Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 sony hakkında

Mithat

Önerilen Mesajlar

olurda belki dayanamayıp yurt dışından sony teyb getirtecek olan arkadaşlara bikaç dikkatimi çeken şeyden bahsetmek isterim

focus 3 için yapılmış sony teyb 3 çeşit

ve yine sony olmayan teyb de 3 çeşit

teybin üstündeki ekran ise 2-3 satırlı olan, bizim araçlardaki gibi 5 yada 6 satırlı 3.5 inçlik sadece iki renkli monochoromik olan,4.2 inçlik başka bir mft ekran(yani gölgeler falan yapılmış göruntu cok hoş olmuş) yine 5 inçlik multicolor renkli tft lcd ekran, ve tabiki hepimizin bildiği 8 inçlik my touch ekranı olarak 5 seçenek sunulmuş durumda.

sony olan 3 teybin biri malum göbekli ve my touch için yapılmış az tuşlu çok işlevselli özel bişey , diğer 2 sony teyb ise orta göbek kısımın ust kısmındaki iki tuştan birinde DİSPLAY diğerinde DSP seçenekleri konmuş durumda, diğer sony teybde ise bu tuşların sürücü pozisyonuna göre sağdakinde MAP seçeneği soldakinde NAV seçeneği var

sony olmayan 3 teybden ilkinde teybin altındaki 4 tuş (dörtlü flaşör ve kapı kitleme düğmelerinin sağ ve solundaki seçenek tuşları) yok, ust sağ tuşta TA seçeneği simetrisindede CD seçeneği var, 2. yani bizim titanium teybleriyle aynı bundada 4 tuş geliyor ve üst sağ tuşta TA ve nota işareti seçeneği simetrisindede yine CD seçeneği mevcut, 3. olan teybdede sağ üstte MENÜ ve MAP seçeneği simetrisindede NAV seçeneği mevcut

teyblerin üstünede NAV ve MAP olanlarına 5 inçlik ekranı, olmayanlarada sınıfına göre dağıtmışlar.

bu arada 5 inçlik ekranın üst kısmında SD kard girişi mevcut... arkadaşlar bikaç gundur başka ülkelerdeki f3 leri e-broşürlerinden inceliyorum

post-879-0-36770900-1318189651.jpg

post-879-0-90206500-1318189820.jpg

post-879-0-07049900-1318189993.jpg

post-879-0-05651600-1318190127.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biri trend ekranı.. en ufak..

diğerleri donanım ve teyp ile değişiyor.

biri 3.5 inc bize gelen (sony'siz gelir)

biri 4.2 inc bize gelmeyen (sony ile gelir)

biri 5 inc sony ile veya sony'siz NAVİGASYON'A Sahip olandır..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada sürat ekranlarını değiştirecek olan arkadaşlar için söylüyorum

şu ortasında araba resmi olan sürat ekranını alacak olursanız resimlerden gördüğüm kadarıyla yanılmıyorsam teyb üstündeki mavi ekranınızla hafif ton farkı oluşuyor

bu şu demek bence o ekrandan kullanacak arkadaşlar şu 4.2 inçlik ekranıda almaları gerekebilir ve tabiki çerçevesi ve tabiki isterlerse sony sini

türkiyede şu an yakup beyinde dediği gibi 3.5 inçler pazarlanıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3.5 ile 4.2 arasında boy olarak aşırı fark yok hani boyut olarak da bayağı iyiler..(3.5)

Teybin olduğu yeri değiştirmek biraz zahmetli...Gösterge tamam ama...Ton farkı üzmez gibi gözüküyor..Çok benzerler..Birde canlısını görmek lazım..

C-Max de Sony ile birlikte durum nasıl değişti acaba ? Focus gibi mi ? Oradan fikir edinilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hele sony gelsin de orası kolay..Daha sonylerin türkiyeye gelmesine anladığım kadarıyla 3-5 ay var en az....Sürat ekranını da bulsak alacağız da bulamıyoruzki...Almanyada bile ancak 3-4 hafta sonrasına sipariş alıyorlar..Yedek parça sorunu Almanyada bile var..Birde o ekranın üretildiği yer Slovakya...Oradan şu anda ancak üretimdeki araçlara yetecek kadar parça üretimi oluyormuş,o yüzden yedek parça sıkıntısı da var byağı bir..O parçanın fiyatı 683 Avro...Çok pahalı çoook....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3.5 ile 4.2 arasında boy olarak aşırı fark yok hani boyut olarak da bayağı iyiler..(3.5)

Teybin olduğu yeri değiştirmek biraz zahmetli...Gösterge tamam ama...Ton farkı üzmez gibi gözüküyor..Çok benzerler..Birde canlısını görmek lazım..

C-Max de Sony ile birlikte durum nasıl değişti acaba ? Focus gibi mi ? Oradan fikir edinilebilir.

