Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 sony hakkında

Mithat

Önerilen Mesajlar

Şu anda gelmiş bütün araçlara fason bir Sony yazısı imal ettirip ses ünitesinin uygun bir yerine yapıştırsak pek çok kullanıcı çok bir mutlu olacak.

Keramet ünitede değil aslında. Sony lerdeki hoparlörlerin sayısı fazla. Yanlış hatırlamıyorsam 9 olması lazım. 4 tane kapılarda birde subwoofer var. İnsanlar hoparlörlerin kerametini üniteden sanıyor. Oysa alet aynı alet. Gerçi üzerindeki hoparlörde fena değil. Ses tınısı falan gayet güzel ama kapı trimleri rijit değil. Benimkiler zırıldamaya başladı bile. Bir ara söküp trimleri arka taraflarından izole edeceğim. O arada belki hoparlörleride değiştiririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben istemezdimki. Titaniumların içi siyah. Titanium almamamdaki önemli etkenlerden birisiydi. Varsın kolumu dayadığım yer kaplı olmasın. Beni hiç kasmıyor.

Bu arada arkadaşımda titanium var, ond ada bası açıp sesi 8-9 a getirince zırıldıyor. Ben önce çocuk koltuğundan sandım ama trimlerden geliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende hoparlörlerde bir zıngırdama felan yok ama soldaki kapı ile konsol arasında bir yerden zırıltı geliyor onun yerini bulamadım bi türlü....Birde arka kapı üzerindeki ufak hoparlörlerin olmaması araç içindeki ses dağılımının dengesiz olmasına yol açıyor sanki...Gerçi kulağı çok hassas olmayan birisinin anlayacağı bir farkta diil ama sony ile bu ses sistemi arasında en büyük fark o hoparlörlerin sayısı zaten,yoksa zaten ünitenin aslı yine sony tarafından üretilmiş,sadece üzerinde sony yazmıyor o kadar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben istemezdimki. Titaniumların içi siyah. Titanium almamamdaki önemli etkenlerden birisiydi. Varsın kolumu dayadığım yer kaplı olmasın. Beni hiç kasmıyor.

Bu arada arkadaşımda titanium var, ond ada bası açıp sesi 8-9 a getirince zırıldıyor. Ben önce çocuk koltuğundan sandım ama trimlerden geliyor..

Hmmm, ellettirmek gerek yani..Bu adamlar bu işe yaramaz ayrıntıyı neden adam gibi yapmazlar ki :)

Ben kaplamayı renk'e tercih ediyorum maalsef...Bir takım detaylar Titanium'a binen biri için tekrar onu almasına ittiriyor..Daha önce alt donanım alsaydık belki böyle hissetmezdik ama bazı detaylar önemli olabiliyor..

Tabi sizin gibi kişileri etkilemiyor :D değiştirme zevki ayrı bir zevk yorum yapılamaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim umurumda olmaz. Mondeonun 4 kapıda kaplıydı gene umurumda değildi. Bence içinin açık renk ve ferah olması kolumu dayamayacağım ama dayama ihtimalim olduğu yeri kaplamış olmalarından çok daha önemli. Kalite algısı farklı birşey. Ivır zıvırı daha koyu bir tonda griye boyayıp vernik atmaları falan beni etkilemiyor. Etkilese ortadaki ekranı değiştirirken onlarıda değiştirirdim zaten. Beni gıcık eden sadece klima düğmelerinin tipi var. Elektronik klimanın göstergesi birşeye benzese değiştireceğimde o da birşeye benzemiyor. Keşke salaklık yapmayıp klimanın yönlendirme üfleme miktarı falan filan gibi bilgilerini oradaki ekranda gözükecek şekilde ayarlasalarmış. Şu hali ile o ünite çok anlamsız. Aşağıda kalıyor ve gözünü ayırmadan onu görebilme şansın yok. Tasarımını zaten eski kasadan bu yana sevemedim. Gerçi genel beğeninin aksine ben ne focus 2 yi ne de 2.5 u sevemedim ya o da başka konu. En azından şu transit connect ile aynı olan tavan dokusundan vazgeçmişler ya o bile bir devrim.. :)

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buda nereden çıktı?Düğmeler kötü ekran güzel....

Tasarladım Sundum Yapılacak Yapıldı Bile... :D :D :D

çıktı işte bir yerlerden :)

Şaka bi yana abi orada hep tuş var zaten ufak bir ekran var sadece :D ekranın neyini sevdin :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toplu cevap niteliğinde...

1. Daha önce de yazmıştım standart gelen sistem ses kalitesi olarak başarılı, doğal, müzikal, detaylı ve araç içi için fazlası ile yeterli. Tizler biraz sert, ama yine de rahatsız edici değil, bir de derin bas var ama biraz boğuk ve kontrolsüz, standart ayarda da fazla belirgin. Ben EQ klasik konumda, tiz ve midler 0 ve bas -2 konumunda dinliyorum ve çok memnunum. Tabii memnuniyet düzeyinde dinleme alışkanlıklarının ve müzik türünün etkisi büyük. Referansım ses karakteri olarak evdeki B&W kule hoparlörler müzik de new age ve klasik ağırlıklı. Açıkcası daha çok hoparlör aradığımı söyleyemem, olsa belki daha da iyi olurdu, o konuda şimdilik bir yorum yapmıyor ve "Sony Sony" diye kasmıyorum.

2. Derin ve yoğun basta arka sağ kapıdan tatlı bir zırıltı nadir de olsa duyuluyor, şimdilik trim söktürecek düzeyde değil, ama Titanium!da da trim problemi olduğunu ifade etmek için yazdım.

3. Yakup klima kontrol tasarımın bendeki ünitenin ne kadar güzel olduğunu anlamamı sağladı, teşekkürler ederim :)

4. Titanium meraklısı değilim ama Ecoboost motoru istediğimden Titanium almak zorunda kaldım. Style da pek ala olurdu, yıllarca manüel klima kullandım, hiç şikayetim de olmadı. Titanium'da artı olarak övebileceğim tek şey biraz daha iyi kavrayan koltuklar.

Bu arada ilk trimini sökenden hoparlör detaylarını sırf meraktan öğrenmek isterim, marka, ebad vb.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu göz kamaştıran aletleri (navigasyon-renkli gösterge paneli) :smiley2k: nerden nasıl alacağımız konusunda bir gelişme yok mudur hala :D?

Otosandan Sipariş Verebilir,

Avrupadan Alıp Gelebilir,

Değişik yollardan :D ülkemize sokan satıcıları bulabilir ve satın alabilirsiniz :D Tam net adres vermek zor oluyor sizin çabanız gerekli yani...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.