Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İlk Çalıştırmada Gelen Ses

osman ünal

Soru

Aracım 1.6 ti-vct style,

Son bir kaç aydır dikkatimi çekmeye başlayan şöyle bir ses duyuyorum, soğuk ilk çalıştırmada 2-3 dakika boyunca dikiş makinası sesi gibi bir ses oluşuyor.

Sübap sesine benzetmeye çalışıyorum ama pek benzemiyor sanki, ses devam ederken gaza çok hafif bas çek yaptığımda anlık olarak kayboluyor, ısındıktan sonra her şey normal ses falan gelmiyor.

Ben mi arabayı çok fazla dinlemeye başladım diyeceğim ama önceden gelmediğine eminim diyebilirim.

Başına böyle bir şey gelmiş olan veya yorum yapabilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

benim eski era nın motoruda öyle çalışırdı.. şıkır-şıkır diye.. benzer sesleri subapların yaptığı söylenir, özellikle lpg kullanan.

ama ben satan kadar da sattıktan sonra alan arkadaştada bir soruna sebep olmadı..

şu anda benim arabada da uğultu geliyor göğüsten, oldukça hafif-kısık bir ses...ilk çalıştırmada..eskiden yoktu..1.0 da ilk çalıştırmada zaten bazı sistem sesleri çıkıyor, ön panjur vs vb..30 sn de kesilir o ses..ama bu uğultu tuhaf bir şekilde çoğu ilk çalıştırma anında çıkıyor.. kaputu açıp dinlediğimde bu ses yok.yani motordan geliyorsa bile dışarı vermiyor. o yüzden kafaya takmıyorum şimdilik..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim eski era nın motoruda öyle çalışırdı.. şıkır-şıkır diye.. benzer sesleri subapların yaptığı söylenir, özellikle lpg kullanan.

ama ben satan kadar da sattıktan sonra alan arkadaştada bir soruna sebep olmadı..

şu anda benim arabada da uğultu geliyor göğüsten, oldukça hafif-kısık bir ses...ilk çalıştırmada..eskiden yoktu..1.0 da ilk çalıştırmada zaten bazı sistem sesleri çıkıyor, ön panjur vs vb..30 sn de kesilir o ses..ama bu uğultu tuhaf bir şekilde çoğu ilk çalıştırma anında çıkıyor.. kaputu açıp dinlediğimde bu ses yok.yani motordan geliyorsa bile dışarı vermiyor. o yüzden kafaya takmıyorum şimdilik..

bu bahsettiğiniz sesle ilgili servise gittinizmi eğer gittiyseniz ne yapıldı ... Sorun çözüldümü yoksa devam mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.