Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Amatörün Objektifinden

G.Yagmur

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar forumda madem böyle bir bölümde var bende arada çektiğim fotoğrafları paylaşmak istedim.. Hertürlü yorum ve eleştiriye açığım kesinlikle alınmam gücenmem keyifli seyirler dilerim..

Cem Boneval'in ekidir:

Fotoğraf tekrarı olmasın diye konunun içine yazdım, umarım rahatsızlık vermiş olmam.

Öncelikle çabanız için kutlarım, belli bir düzeyin üzerinde, estetik kaygı ile ve düşünülerek/tasarlanarak çekilmiş kareler. 

Daha iyiye gitme yolunda bazı önerilerim fotoğrafların altında...

Tebrikler tekrar!

LP2kyb.jpg .

Ana konuyu zorunlu olmadıkça ortaya oturtmayalım, sağ veya sol 1/3'ü tercih edelim

rLjW31.jpg

Ana obje gökyüzü mü ağaç mı belli değil, ikisi birbiriyle rekabet ediyor ve huzursuzluk yaratıyor, konu ağaç silüeti ise arka plan sade olmalı, yok bulutlar ise ağaca yer yok.

Bir de fazla karanlık, gizem ötesi yani...

7mY9qa.jpg

Değişik bir manipülasyon, zevk meselesi, ilk kare için yazdığım burada da geçerli

P3p807.jpg

Pozlama güzel ama bir daha sefere minareyi kesmeyin...

glndqb.jpg

İlgi çekici bir çalışma olmuş, fon hoş, obje ile uyumlu, yerleşim yeri için aynı önerim olacak gene, bu sefer soldan biraz kırpardım...

Favorim bu!

A2E41Q.jpg

Arka plan karışık, "hıghlight" fazla, imza rahatsız ediyor...

Devamında buluşmak dileği ile

Cem

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :) 3 nokta kuralı bana biraz aykırı geliyor yada ben aykırıyım bilmiyorum :)

1. Fotoğrafı çok zor koşullarda kaydetmiştim aşırı derecede rüzgar olan yüksek biryere çıkmıştık ağaçda sürekli rüzgara maruz kaldığından olacak ki dalları taranmış saç gibi duruyor :) Geniş açıyla alıp daha sonradan kırparak hoş bir görüntü elde etmek amacıyla çekmiştim fakat ağacın iki tarafındaki görüntüde hoşuma gitmemişti..

2. Fotoğraf tamamen izleyicisinde farklı duygular uyandırmak adına çekildikden sonra üzerinde oynandı.

3. Fotoğrafda pek birşey bulamadığım için yatay hareket efekti uyguladım :)

4. Fotoğrafda aslında kesme yok minarenin üst kısmında aydınlatma olmadığından çıkmadı :) ( uzun pozladığımda elde edebiliyordum fakar o zamanda sudaki ışıklar patlıyordu bende böylesini uygun görmüştüm namaz vakti geldiğinden sudaki ışıkları kapatacakları için yetkililer böyle kalmıştı..)

5. Fotoğrafda yine radyal bulanıklık efekti uygulandı ve " Tokmağın tınısı" isminde bir safaride çektiğim tokmak fotoğrafları arasında yerini aldı..

6. Fotoğrafa diyecek birşeyim yok sonradan aleyhime kullanılmaması adına :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Neden merdivenlerin fazlalığından mı?

O çıkış var ya o çıkışşş.. Zaten orası cennet te olamaz, cehennem daha çok gider oranın adına :D Aslında cennet-cehennem diye geçiyor ama astım hastalığına da iyi geliyormuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.