Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaz Yememe Ve Hızlanırken Ileri Geri Hareket

Erkan Baldemir

Soru

Arkadaşlar fren yaptıktan sonra tekrar hızlanmak istediğimde gaz gedalına bastığım halde araç tepki vermiyor verdiğinde de ileri geri tekrar ileri şeklinde saçmasapan bir hareket yapıyor içimizde bu durumu yaşan varmı öneriniz nedir ..

Erkan Baldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Erkan bey powershift araçlar maalesef böyle sanırım. Bende tümsekten geçerken daha doğrusu ön teker geçtikten sonra gaza bastığımda yada sizin dediğiniz gibi fren yaptıktan sonra tekrar gaza bastığınızda araba saçmalıyor 

Tıpkı araba sürmeyi yeni öğrenen birisinin yaptığı hareketler gibi öne yığılıyor sonra birden gaz a geliyor atikleşiyor vites geçişleri saçmalıyor.

1 ay sonra tekrar bir servise gitmeyi düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Erkan bey powershift araçlar maalesef böyle sanırım. Bende tümsekten geçerken daha doğrusu ön teker geçtikten sonra gaza bastığımda yada sizin dediğiniz gibi fren yaptıktan sonra tekrar gaza bastığınızda araba saçmalıyor 

Tıpkı araba sürmeyi yeni öğrenen birisinin yaptığı hareketler gibi öne yığılıyor sonra birden gaz a geliyor atikleşiyor vites geçişleri saçmalıyor.

1 ay sonra tekrar bir servise gitmeyi düşünüyorum

Şaka gibiymiş. Geçmiş olsun.

Fren yapılan yerde direk gaza basmakta ön görü eksikliği değil mi biraz da, çift kavrama sistem kullanıyorsunuz. Biraz buna uygun olmanız gerekiyor.

Diğer çift kavrama şanzumanlardada böyle bir durum var mı?

Varsada yoksada bence bu tip basit şeylerde araç insana uyar, insan araca değil. Nesi otomatik vistes olur aksi taktirde dimi.

Ayrıca: frene basmışken öngörü yapacaksa, yapacağı öngörü vites düşürmesi olmalı. Gaza basıncada düzgünce kavrayıp devam etmesi lazım. Bahsi geçen tepki ise vites düşürmeyi becerememiş şanzumanın tepkisi. Şayet kullanıcı frene basmış yavaşlamış. Düşürsene vitesi dimi. Tepkilere gecikmiş ve vitesi ayarlayamamış demek. Nerde kaldı çift kavrama, pehey...

Bu tip problemler yazılım optimizasyonu ile halledilmeli. Ama düzgün feedback verecek kanalı kim bilir nedir ne değildir bilemiyorum.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sadece powershift de değil bizim 1.6 tdci de de oldu aynısı. Çözüm olarak da servet abiye katılıyorum. Yavaşlayıp devir düşünce gaza basmak yerine vites düşürün.

Ahmet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sadece powershift de değil bizim 1.6 tdci de de oldu aynısı. Çözüm olarak da servet abiye katılıyorum. Yavaşlayıp devir düşünce gaza basmak yerine vites düşürün.

Ahmetcim zaten manuelde yapılması gereken o. Otomatik vitestende aynısı bekleniyor ama yapamadığından yanıyor diğer insanlar.

Sen onu bunu boşver şimdide, önce okulu falan hallet abicim sen takma kafanı bu tip saçma şeylere. Ciddiyim bak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şaka gibiymiş. Geçmiş olsun.

Diğer çift kavrama şanzumanlardada böyle bir durum var mı?

Varsada yoksada bence bu tip basit şeylerde araç insana uyar, insan araca değil. Nesi otomatik vistes olur aksi taktirde dimi.

Ayrıca: frene basmışken öngörü yapacaksa, yapacağı öngörü vites düşürmesi olmalı. Gaza basıncada düzgünce kavrayıp devam etmesi lazım. Bahsi geçen tepki ise vites düşürmeyi becerememiş şanzumanın tepkisi. Şayet kullanıcı frene basmış yavaşlamış. Düşürsene vitesi dimi. Tepkilere gecikmiş ve vitesi ayarlayamamış demek. Nerde kaldı çift kavrama, pehey...

Bu tip problemler yazılım optimizasyonu ile halledilmeli. Ama düzgün feedback verecek kanalı kim bilir nedir ne değildir bilemiyorum.

Yakup arkadaşın cevabı için söyleyecek bi söz bulamadım  "empati" yapmayı düşünmeli diyorum ...

arabanın bu tarz tepkiler vermesi konuyu açarken söylediğim gibi çok saçma acaba benden mi kaynaklı diye kendi kendimle gaza basma alıştırmaları  yapmaya başladım çok basıyorum galiba az bastım falan gibi arabanın saçmalığı banada bulaştı galiba :)

Önümüzdeki Cuma Ankara OTOKOÇ tan randevu aldım Vites koluyla ilgili yaşadığım problemi gösterirken bu problemi de anlatacağım sonuçları burdan yazarım ..

Bu tarz sorunlar nedeniyle çok ama çok severek aldığım aracımı tekrar araba almam gerektiği için kredi oranlarının düşmesine müteakip değiştirmeyi düşünüyorum ...  FocusClub ailesinden ayrılmak üzücü olacak ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup arkadaşın cevabı için söyleyecek bi söz bulamadım "empati" yapmayı düşünmeli diyorum ...

arabanın bu tarz tepkiler vermesi konuyu açarken söylediğim gibi çok saçma acaba benden mi kaynaklı diye kendi kendimle gaza basma alıştırmaları yapmaya başladım çok basıyorum galiba az bastım falan gibi arabanın saçmalığı banada bulaştı galiba :))

Önümüzdeki Cuma Ankara OTOKOÇ tan randevu aldım Vites koluyla ilgili yaşadığım problemi gösterirken bu problemi de anlatacağım sonuçları burdan yazarım ..

