Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Mk Focus Için Geri Görüş Kameralı Cyclon Marka Navigasyon

Sertaç Güngör

Soru

Arkadaşlar 2014 Fiesta aracımda kullanıp son derece memnun kalmıştım Cylone markasından arabanın orjinalliği bozulmadan takmışlardı. Bluetooth telefon ve geri görüş kamerasını çok sevmiştim dvd tv vb özelliklerini çok kullanmadım. Ama araba park halindeyken tv süper çekiyor.

Şimdi mailime cevap geldi makyajlı kasa FOCUS için olanlar şubat ortasında satışta olacakmış.

Araç bluetooth telefon aparatı Parrot Minikit neo hd 2 içinde yazıştım oda o vakitlerde Türkiye'de satışta olacakmış.

Sertaç Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sync2 ile entegrasyon çalışması yapıyoruz diyorlardı, demek işi bitirmişler. Güzel haber.. 

Abi malum sync 2 Titanium ile geliyor haliyle orcinal ekran var :P Kim değişir canım onu :P

Diğerlerine sync çakmasını eklesinler, diğer donanımlar mis gibi giderli olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi malum sync 2 Titanium ile geliyor haliyle orcinal ekran var

Hem Navitech hem de Cyclone'cular aynı şeyi söyledi Yakup, arabada -aktif- durumda Sync2 olmasa da anladığım kadarı ile ya yazılımsal ya da kablolama vs. kısmında bir uyumsuzluk var. Şu anda elimizde olan Nav.setlerini (Focus3 için) kullanabilir miyiz?! Diye sorduğumuzda iki firma da aynı cevabı verdi. "Bizim Sync2'ye uyumlu ekipmanı ayarlamamızı bekleyin"  ...belki Microsoft kıllık yapmıştır, atıyorum fazladan lisans parası almak için ufak - tefek şeyler değiştirmiştir ... ama sonuçta şu an Focus MCA'ya ve Kuga ICA'ya sonradan navigasyon takamıyoruz.  Adamlar hem T.C'de hem de Ford Int. ile anlaşmalı olduğu için el mecbur bekliyoruz   :(

Onun için de Sertaç bey "Şubat Ortasında Yeni Nav.steleri geliyor" dediğinde vallahi sevindim.  Aralık'ta araç verdiğimiz ve Nav.bekleyen müşterilerimiz var...

edit : bak aklıma ne geldi ... belki standart hale gelen "Lastik Basınç Uyarı Sistemi" bu -uyarlama- gereğini doğuruyordur.  elektronik pek de kafamın bastığı bir konu değil, o yüzden elemanlara -neden- diye çok da üstelemedim.  Eski usul, çelik ... lastik ... benzin adamıyım ben yahu, silikon du, devreydi ... işte ancak sonradan öğrendiğimiz kadarını biliyoruz  :)

Fiyatı ne olacak acaba?

2,000TL + gibi bir rakam bekliyorum, ama 2,700 - 2,800 gibi değil ... daha çok 2,300 gibi gibi. Tam rakam Şubat başındaki Merkez Bankası Efektif (Dolar) kuruna bağlı olur tabiki.  

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkes farklı bir şeyler söylüyor 12 titanium x için cyclone yada navitech alacağım araca özelliklede ses komutlarına uyumlu olan hangisi? yoksa ben de mi yeni çıkacak navigasyon serilerini beklemeliyim? tabi f3 e uygun olur mu o da ayrı bir sorun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus MCA için entegrasyonu yapılan ve Sertaç bey'in bahsettiği Nav.setleri "sesle kumanda" uyumlu olacak (aracınızda bu opsiyon varsa onunla birlikte çalışacak) MCA olmayan (makyajsız) Focus'lar için hem Cyclone hem de Navitech'in piyasada nav.setleri zaten var. Fiyatları (özelliklerine göre) 1,800 ile 2,300TL arasında değişiyor (Montaj+KDC dahil) onlardan birisini alıp takabilirsiniz.

... elektronik işinden anlayan arkadaşlarımız daha detaylı bilgi verebilir ama yanlış hatırlamıyorsam Focus3 için olan ve halen piyasada bulunan setler "sesle kumanda" desteklemiyor ... ama az önce söylediğim gibi bu işi çok daha iyi bilenler var (aramızda) onlar daha doğru bilgi iletir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

251 y navitech modelini almayı düşünüyordum hatta 1400 tl fiyat verdiler yalnız sesle kumanda özelliklerini (direksiyon üzerinden) destekleme konusunda her kafadan ayrı bir ses çıkınca benimde kafa karıştı

Sami Lale tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sn. Sami LALE CYCLON ve NAVİTECH hemen hemen tüm focuslara uyum sağlıyamıyor. cyclonun 8inç ekran olması güzel avantaj ama araç hoparlörlerinde de ugak tiz ve sanki karıncalı bi şekilde çalıştırıyor bluetooth  ta bile ses kalitesi iyi değil.  Ama şuan aracımda olduğu Necvox Platinum aracımda sorunsuz bi şekilde çalışıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Navitech nx-232r sesli komutu oto parkı vs destekliyor. Benim aracımda var. Tit sp 2013 model.

251y modelini araca taktım sesli komutu desteklemediğini söylediler belkide başından savdılar şimdi içime bir kurt düştü de gerçeği nasıl öğreneceğiz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

251y modelini araca taktım sesli komutu desteklemediğini söylediler belkide başından savdılar şimdi içime bir kurt düştü de gerçeği nasıl öğreneceğiz?

Nx 232r destekliyor kesin olarak söyleyebilirim. 251 desteklemiyor sanırım dediğiniz gibi. İnternet stesinde yazıyor olması lazım Navitech in

251 y navitech modelini almayı düşünüyordum hatta 1400 tl fiyat verdiler yalnız sesle kumanda özelliklerini (direksiyon üzerinden) destekleme konusunda her kafadan ayrı bir ses çıkınca benimde kafa karıştı

Hayırlısı olsun içinize hangisi siniyorsa onu alın.Otomatik park sync direksiyondan kumanda vb.. özelliklerin tamamı bende aktif kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.