Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kapı Sacı Değiştirilmesi Ne Kadar Değer Kaybettirir?

İbrahim Emre Ersarı

Önerilen Mesajlar

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ford GarajıFocus IIMk2- Sorular ve Sorunlar" kategorisinden "Ortak Alan - Sosyal → Otomobil Sohbetleri" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sac nasıl değişir ki..

ya kapı komple değişir, yada çöken yer düzelemeyecek kadar göçüktür o bölge kesilip yerine sac yamanır-kaynatılır ve boyanır.

alıcı her zaman şunu düşünür gerçekten sürtme mi yoksa kapıların oraya yandan darbe mi almış? ispatı zor bir durum.. genelde böyle bir arabayı kazayı bilen tanıdık biri alır bilmeyen biri almak için güvenmez. bilmediğiniz bir araba ise bende olsam güvenmem. sürtmüş halini gördüğünüz, arkadaşınızın arabası ise alırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sac nasıl değişir ki..

ya kapı komple değişir, yada çöken yer düzelemeyecek kadar göçüktür o bölge kesilip yerine sac yamanır-kaynatılır ve boyanır.

alıcı her zaman şunu düşünür gerçekten sürtme mi yoksa kapıların oraya yandan darbe mi almış? ispatı zor bir durum.. genelde böyle bir arabayı kazayı bilen tanıdık biri alır bilmeyen biri almak için güvenmez. bilmediğiniz bir araba ise bende olsam güvenmem. sürtmüş halini gördüğünüz, arkadaşınızın arabası ise alırdım.

Mehmet bey, sac nasil değişir bilmem ama benim aracin kapilarina otoparktan geri cikarken çok dikkatli bir sürücü kapilarin alt kisimlarini ezmisti, onden arkaya dogru. Servis duzelmez oralar vs dedi, disariya goturdum uğraşmaya değmez dediler ve en nihayetinde kapilar değişti, orjinaliyle. Fotolari da hem ben de hem de serviste mevcut! Simdi ben araci satacak olsam tanidik birini mi bulacagim?..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet bey, sac nasil değişir bilmem ama benim aracin kapilarina otoparktan geri cikarken çok dikkatli bir sürücü kapilarin alt kisimlarini ezmisti, onden arkaya dogru. Servis duzelmez oralar vs dedi, disariya goturdum uğraşmaya değmez dediler ve en nihayetinde kapilar değişti, orjinaliyle. Fotolari da hem ben de hem de serviste mevcut! Simdi ben araci satacak olsam tanidik birini mi bulacagim?..

fotolar mevcutsa sorun olmaz.. burada önemli olan kapı yandan darbe almışsa direkler eğilip düzelmiş mi? hatta aşırı darbe alıp şasesi eğilen arabalar bile var piyasada.

bazen trafikte karşımıza çıkıyor, arabanın önü sağda arkası solda ama düz gidiyor :)

kapısı değişmiş, boyanmış deyince normal fiyatının 3-5 bin aşağısına gidr araba.. tabi bu ikinci eli 45-50 bin bandında olan arabalar için. yani %10 civarı eksidir.

"bela geliyorum dedi" gibi bir başlıkta benim var forumda. motorsiklet arkadan vurdu. fotolarıda var, kaza tespit tutanağıda, tamir faturasıda. şimdi bunlar olmasa yarın satarken diyecekler senin arka tampon boyalı vs..

belgelendirmekte fayda var her zaman. yoksa lafla sözle olmaz bu işler. kısaca sahibinden.com dan gidipte kapı sacı değişmiş, fotosu, servis tamir faturası olmayan bir araba almam. 3000 tl fazla verir kazasız araba alırım.

Ne takintili milletiz ya kapi sacini degistirmek yerine oraya 5 kg macun atip boyasalardi daha mi iyiydi. Kapi bu ya acip binersin saci degil komple kapisi degisse ne olacak?

sadece sacın değiştiğini bilsek !!!  selçuk bey e verdiğim cevap geçerli..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yorumlardan ve araştırmalarımdan sonra şunu anladım.eğer araba yandan bi darbe almamışsa dediğiniz gibi direk ve şasede bi sıkıntı yoksa gönül rahatlığıyla alınabilir.bende öyle yapıcam,sacı değiştiren servisi buldum,bakalım hangi sebeple değişmiş eğer sürtme filansa hiç sorun etmiycem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.