C-Maxde hız ve devir göstergesi arasındaki ekranın rengi turkuaza çalan bir mavi,benimkinden...Sonynin ekranı ise laciverte çalan bi mvi..Ton farkı var,ama çok da nemli diil,mavi mi mavi işte... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hele sony gelsin de orası kolay..Daha sonylerin türkiyeye gelmesine anladığım kadarıyla 3-5 ay var en az....Sürat ekranını da bulsak alacağız da bulamıyoruzki...Almanyada bile ancak 3-4 hafta sonrasına sipariş alıyorlar..Yedek parça sorunu Almanyada bile var..Birde o ekranın üretildiği yer Slovakya...Oradan şu anda ancak üretimdeki araçlara yetecek kadar parça üretimi oluyormuş,o yüzden yedek parça sıkıntısı da var byağı bir..O parçanın fiyatı 683 Avro...Çok pahalı çoook....

Kırığı alalım 300'e :P deneyekk..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C-Maxde hız ve devir göstergesi arasındaki ekranın rengi turkuaza çalan bir mavi,benimkinden...Sonynin ekranı ise laciverte çalan bi mvi..Ton farkı var,ama çok da nemli diil,mavi mi mavi işte... :P

Teyp ekranından bahsediyorum... o değilll :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teyp ekranından bahsediyorum... o değilll :P

Sony ekranı laciverte çalan mavi Yakup,yukarıdaki gibi,benim ekransa açık mavi ve zaten gösterg ekrnıyla şu anda da ton farkı var seninde gördüğün gibi...C-Maxte sony ekranı ise benimkisinden daha koyu bir mavi...

amcam sormuş göstergeye 699 euro sony e 500 euro demişler kamera ve anten lazım mı diyede sormuşlar

amcam bana sorunca alıyım mı diye e tabi benden parada isteyecek

almanyadan alamamya dedim kaldı :yeah:

Parçalar çok pahalı ve bence değmez değiştirmeye,şu andaki müzik çalarda gayet yterli,ekranı da gayet iyi...Haa ilerde ucuzlar,gelir Türkiyeye bakarız o zaman..Asıl önemli olan aslında hız-devir göstergesinin arasındaki ekrn,çünkü 800 km ye kadar değişmezse sonradan değişmesi çok zor...Anahtar tanıtma falan istiyor 800 km sonrasında....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bu 800 km geyiği nereden çıktı? Yok öyle birşey çünkü. İstediğiniz km de olsun arabanız. Sıfır gösterge takarsanız km si sıfırlanır. Eğer isterseniz ilk 40-50 km de IDS ile bağlanıp km satini düzelttirebilirsiniz. Ondan sonra düzelttiremez sıfırdan devam edersiniz.

Anahtar tanıtma falan zaten yok. Immobiliserin kaydı göstergede tutulmuyor. O eski focuslardaydı. O iş için GEM modülü kullanılıyor. GEM modülünü değiştirdiğiniz zaman anahtarı yeniden kodlatmanız lazım.

Göstergeyi ilk değiştiren benim. Hatta Bora bey'e gönderende benim. Hatta Türkiyedeki ilk 5 inç renkli navigasyon ekranına sahip focusta bende. Bunalra takılmayın. Ford eskisi gibi değil. Modüler tasarım yapmış. ön panel ayrı parça, ekran ayrı parça, ünite ayrı parça. Yani illede sony olsun diyorsanız ön paneli değiştiriyorsunuz sony oluyor alet. Ekran renkli olsun derseniz sadece ekranı alıp değiştiriyorsunuz renkli oluyor. Navigasyon isterseniz navigasyonlu ekran satın alıyorsunuz navigasyonda eklenmiş oluyor. Navigasyon ekranın içine monte edilmiş halde. Ayrı bir parça falan değil.

Sony falan diyede kasmaya hiç gerek yok çünkü sony deki ana ünite ile diğerlerindeki aynı. Hatta sync teki ana ünite dahi aynı. ön paneller ve ekranlar farklı sadece. Ve dahası bunların hepsi birbiri ile uyumlu.

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Yeni ford anlayışı modülerse ne güzel :) peki bu navigasyon için değişmesi gereken kısmı şuan satın alabilirmiyiz ya da nerden alabilirz ya da en olmadı göstergedeki ekranı renkli yapmak için gereken parçayı nasıl nerden alabilirz bilen duyan varsa paylaşırsa çok seviniriz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Yeni ford anlayışı modülerse ne güzel :) peki bu navigasyon için değişmesi gereken kısmı şuan satın alabilirmiyiz ya da nerden alabilirz ya da en olmadı göstergedeki ekranı renkli yapmak için gereken parçayı nasıl nerden alabilirz bilen duyan varsa paylaşırsa çok seviniriz

Sadece ekranı değiştirmiyorsunuz. Komple göstergenin değişmesi şart.

Navigasyon için gerekli tüm parçaları ben ingiltereden aldım. Otosan da ithal etmiş parça fiyat listesinde falan var ama fiyatları fahiş. Kaldıki hepsini almış olsanız bile anten kablosunu kendiniz yaptırmanız lazım. Ben parçaları alırken komple iç tesisatıda aldığım için buna ihtiyacım olmadı. Aslında uyduruk kablo ama ucundaki soketleri bulabileceğinizi pek sanmıyorum.

Sadece renkli ekran istiyorsanız onu satın almanız yeterli. 4.2 inç ekran için (yeni c-max sony lerdeki ekran) çerçeve gerekli olurmu emin değilim ama zannetmiyorum. Parça numarasına bir ara bakar yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.