 ortalamam şuanda.Yazın 5.5 & 5.6 falan yakıyorum.Uzun yolda 4.0 & 4.5 arası yakıyor.

ibrahim bey sizin araç yakmıyor kokluyor sanırım :) ben bu değerleri ilk kez duyuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ramazan bey görüşleriniz için tşk ederim..

ibrahim bey sizin araç yakmıyor kokluyor sanırım :) ben bu değerleri ilk kez duyuyorum.

Daha dusugude var 5.3 le istanbul ici gezeni biliyorum[emoji2]

Ben cok yakiyorum diyodum burdaki degerler gore gayet iyiymis bizimkide[emoji3]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakıt konusunu eledim lakin 2. el piyasası çok ucuk en iyisi 2009 modeline bakmak olacak sanırım 

2010 buçuk ve 2011 modellerde anahtarsız çalıştırma da olduğu için 1000-2000 arası oynuyor. 

Dizel dolu bir araç bir de diğer şartları da iyiyse uyguna bulmak zor. Bir şeylerden feragat etmek gerekiyor bütçeye göre aranıyorsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel arabalar yüz bin km den sonra hesaplı satılmaya başlıyorlar Temiz düşük km bulmanızı tavsiye ederim .onuda bulması epey zor denk düşürmek lazım.yeni araba alanlardan veya ev almak için satanlardan .

Aynen oyle 3 ay aradim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha dusugude var 5.3 le istanbul ici gezeni biliyorum[emoji2]

Ben cok yakiyorum diyodum burdaki degerler gore gayet iyiymis bizimkide[emoji3]

Kayseri'de yazın şehir içinde rahat bir güzergahta şehir içi 5,5 litre tutturuyorum.

İstanbul'da da şehir içinde rahat bir güzergahta ilerlenecekse iyi değerler yakalanabilir.

Trafik durumu ve kullanım şekli yakıtta oldukça değişken değerler doğuruyor.

Bu arada 7,5 litre Gebze koşullarında, sakin kullanımda ve en fazla 3. vitese çıkabildiğim bir değerdi.

Şehirler arası şu an(Sivas-Kayseri arası kış koşullarında) 100-110 km hızlarda 18-19 kuruş yakıyorum. Her seferinde depoyu doldurur ve ölçüm yaparım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.