Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gösterge Panelinde Işıklar Dans Ediyor

Mehmet Işıtman

Soru

Iyi gunler. Bende 2006 model 1.6 dizel trend paket ford focus var. Gosterge paneli ile ilgili bir sorunun var. Bazen el freni ikaz isigi hava yastigi ikazi ve emniyet kemeri ikazi yanip sonuyor. Herzman olmuyor. Ayni anda yaniyorlar. Son zamanda siklasti. Bu ikazlar yandigi zaman arabanin bazi elektrik aksamlari da calismiyor. Ornegin diger camlari acip kapatamiyorum. Genel bir elektirik aksami sorunu gibi. Sizce ne yapmaliyim. Ayrica aracta roodstar marka navigasyon lu teyp var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Arkadaşlar bugün baya bir dolaştım. Öncelikle aküyü õlçtürdüm. Kapalı açık her türlü test ettiler. Hiç bir sıkıntı çıkmadı. Şarj dinamosu da sağlam. Sonra araç bilgisayara bağlayarak hata kodlarına baktılar yine temiz. Sonra gösterge paneli sökülüp bakıldı. Yine birşey yok. Sonra beni elektronik ustasına yolladı. Bana dediği şu. Daha önce gösterge paneli ile oynanmış. Ben düzelttim dedi. Ancak 1 saat sonra yine aynı sorun çıktı. Yani paralar boşa aktı gitti. Sanırım servis yolu gözüktü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Arkadaşlar bugün baya bir dolaştım. Öncelikle aküyü õlçtürdüm. Kapalı açık her türlü test ettiler. Hiç bir sıkıntı çıkmadı. Şarj dinamosu da sağlam. Sonra araç bilgisayara bağlayarak hata kodlarına baktılar yine temiz. Sonra gösterge paneli sökülüp bakıldı. Yine birşey yok. Sonra beni elektronik ustasına yolladı. Bana dediği şu. Daha önce gösterge paneli ile oynanmış. Ben düzelttim dedi. Ancak 1 saat sonra yine aynı sorun çıktı. Yani paralar boşa aktı gitti. Sanırım servis yolu gözüktü

Sizin sonuç ne oldu merak ediyorum .

Aynı sorun benim araçta da var , gösterge paneli tamir edilecek dediler ,

Kontağı ilk çevirdiğimde büzün arıza kodlarını yazıyor ışıklar gelip gidiyor araba çalışmıyor , bir müddet bekleyince kendiliğinden düzeliyor , yolda giderken bütün göstergenin enerjisi kesilip geri geliyor ama araç halen gaz yiyor bir terslik olmuyor .

Dün 20 dk çalışmadı , gösterge panelinin üstüne vurunca çalıştı :) sonuç olarak gösterge paneli bugün kontrol edilecek , inşallah düzelir .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim şarj dinamosu yandığında 450 tl ye taktırmıştım orjinal parçayı özel servisimde. tunalara gittiğimde bana bu fiyata bu parçayı nasıl taktırdığı sordular 1250 lira dediler bana oradada ayrı bir şoka girdim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.