Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aile Aracı Tavsiye

Feti Ercan

Önerilen Mesajlar

Eğer gerçekten bebek çocukla kullanılacak araç bakılıyorsa tek seçenek Mpv tarzı yüksek tavanlı ferah araçlar. Ha fırsat bu fırsat büyük keyifli D sınıfı araç almaksa amaç bilemem.

Süper tespit yapmışsınız gerçekten :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

C-max'e +35 damgasını vurmuşsunuz ama superb + kaç olur o zaman bunuda düşünmek lazım :)

Bence mondeo ve bir önceki kasa C-max gayet yeterli olacaktır. Bir dayımda dediğim kasa C-max'ten diğerinde ise mondeodan var. Çocuk koltuğu varken çok kez bindim ve inanın ne kol dayama yeri nede başka bir yer için sıkıntı yaşamadım. Hatta c-max'in bagajında bile yolculuk etmişliğim vardır :D

Aslında dediğiniz doğru haklısınız. Ancak kastettiğim şey sanırım oturuş pozisyonu ile ilgili. Yani bazı araç koltukları çok yüksekde duruyor ben ise biraz yere yakın sürmeyi seviyorum kastettiğim şey buydu. 

Eğer gerçekten bebek çocukla kullanılacak araç bakılıyorsa tek seçenek Mpv tarzı yüksek tavanlı ferah araçlar. Ha fırsat bu fırsat büyük keyifli D sınıfı araç almaksa amaç bilemem.

Son bir kaç gündür hanımla bu konu üzerine kafa yoruyoruz. Resimlerden gördüğümüz kadarı ile mondeo ile benim şu anki astranın genişliği aynı gibi ( arka koltuklar ) Göz yanılması mı yoksa gerçekten genişlik olarak sedan araçlar genel olarak aynı mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son bir kaç gündür hanımla bu konu üzerine kafa yoruyoruz. Resimlerden gördüğümüz kadarı ile mondeo ile benim şu anki astranın genişliği aynı gibi ( arka koltuklar ) Göz yanılması mı yoksa gerçekten genişlik olarak sedan araçlar genel olarak aynı mı ?

Mesele ölçüler değil. Ben oğlum küçükken Verso kullanmıştım. Arka koltuklar ileri geri kayardı, sırtlık ayarlanırdı, kapıyı açıp oğlanı oturtup kemeri rahatça bağlardım. Çünkü aracın kapısı büyüktü, geniş açılırdı, çok eğilmeden içine girip rahatça kemer bağlayabilirdim. Gerekirse arka koltukta eşim çocuğun yanında oturur, mama yedirir, bagaja rahatça erişilirdi vs. Tavanda yüksek olduğu için araç çok rahattı ve geniş ve ferahtı. Aradığınız buysa hiçbir sedan araçta bulamazsınız. Fakat oğlan biraz büyüdüğünde bu kadar fazla hacim yerine dinamikleri daha iyi olan bir araca geçmek istedim. Bagajdaki çocuk arabası ve diğer malzemeler kalmayınca büyük bagajda gereksiz oluyor. Bana bu tür araçlar dönemlik veya ikinci araç için uygun geliyor.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesele ölçüler değil. Ben oğlum küçükken Verso kullanmıştım. Arka koltuklar ileri geri kayardı, sırtlık ayarlanırdı, kapıyı açıp oğlanı oturtup kemeri rahatça bağlardım. Çünkü aracın kapısı büyüktü, geniş açılırdı, çok eğilmeden içine girip rahatça kemer bağlayabilirdim. Gerekirse arka koltukta eşim çocuğun yanında oturur, mama yedirir, bagaja rahatça erişilirdi vs. Tavanda yüksek olduğu için araç çok rahattı ve geniş ve ferahtı. Aradığınız buysa hiçbir sedan araçta bulamazsınız. Fakat oğlan biraz büyüdüğünde bu kadar fazla hacim yerine dinamikleri daha iyi olan bir araca geçmek istedim. Bagajdaki çocuk arabası ve diğer malzemeler kalmayınca büyük bagajda gereksiz oluyor. Bana bu tür araçlar dönemlik veya ikinci araç için uygun geliyor.

Anladim abicim bana ne tavsiye edersiniz peki. Uzun yol yilda iki kere yapariz. Bende dediginiz gibi bagaja ihtiyacimiz pek yok sadece hanima biraz yer acmak istiyoruz. Superbi eledim cunku arka tarafta tumsek var saft borusu o yuzden mondeo diyoruz c max daha rahat ama mondeoda daha dinamik dediginiz gibi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaslar yeni konu acmak istemiyorum ancak busey ogrenmek istiyorum focus 3 mu 2.5 mu tercih edilmeli. Birde style pakette olmayan titanyumda olan ne var ?

Dijital klima - Deri direksiyon ve vites - Ayarlanabilir yolcu koltuğu - Anahtarsız çalıştırma - Bel destekli koltuklar - Kol dayama 

ilk aklıma gelenler. 3 ile 2.5 arasında tercihi etkileyecek en önemli kriter bence hacim,sizin kriterleriniz arasında bu başlardaysa 2.5'ta ilk sıralara gelmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dijital klima - Deri direksiyon ve vites - Ayarlanabilir yolcu koltuğu - Anahtarsız çalıştırma - Bel destekli koltuklar - Kol dayama 

ilk aklıma gelenler. 3 ile 2.5 arasında tercihi etkileyecek en önemli kriter bence hacim,sizin kriterleriniz arasında bu başlardaysa 2.5'ta ilk sıralara gelmeli.

2.5 dizel x paket vardı önceden dış görünüş olarak iyi ama focus 3ün  içi çok saha güzel. stiyle de baya tatmin ediciymiş. 2.5 daha mı geniş yani?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2.5 dizel x paket vardı önceden dış görünüş olarak iyi ama focus 3ün  içi çok saha güzel. stiyle de baya tatmin ediciymiş. 2.5 daha mı geniş yani?

Genel kanı o yönde,teknik detayları bilmiyorum ama söylenenler daha geniş olduğu yönünde 2.5'un. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım peki hb ile sedan arasında hacim farkı var mı? Bendeki sedandı ama bu sefer değişiklik olsun hb olsun diyorum.

İç hacim olarak gelmiş geçmiş tüm focusların (kasa farkı hariç) hepsi aynı, karoser ile hacim değişmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.