Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaza Yaptım

Engin U.

Önerilen Mesajlar

effece4dbc3c9d68b60765223b2daa15.jpg

Pazartesi akşam 10saniye kazanmak icin ters yönden çıkan transite çarptım. Tutanak tuttuk herif kabul etti zaten ters yönde giderken çarptım diye yazdım, imzaladi. Aracı evraklarla birlikte servise biraktim, pazartesiye kadar doluymus. Pazartesi baslanacak tamire. Aklıma takılan birkaç soru var. Benim sigortanin fotokopisini kimlik fotokopisini elemana verdik sigortacı öyle soyledi, benden habersiz benim sigortama karsilatabilir mi hasarını. Birde Ins. Tampon değiştirirler eğer degisecekse farkını verip st tampon taktırabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pazartesi akşam 10saniye kazanmak icin ters yönden çıkan transite çarptım. Tutanak tuttuk herif kabul etti zaten ters yönde giderken çarptım diye yazdım, imzaladi. Aracı evraklarla birlikte servise biraktim, pazartesiye kadar doluymus. Pazartesi baslanacak tamire. Aklıma takılan birkaç soru var. Benim sigortanin fotokopisini kimlik fotokopisini elemana verdik sigortacı öyle soyledi, benden habersiz benim sigortama karsilatabilir mi hasarını. Birde Ins. Tampon değiştirirler eğer degisecekse farkını verip st tampon taktırabilir miyim?

Önemli olan tutanak. %100 karşı tarafa yazıldığı sürece sizin için sorun yok. Sigortacılar aralarında hallederler.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağolun. Aslında merak ettiğim servisteki sorumlu arkadaş bana kaskolu araçlarda biz tamire başlıyoruz karşı taraf suçlu çıkarsa onun sigortasında karşılanıyor kaskonuz bozulmamış oluyor dedi kafamı kurcalayan bu.

Sıkıntı yok bunda, yoksa çok beklersiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağolun. Aslında merak ettiğim servisteki sorumlu arkadaş bana kaskolu araçlarda biz tamire başlıyoruz karşı taraf suçlu çıkarsa onun sigortasında karşılanıyor kaskonuz bozulmamış oluyor dedi kafamı kurcalayan bu.

Aynen dedikleri gibi oluyor. Sizin kaskonuzdan onarımı yapmaya başlıyorlar.

Hakem heyeti karşı tarafı yüzde yüz kusurlu bulunca sizin kasko şirketiniz bu meblağı karşı tarafın sigortasından temin ediyor.

Hasarsızlık bozulmuyor. Siz hiçbirşeye karışmamış oluyorsunuz.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok sağolun arkadaşlar bi konuyu açığa kavuşturduk en azından :) bu paylaştığım resimden pek belli olmuyo ama tamponu degiştirirler mi yoksa onarırlar mı?

Servis yüksek fiyatlı ve indirimsiz para alacağı için her türlü değişmeyi tercih eder :) 

Kaput'a ne oldu asıl o bölümde bişey var mı aceba? Kaymış çünkü bağlantı yeri yamulmuştur herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servisteki arkadasta aynen senin söylediğin gibi soyledi yakup :) degismezse de st tampon almayı düşünüyordum zaten. Camurlukta birşey yok kaputta da ezilme falan yok ama belki biraz sağ tarafa dogru kaymış olabilir. Sürücü tarafindaki camurlukla kaput arasindaki meaafe biraz açıldı farın üst kısmından. Çeki demiri olan kısımdan vurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin Bey naçizane tavsiyem şudur: Tamponunuz eğer onarılabilecek pozisyondaysa hiç kayıtla falan uğraşmayın. Tramer temiz kalsın. 200-300 TL cebinizden verin dışarda yaptırın. Kaputunuz sağlam gibi görünüyor. Bu şekilde servis hiç uğraşmaz tamponu değişir. Tramer e de en az 2000 TL hasar kaydı oluşturur. Bir de önden hasarlı gözükecek ki aracınızda bence bir şey yok. Satarken çok başınız ağrır ve aracınız çok değer kaybeder. Amcamın oğlunda 2012 Civic HB  var. Köpeğe çarptı geçen yaz. Tam çeki demiri takılan taraftan vurduğı için küçük çatlaklarla durumu atlatmış. Kaputta bir şey yoktu. Servise gitmiş. Tampon değişimi yazmış ve hemen dosya açarak 2000 TL lik bir kayıt oluşturulmuş. Tekrar vazgeçti ve dışarda tamir ve boyama dahil 300 TL harcadı. Kaydı sildirene kadar epey sıkıntı yaşadı ama başardı. Önerim masraf fazla değilse uğraşmayın kaskoyla falan. NEden kasko yaptırıyoruz diyebilirsiniz ama malesef servisler çok kalıngözlü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin Bey naçizane tavsiyem şudur: Tamponunuz eğer onarılabilecek pozisyondaysa hiç kayıtla falan uğraşmayın. Tramer temiz kalsın. 200-300 TL cebinizden verin dışarda yaptırın. Kaputunuz sağlam gibi görünüyor. Bu şekilde servis hiç uğraşmaz tamponu değişir. Tramer e de en az 2000 TL hasar kaydı oluşturur. Bir de önden hasarlı gözükecek ki aracınızda bence bir şey yok. Satarken çok başınız ağrır ve aracınız çok değer kaybeder. Amcamın oğlunda 2012 Civic HB  var. Köpeğe çarptı geçen yaz. Tam çeki demiri takılan taraftan vurduğı için küçük çatlaklarla durumu atlatmış. Kaputta bir şey yoktu. Servise gitmiş. Tampon değişimi yazmış ve hemen dosya açarak 2000 TL lik bir kayıt oluşturulmuş. Tekrar vazgeçti ve dışarda tamir ve boyama dahil 300 TL harcadı. Kaydı sildirene kadar epey sıkıntı yaşadı ama başardı. Önerim masraf fazla değilse uğraşmayın kaskoyla falan. NEden kasko yaptırıyoruz diyebilirsiniz ama malesef servisler çok kalıngözlü.

Tramer kaydı olması benimde hoşuma gitmiyor. Değer kaybedeceği aşikar ama yinede bence boyalı olmasından iyidir yeni bir tampon. Amcanızın oğluyla benzer bir durummuş. Benim de çeki demirine vurdu araç. Satarkende sıkıntı yaşarız ama resimleri var en azından alacak kişi de servislerde yüksek fiyat yazıldığını bilen biriyse sorun çıkmaz. en kötü ihtimalle bayiye takas ederiz. Teşekkürler yorum için.

Geçmiş olsun arkadaşım

Teşekkürler Bülent bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

katılıyorum. aynısı bizde oldu 1 cm göçüğü bile değiştiler 3 bin tl yazdılar :/

geçmiş olsun.. cana gelmesin..

Osman Dilek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.