Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ali Yıldız

Soru

Merhabalar;

2002 Model focus kullanmaktayım. Aracım geçenlerde debriyaj pedalının oralardan yağ kaçırmaya başladı ustaya götürdüğümde üst merkezin değişmesi gerektiğini söyledi. Debriyaj da zaten aracı zor kaldırıyordu. Neyse hem debriyaj balatasını hem de üst merkezi değiştirdik. Aracı ilk aldığımda debriyaj gayet güzel kavrıyordu. Bir iki hafta kadar bindikten sonra debriyajın kavraması yine eski haline yakın bir hale döndü bayağı yukarıda kavrıyor. Ustaya tekrar gittim sorunu anlattım debriyajın normal olduğunu ve bu araçlarda debriyaj ayarı yapılamadığını söyledi. Birde bununla alakalı mıdır bilmiyorum çekişte de düşme oldu. Sizce bu normal bişey mi tüm focuslarda geçerli midir.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

sadece balata mı değiştirildi? baskı ve bilye ne durumdaymış ki?

Baskı balata hepsi değişti

Bugün sabah arabayı park ederken geri viteste ayağımı debriyajdan tamamen kaldırmama rağmen araç hareket etmedi sonra vites değiştirip tekrar denedim şu anda normal gibi gözüküyor. Ama hala yukarıda kavrıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uzaktan teşhis koymak zor, ancak tahmin (bkn.attım...ya tutarsa) yürütebiliriz. Arkadaşımızın dediği gibi Focus'ta debriyaj ayarı otomatik yapılır, kavrama eşiğine aktif müdahale etmek pek de mümkün/mantıklı değildir.

...açıkçası ben sizin yerinizde olsam servise bir uğrar, çaylarını içerdim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.