Bu tarz sorunlar nedeniyle çok ama çok severek aldığım aracımı tekrar araba almam gerektiği için kredi oranlarının düşmesine müteakip değiştirmeyi düşünüyorum ... FocusClub ailesinden ayrılmak üzücü olacak ..

Focus Club ailesi sadece Focus kullanıcılarını kapsamıyor :) gerçekten üzüntü konusu olması imkansız noktalardan empati yapmak lazım :)

Bu tür siteler sadece sorun çözmek veya paylaşmak için kullanılmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus Club ailesi sadece Focus kullanıcılarını kapsamıyor :) gerçekten üzüntü konusu olması imkansız noktalardan empati yapmak lazım :)

Bu tür siteler sadece sorun çözmek veya paylaşmak için kullanılmaz

Yakup kardeşim ima ya gerek yok senin için bi fazla üye yada bi eksik üye ne farkeder silersin olur biter .. Sitedeki hemen hemen her yorumunda yöneticiliğin verdiği bi dik duruşun var sorun yada öneri farketmeden her konuya ters cevap vermenin site yöneticiliğiyle ilgisi olmadığını yöneticiliğinle ilgisi oılduğu düşünüyorum  ....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fren yapılan yerde direk gaza basmakta ön görü eksikliği değil mi biraz da, çift kavrama sistem kullanıyorsunuz. Biraz buna uygun olmanız gerekiyor.

Belki çok sık bu durumla karşılaşmıyorum ama yeri geliyor ani fren ve ardından gaza  basmak  gerekebiliyor. Ama bu durumda powershift in  saçmalaması sürücüyü zor durumda bırakabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup kardeşim ima ya gerek yok senin için bi fazla üye yada bi eksik üye ne farkeder silersin olur biter .. Sitedeki hemen hemen her yorumunda yöneticiliğin verdiği bi dik duruşun var sorun yada öneri farketmeden her konuya ters cevap vermenin site yöneticiliğiyle ilgisi olmadığını yöneticiliğinle ilgisi oılduğu düşünüyorum  ....

Erkan bey siz hemen hemen her konuyu değil sadece işinize gelen konuları okumuşsunuz ayrıca istediğiniz gibi cevap verebiliyor olmanız sizin rahat olduğunuzu gösterir bunun sebebi de buradaki sükunettir söze gerek yok.

Belki çok sık bu durumla karşılaşmıyorum ama yeri geliyor ani fren ve ardından gaza  basmak  gerekebiliyor. Ama bu durumda powershift in  saçmalaması sürücüyü zor durumda bırakabilir

İlla ki ,aksi durumu iletmiyorum zaten ama her otomatik vitesin üretilme amacı da farklı sonuçta bu tür sorunları görmemek için tamamen otomatik almak şart şuan için. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
İlla ki ,aksi durumu iletmiyorum zaten ama her otomatik vitesin üretilme amacı da farklı sonuçta bu tür sorunları görmemek için tamamen otomatik almak şart şuan için.

Aslında aynı şartlarda başka bir powershift şanzımanlı aracı denemek isterdim bu genel bir sorunmu yoksa kullandığım araca özel bir sorunmu diye

Alparslan Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Manüel şanzımanlarda, debriyaj pedalı ve vites koluyla kurulan hakimiyet hissi, otomobil kullanma zevkinin en önemli etkenlerinden kabul edilir. Fakat çift kavramalı şanzımanlar en ateşli sürücüleri bile yavaş yavaş bu alışkanlıklarından vazgeçirmeye başladı.

Böyle bir yazı buldum, sanırım konuşulan konu ile alakası var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında aynı şartlarda başka bir powershift şanzımanlı aracı denemek isterdim bu genel bir sorunmu yoksa kullandığım araca özel bir sorunmu diye

Alparslan kardeşim sana özel bi durum olduğunu düşünmüyorum aynı problemden bahsediyoruz ben biraz aceleci davranıp konuyu çabuk açtım galiba :) Cuma günü serviste bu konuyu dile getireceğim çözüm nedir bu davranış standartmıdır yoksa problemmidir neler yapıldığını yada yapılmadığnı burdan paylaşırım ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Manüel şanzımanlarda, debriyaj pedalı ve vites koluyla kurulan hakimiyet hissi, otomobil kullanma zevkinin en önemli etkenlerinden kabul edilir. Fakat çift kavramalı şanzımanlar en ateşli sürücüleri bile yavaş yavaş bu alışkanlıklarından vazgeçirmeye başladı.

Böyle bir yazı buldum, sanırım konuşulan konu ile alakası var.

Serdar bey dsg yi bu yorumun disinda tutun. [emoji6] Oda cift kavrama ama kesinlikle boyle bir duraksama,gaz kesilme,gaz yememe gibi bir sorun yok,manuelden aldigim zevki birtek dsg den aliyorum...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Serdar bey dsg yi bu yorumun disinda tutun. [emoji6] Oda cift kavrama ama kesinlikle boyle bir duraksama,gaz kesilme,gaz yememe gibi bir sorun yok,manuelden aldigim zevki birtek dsg den aliyorum...

Alıntı yaptım zaten yazıyı. Dsg yi bende kullandım bence de hoş  :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.